Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

1 minute ago, Hamlet Strašni said:

Samo za primenu sankcija po  Zakonu o maloletnim uciniocima. Ne kada je u pitanju KZ i definicija deteta kao oštećenog. 

+1 uz opasku da mislim da bi morao umišljaj da igra presudnu ulogu jer nikako nije isti slučaj kad npr dva mala deteta nađu očev pištolj pa jedno slučajno upuca drugo, i ovo što smo imali juče. 

  • +1 3
Link to comment
Just now, harper said:

Norvezani imaju institut za ovakve situacije koji se sastoji iz restrikcije kretanja i godisnje psiholoske evaluacije pocinioca sa ciljem da se utvrdi da li je osoba spremna da bude pustena nazad u zajednicu. Nije formalno zatvorska kazna ali jeste prakticno. Ovo dete u ovom stanju ne moze na slobodu i medju druge ljude, to je kristalno jasno, zato se mora naci neki slican mehanizam da se konstantno drzi pod kontrolom.

Ima i kod nas - mera bezbednosti lečenja u ustanovi. Može da traje doživotno. 

  • +1 4
  • Hvala 2
Link to comment
Just now, Valkyrie said:

+1 uz opasku da mislim da bi morao umišljaj da igra presudnu ulogu jer nikako nije isti slučaj kad npr dva mala deteta nađu očev pištolj pa jedno slučajno upuca drugo, i ovo što smo imali juče. 

To je već pitanje konkretnog krivičnog dela. Ni za odrasle to ne bi bilo ubistvo, već nehatno lisenje života npr. 

Link to comment
9 minutes ago, Uskebasi said:

Cekaj, jel stvarno mislite da je pametno granicu do koje se neko smatra detetom spustiti ispod 14 godina?

Sa svim pravnim posledicama takve izmene

Realno, nemam(o) pojma koje su to sve posledice. Mislim da dobacujemo samo do toga da zelimo da mu budu sudjeno kao odraslom ... 

moze li neko krace pojasnjenje sta to jos sa sobom nosi ?

Link to comment
3 minutes ago, Hamlet Strašni said:

To je već pitanje konkretnog krivičnog dela. Ni za odrasle to ne bi bilo ubistvo, već nehatno lisenje života npr. 

Navela sam primer, u trenutnoj postavci nijedno dete koje je nekoga lišilo života nije odgovorno, u nekom alternativnom sistemu bi jedno moglo da bude. 

Link to comment

Nevezano za ovaj Daliborov post, ceo dan imam utisak da on neće dugo živeti. Ogromna je ovo trauma za sve i ne mogu da zamislim kako sedi zatvoren negde kao Legija, a da to nije duboka i dobro čuvana zatvorska ćelija. 

 

 

Edited by Mos
  • +1 2
Link to comment
7 minutes ago, Далибор said:

Reakcije njegovih školskih "drugara". 

 

  Reveal hidden contents

Image

Image

 

 

 

vidim u komentarima da su tviterasi uzasnuti, samo ne razumijem tacno zasto. jel sto ovi klinci psuju, sta? 

 

edit, tek sad vidim i fotke, sori. gledala sam samo snimak.

 

Edited by morgana
Link to comment

Ne razumem zašto su užasnuti što se na 9-ostruko ubistvo dešava ovakav revolt ?

Ovo "čekamo te" svakako nije zakazivanje čekanja sa cvećem.

  • +1 2
Link to comment

da je bilo koja druga tema, zgrazavali bismo se zbog uvredljivosti picke i pedera.

meni tuzno koliko su ta deca oskudne ekspresije. u recima, pokretima, intonaciji. tribina.

 

poz

  • +1 7
  • Hvala 1
Link to comment
27 minutes ago, Uskebasi said:

Cekaj, jel stvarno mislite da je pametno granicu do koje se neko smatra detetom spustiti ispod 14 godina?

Sa svim pravnim posledicama takve izmene

 

Ja ne mislim da je to generalno dobra ideja. Ali je dobro ono što je Hamlet predložio, da se za odredjena (najteža) krivična dela poput teških ubistava svakom sudi kao odraslom, pa neka ima 10 godina u trenutku izvršenja.

 

Takodje ne bi bilo loše da se kazne za takva dela odsluže do kraja i da ubice više ne ulaze u sudnicu znajući unapred da šta god da dobiju, služiće samo dve trećine.

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, le petit nicolas said:

da je bilo koja druga tema, zgrazavali bismo se zbog uvredljivosti picke i pedera.

meni tuzno koliko su ta deca oskudne ekspresije. u recima, pokretima, intonaciji. tribina.

 

poz

Apsolutno tačno, nikako nije za ponos, ali nije ni za onoliko zgražavanje po tw.

Ta deca su prosto takva, tužna istina. Oni pokazuju neslaganje onako kako jedino znaju, na žalost.

Link to comment

na jednom nivou ispod neobaveznog caskanja na forumu, ja se ponasham veoma neprimereno, bez biranih rechi i reakcija, zelim da rushim i palim. samo iznutra. ja sam vrshnjakinja ubijenog sertifikovanog chuvara, koji je radio za minimalac. jebem mater svima i sve po spisku, mada sam spolja fina i elokventna zena. znam bash mnogo rechi.

i izadjimo sa tvitera par dana, tamo ce kako vreme prolazi biti sve gore unsure.gif

Sent from my RMX3710 using Tapatalk



  • +1 7
Link to comment

Ovo sa igranjem fudbalskih i kosarkaskih utakmica juce i danas je prilicno neprijatno. Da stvar bude jos gora, veceras se kosarkaska utakmica prati na otvorenom na Kalemegdanu. Ljudi se skupili i navijaju na otvorenom, usred centra grada koji je juce doziveo nevidjenu tragediju. Pa, jebem mu mater, ako ste vec morali da igrate i navijate, igrajte i navijajte u hali, razidjite se u tisini i svako svojim poslom nakon utakmice. Ponekad stvarno imam problem da razumem u sta smo se to pretvorili.

  • +1 9
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...