Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

Dokle cete hladnokrvnog ubicu, sociopatu i monstruma nazivati K.K.?

Iz postovanja prema zrtvama, da se nikad ne zaboravi, treba ga zvati po imenu uz prefiks ubica.

Dakle, ubica Kosta K. je uleteo u skolu i hlsdnokrvno sa umisljajem ispalio 57 metaka koji su ubili cuvara i osmoro dece!

Nikakav K.K. pa da se zaboravi ime monstruma, on je monstrum i ubica Kosta K. (prezime ne znam).






  • +1 2
Link to comment

pogledajte video

 

edit:

 

Spoiler

„Nije lepo govoriti na ovom mestu i ovim povodom o krivici i odgovornosti. S druge strane, to je možda nužno, jer sistemski propusti su doveli do toga da đak od 13 godina digne ruku, pištoljem svoga oca, na svoje drugarice i drugove. Mislim da su krivi najviše zbog toga „Pink“, „Hepi“, Mitrović, Marić, njihovi prijatelji koji 10 godina promovišu nasilje, dekadenciju, destrukciju, i ovo se moralo desiti. Sinoć sam slušao predsednika, on je toliko šturo govorio o odgovornosti, valjda ga je strah da izgovori tu reč jer u ovom situaciji zna se na čija pleća bi trebalo da se svali odgovornost – na ministra prosvete, ministra unutrašnjih poslova, ali on bi verovatno, ako čuje šta sam rekao, rekao: „Ne dam Gašića, ne dam Lončara, ne dam Zagu Dolovac, ne dam Nebojšu Stefanoviću, ne dam, ne dam i tako u beskraj ne dam, amnestirajući krivce ne samo za ovo što se desilo, nego za mnogo štošta što ne valja u ovoj državi“, rekao je profesor i dodao:

 

„Zabrinut sam kao bivši profesor koji u toku 40 godina rada nije imao nijedan, ni nalik ovom, incident ili nerešivu situaciju. Bio je drugi i siguran sam bolji sistem od ovoga. Sistem u kome se znalo mesto i uloga profesora, mesto i uloga roditelja, koji je više sarađivao sa profesorom nego sa svojom decom“.

 

Edited by cedo
  • +1 3
Link to comment

Pa teško je i nepotrebno povezivati se s ovim, ovo je vrlo komplikovano. S druge strane, ako se ljudi ovde ne povezuju nikako (a ja sam baš danas skloniji da oprostim neadekvatna povezivanja) čemu onda služi forum? Možeš čitati i novine, ali znaš da ti novine neće reći ništa. Neka ljudi danas i lupetaju, niko to (svesno) ne radi da bi ispao faca u društvu.

 

Ja sam radio 6 godina u susednoj školi, običan sam umetnik, pa mi telefon zvrnda od juče, puna mi glava mišljenja jedva sam spavao... Ljudima je teško i ne razumeju i tako u krug... Nije ovo nešto što se ni može razumeti, a opet nije ni nešto što te stopira da postavljaš pitanja. Aj nek to bude prvo na forumu, jer ovde slobode kolko-tolko ima...

  • +1 6
Link to comment
15 minutes ago, Nikodije said:

 

+1

ljudi za ovu tragediju okrivljuju ono sto ih inace najvise nervira.

 

Klasicna demonstracija egoizma i gluposti. Stoka ni u najtezim trenutcima ne vidi dalje od svoje guzice...

Link to comment
9 hours ago, Nikodije said:

IMG_20230504_081949.jpg

 

Uf tek sad sam video veću sliku i primetio jednu stvar - ubica je ovaj skroz levo i na slici pokazuje pištolje prstima sa obe šake.

 

Spoiler

aGcxgtF.png

 

 

Sve više imam utisak da je u pitanju zlikovac kao iz najcrnjih stripova i knjiga - izuzetno pametan, bezosećajan i hladnokrvan, iako ima svega nepunih 14 godina.

 

Edited by napadaj
  • +1 5
Link to comment
1 hour ago, Hermetico said:

Ali oni jesu deca. 15 je dete. Ne znam, jel ja bagujem pa mislim da je to odrastao čovek:? A ako jeste odrastao - dajte mu slobodu odlučivanja po modelu odrasle osobe. pa šta ispadne. Ili ćemo da tata/mama imaju prava, a potomak odgovornost? Hajde da odlučimo model, pa kako nam bude. Ostalo sve smrdi na 'brigo moja pređi na drugoga'. Ajmo jedan, neki princip. Nije lako, ali je jedino smisleno.

 

za mnoge stvar stoji da je 15 godina = dete.

za uzeti pistolj i ubiti izgleda da nije. moze i sa 14. neki i sa 12. 

mene zanima da li je bilo moguce prepoznati tu sociopatsku (ludacku) crtu kod njega i spreciti tako nesto? da li je realno za ocekivati tako nesto? ocigledno je da se radi o visoko inteligentnoj osobi, koja bi mogla da sakrije svoja osecanja i namere. bez obzira na uzrast. 

neko ko je fizicki u stanju da se nosi sa vatrenim oruzjem i koristi ga, ne moze biti tek tako podveden pod kategoriju dete. svi znaju za decu ratnike u africi. koliko su oni stari a nose i koriste automatske puske?

 

a drugo mi ne izlazi iz glave da roditelji svoje dete koje je (navodno) zrtva vrsnjackog nasilja, ostavljaju u istoj skoli? promenio smenu, odeljenje? sve se zna u svakoj skoli.

kod moje cerke u razredu su jednog decaka stalno maltretirali. nije bio neki djak, niti se isticao po bilo cemu, ali je bio sikaniran.

roditelji su ga jednostavno na kraju skolske godine prebacili u drugu skolu. 2km udaljenu, ali druga skola, druga deca. decko procvetao u novoj sredini. 

naravno, ceo taj proces je ispracen od pedagoga/psihologa u obe skole

  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...