Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

mozda si @Redoran u pravu, da je bolji i los sistem od nikakvog.

ipak, sklonija sam misljenju plajvija, da su se danas, kod nas, pravo i pravicnost opasno razisli.

pod pravicnoscu (ne po pravnickim, nego po filozofskim definicijama) podrazumevam vecinsku saglasnost jedne zajednice, neki drustveni nzs o odredjenom pitanju. to nije isto sto je zakon rulje ili starozavetna etika koji pominje @BWA

takodje mislim da su mnogi problemi "koje je ovaj pokolj otvorio" stvar loseg prava.

meni bode oci sto su - osim oca drpistolera i majkesenke - pravno svi pokriveni/opravdani: skola, ministarstva (drzava), mediji, socijalne sluzbe, preduzetnici iz streljana i ostalih etablismana za relaksaciju modernog coveka... dopisi.

 

poz

Edited by le petit nicolas
Link to comment
5 minutes ago, gospa buba said:

vecina nisu ni sposobni za igranje i pevanje sada, tako kazu. da li je to naucheno iz kuce/kulture ili ovaj konkretan sluchaj nisu sposobni da obrade (i) na taj nachin, to ne znam.

mislim da i nisu sposobni, ovo je preveliko. junior sad doshao iz grada, kaze grad je sjeban.

Sent from my RMX3710 using Tapatalk

 

 

Moja iskustva su da ljudi intimno osecaju tragediju cak i kad je racionalizuju ili se odnose prema njoj sa ironijom ili na neki drugi nacin koji im pomaze da se zastite od anksioznosti koju osecaju. Nema ljudske tragedije koju nismo prosli u poslednjih 30 godina i nasa debela kozha je na svasta svikla ali duboko ispod te debele kozhe postoji neko prepoznavanje magnitude ove tragedije koje nam stvara makar nelagodu, ako ne i citavu paletu teskih, najtezih osecanja. Roditeljima male dece je u tom smislu "najlakse", njima je dovoljno da pogledaju svoje dete i zapitaju se "a sta da je..." pa da im se smrzne sve od palca na nozi do korena kose ali ovakve tragedije bez diskusije uticu na svakog iole normalnog, sta god oni pricali, pisali i radili. Ne znaju oni tacno sta je ali znaju sta osecaju i znaju da to sto osecaju ne znaju sta je.

 

Zato je "sjeban" sasvim tacan i adekvatan izraz za ono kako grad danas izgleda. Ovo je nestvarna tragedija, jedan od onih koja onu popularnu maksimu o tome kako je sutra novi dan pretvaraju u zebnju oko toga kako ce taj dan izgledati. Desetine hiljada ljudi u Beogradu sutra treba dete da posalju u skolu, hiljade nastavnika treba sutra da udju u ucionicu, ovo nije tragedija koja se desila tamo nekom vec se desila svima nama.

  • +1 4
Link to comment
10 minutes ago, le petit nicolas said:

mozda si @Redoran u pravu, da je bolji i los sistem od nikakvog.

ipak, sklonija sam misljenju plajvija, da su se danas, kod nas, pravo i pravicnost opasno razisli.

pod pravicnoscu (ne po pravnickim, nego po filozofskim definicijama) podrazumevam vecinski saglasnost, neki drustveni nzs o odredjenom pitanju.

takodje mislim da su mnogi problemi "koje je ovaj pokolj otvorio" stvar loseg prava. 

Pa zakoni doneti u demokratskom društvu i jesu volja većine, oni bi trebalo da budu samo napisana pravila koja dato društvo nalazi za ispravna i prihvatljiva. 

 

Po meni, naši krivični zakoni nisu toliko blagi koliko je blaga kaznena politika. To kad do kazne uopšte dođe, jelte.. 

  • +1 4
Link to comment

trebalo bi da smo demokratsko drustvo, trebalo bi da je skupstina skup predstavnika naroda, trebalo bi da su zakoni...

a do kazne, pet coksa.

 

poz

 

edit: da li neko od ovdasnjih pravnika zna kako je ozakonjen rad streljana i paint, air i ostalih pucacnica? ko u njih moze ici?

Edited by le petit nicolas
Link to comment




Za značajan broj ljudi jedina adekvatna kazna za ubistvo je smrtna kazna.
 


