Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

3 minutes ago, Shan Jan said:

 

To je posledica drustva gde slabiji nemaju nikakvu zastitu. Doduse za ovog ne znam da li bi bilo sta pomoglo, iz svih ovih izvestaja osecam neku mracnu proracunatost.

 

On vrsnjacko nasilje - nikako ne opravdavam i to je sigurno igralo ulogu ali toga je u moje vreme (90te) bilo na tone. Secam se u osnovnoj kad su ucenika iz mog odelenja strpali u kantu i kotrljali ga po dvoristu skole. Tuce su bile redovne, nozeva i boksera na sve strane a streberi su najvise najebavali. E sad, da li se promenilo razmisljanje ljudi generalno, da li je sad neki "svako za sebe" fazon, to ne znam ali definitivno mi se cini da smo ko drustvo postali neljudskiji.  

koja srednja skola? 

Link to comment
12 minutes ago, duma said:

Vodio je dete u streljanu. Definitivno treba da odgovara kao organiizator ovog zločina.  Ovo mora da se proglasi za terorizam i da se se proglase saučesnicima svi koji su u ovom učestvovali.  Ako ovde postoji neko ko ima neki uticaj  molim ga da to uradi.

Otac je najodgovorniji, ali teško da je jedini. Neko je pustao dete od 12 godina da puca u streljani. 


covece bozji, shvati vec jednom da ne moze biti odstupanja od principa subjektivne odgovornosti.

ne moze roditelj biti krivicno odgovoran za krivicna dela svog deteta.

 

(osim ako ga nije podstrekavao, planirao sa njim, dovezao, znao, mogao da zna itd)

 

 

  • +1 2
Link to comment
9 minutes ago, Svemir Zeka said:

Pazi ovako: radi se, sve dok ne naiđeš na mamu ili češće tatu malog bulija, koji je....op....neko s kim se ne zamera. To je problem. Tu je problem.

Nije pp služba, i metode, nego onaj ko se pita šta dalje

Mozda generalno gresim ali i kroz moje skolovanje, koje je bilo bajka u odnosu na ova vremena, ko je bio buli, ostao je buli svo vreme, malo sta se cinilo po tom pitanju. I ne, nisu bila deca glavonja, daleko od toga.

Edited by Lancia
  • +1 3
Link to comment

Kako Ružić ne izjavi da su krive ruske vrednosti pošto oni trenutno najbliže ratuju a ne zapadne krive za ovo... Ali nemoj da politizujemo.. 

 

Elem, imajući u vidu da solidno vreme provodim u radu sa decom baš ovog uzrasta a i imam prostora da vidim kako se radi u školama, mogu samo da kažem da sam iznenađen da se ovo ranije desilo. 

  • +1 4
  • Tužno 1
Link to comment
20 minutes ago, Plajvi said:

Jbt najstarije dete 2009. Pa to je bilo prekjuce :isuse:

 

Meni se bukvakno peglalo kad je krenuo da cita godista ubijene dece, 2009, 2011, bukvakno horor, not like this :cry:

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment
2 minutes ago, Miki_belavista said:

koja srednja skola? 

U mom slucaju je toga vise bilo u osnovnoj skoli, ali ja nisam iz BG-a. Posle sam isao u gimnaziju, to je vazilo za najfiniju srednju pa je bilo samo tuca, nista ozbiljnije. 

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Djuro said:


covece bozji, shvati vec jednom da ne moze biti odstupanja od principa subjektivne odgovornosti.

ne moze roditelj biti krivicno odgovoran za krivicna dela svog deteta.

 

(osim ako ga nije podstrekavao, planirao sa njim, dovezao, znao, mogao da zna itd)

 

 

Mogli bi da ga optuze za podstrekavanje ili pomaganje. Mada za to mora biti umisljaja, ne moze biti nehat

  • +1 5
Link to comment
4 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Mogli bi da ga optuze za podstrekavanje ili pomaganje. Mada za to mora biti umisljaja, ne moze biti nehat

 

Možda bi moglo izazivanje opšte opasnosti iz 278. KZ-a?

Link to comment
21 minutes ago, duma said:

 

Otac je najodgovorniji, ali teško da je jedini. Neko je pustao dete od 12 godina da puca u streljani. 

 

Puštalo je neko pandursko govedo koje drži streljanu, tako da se tim delom niko neće baviti.

 

”Primary targets” na planu, jbt u kojoj zemlji čuda je ovaj obitavao... Ladno smo dobili našeg Brejvika u smislu kapaciteta planiranja masovnog pokolja, samo što mu nisu krivi migranti nego devojčice. 

  • +1 2
  • Tužno 4
Link to comment
8 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Mogli bi da ga optuze za podstrekavanje ili pomaganje. Mada za to mora biti umisljaja, ne moze biti nehat


pa to… mozda ga sad i optuze za nesto, na ovom talasu trazenja krivca i zamagljivanja problema, ali nema suda koji bi mogao da ga osudi za tako nesto.

 

(osim, naravno, ako se ne pojave dokazi. U ovoj nenormalnoj situaciji, nista me ne bi cudilo.)

 

 

Edited by Djuro
Link to comment

A jel mali ne podleže krivičnoj odgovornosti? 

 

Šta njemu sada po našem zakonu sledi?

 

Jel će da mu izreknu mere pojačanog nadzora u Sivom domu?

Edited by Arkadija
Link to comment
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...