Za ovakav masakr, smrtna kazna je jedina moguca.

A posto monstrum Kosta ima 13 godina, dozivotna ili neograniceni boravak u ludnici je adekvatna kazna.

E sad, sto po nasem zakonu to ne moze, neka budu kreativni.
  • -1 1
Link to comment

Cekaj, jel stvarno mislite da je pametno granicu do koje se neko smatra detetom spustiti ispod 14 godina?

Sa svim pravnim posledicama takve izmene

  • +1 3
Link to comment
12 minutes ago, harper said:

 

Moja iskustva su da ljudi intimno osecaju tragediju cak i kad je racionalizuju ili se odnose prema njoj sa ironijom ili na neki drugi nacin koji im pomaze da se zastite od anksioznosti koju osecaju. Nema ljudske tragedije koju nismo prosli u poslednjih 30 godina i nasa debela kozha je na svasta svikla ali duboko ispod te debele kozhe postoji neko prepoznavanje magnitude ove tragedije koje nam stvara makar nelagodu, ako ne i citavu paletu teskih, najtezih osecanja. Roditeljima male dece je u tom smislu "najlakse", njima je dovoljno da pogledaju svoje dete i zapitaju se "a sta da je..." pa da im se smrzne sve od palca na nozi do korena kose ali ovakve tragedije bez diskusije uticu na svakog iole normalnog, sta god oni pricali, pisali i radili. Ne znaju oni tacno sta je ali znaju sta osecaju i znaju da to sto osecaju ne znaju sta je.

 

 

Ja od juče nisam ista osoba. Bukvalno.

Ovo što sledi nije za slabe stomake

Spoiler

Kada su se ekipe Hitne počele da se vraćaju u stanicu, nas nekoliko je stajalo na hodniku iščekujući vesti. Naišao je jedan vozač, gromada od 190 cm i 100 kila, pitamo ga jel istina da ima mrtvih, on kaže, strašno je, onda počinje da plače i kaže deca , mrtva deca sede u klupama dok se ne zavriši uviđaj. Jedna med sestra mi je rekla, znaš, videli smo sve i mrtve cele porodice i spalje i iskomadane i raspadnute, ali nikada nisam videla toliko krvi i toliko mrtve dece. Ne znam kako su ti ljudi spavaliprošle noći, ako uopšte jesu.

 

 

  • Tužno 21
Link to comment
Just now, Uskebasi said:

Cekaj, jel stvarno mislite da je pametno granicu do koje se neko smatra detetom spustiti ispod 14 godina?

Sa svim pravnim posledicama takve izmene

Samo za primenu sankcija po  Zakonu o maloletnim uciniocima. Ne kada je u pitanju KZ i definicija deteta kao oštećenog. 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Krivični zakon jeste u nekim segmentima zastario ali generalno ne odstupa mnogo od ostalih zakona kontinentalnog prava.

 

Uostalom, radi se o modifikovanim institutima starim hiljadu godina, mada ovo više važi za građansko pravo.

 

Instituti su i nastali iz potrebe da se haos sankcionise i drustveni odnosi podvedu pod obavezujuću normu.

  • +1 4
Link to comment

na stranu ova zubata nakaza, meni je zaparalo uvo kad je neko malopre napisao da je sa djacima isao ulicama i da su isli sa svecama. zasto? moze li se biti tuzan, pokloniti se u mislima, bez svece? da li je u toj grupi djaka neko bio praznih ruku? da li je na celu povorke isao direktor skole sa svecom?

svece se pale za zive i mrtve. u crkvi. i to je sasvim drugi postupak i ima sasvim drugo znacenje.

ovo je jedna neuka profanizacija, kao celo nase pvavoslavlje od 1990-ih.

 

poz

Edited by le petit nicolas
  • +1 1
  • -1 2
Link to comment

Norvezani imaju institut za ovakve situacije koji se sastoji iz restrikcije kretanja i godisnje psiholoske evaluacije pocinioca sa ciljem da se utvrdi da li je osoba spremna da bude pustena nazad u zajednicu. Nije formalno zatvorska kazna ali jeste prakticno. Ovo dete u ovom stanju ne moze na slobodu i medju druge ljude, to je kristalno jasno, zato se mora naci neki slican mehanizam da se konstantno drzi pod kontrolom.

  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...