Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

2 minutes ago, Redoran said:

Dva pištolja, rezervni šaržeri, molotov kokteli… Ovde ima mnogo toga da se odmota, ako ima ko da odmota i ako sme.

 

U kom smislu? Mogao je da nauci preko jutjuba kako se prave

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, Time Crisis said:

 

Ne znam šta je uopšte "sistematski", ali bullyinga je itekako bilo, a školu je obično boleo k****, kakvo crno držanje leđa

 

Kod mene (nisma tad zivela u BGu) nije. Cula sam da je u BGu bilo surovije ali isto ne svuda ni u ovolikoj meri.

Mislim sigurno nije slucajnost sto sam provela 12 godina ostavljena na miru, i ja i ostali strebercici sa kojima sam se druzila. sad bih bila ono zrtva bullyinga.

Link to comment
1 minute ago, salerokada said:

Nautiluse, isto tako smo i mi odrastali 90ih. Mi, koji smo živeli u Srbiji. A tek kakve grozote ste doživeli vi koji ste živeli tamo gde se ratovalo.

 

Promenilo se nasilje i njegova manifestacija. Ako je do bullyinga, 90ih bi u najgorem slučaju došao i izrešetao jednog bulija. Tada su te stvari još uvek nekako bile lične.

 

Danas je fora da se osvetiš svima redom, i krivima i pravima. Zašto je to tako, to je pitanje za neke ozbiljne studije koje nećemo videti ni u ozbiljnim zemljama a kamoli u Srbiji.

  • +1 3
Link to comment
3 minutes ago, Tihajeza said:

 

Pomisao na ulazak u školsku zgradu kroz detektor za metal mi grči stomak. Kao da je to tačka u vremenu, životu od koje sve postaje drugačije, ružnije, turobnije. 

 

 

Pa to je jedino sto ce da se eventualno desi nakon ovoga, da se neko ugradi u detektore...

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Redoran said:

 

Promenilo se nasilje i njegova manifestacija. Ako je do bullyinga, 90ih bi u najgorem slučaju došao i izrešetao jednog bulija. Tada su te stvari još uvek nekako bile lične.

 

Danas je fora da se osvetiš svima redom, i krivima i pravima. Zašto je to tako, to je pitanje za neke ozbiljne studije koje nećemo videti ni u ozbiljnim zemljama a kamoli u Srbiji.

Napisah u drugom postu, jedno celo odeljenje je tada mrzelo moje odeljenje pa su nas jurili da nas biju. Ništa lično, samo su nas mrzeli iz nekog nedefinisanog razloga.
Ovaj dečko je imao slom mozga. Prosto, 90ih smo imali sreće što nije bilo ovako nečeg.

  • +1 4
Link to comment
 
Pomisao na ulazak u školsku zgradu kroz detektor za metal mi grči stomak. Kao da je to tačka u vremenu, životu od koje sve postaje drugačije, ružnije, turobnije. 
 
pa sam danasnji masakr je vec sve to.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

Link to comment
2 minutes ago, Mel said:

 

Kod mene (nisma tad zivela u BGu) nije. Cula sam da je u BGu bilo surovije ali isto ne svuda ni u ovolikoj meri.

Mislim sigurno nije slucajnost sto sam provela 12 godina ostavljena na miru, i ja i ostali strebercici sa kojima sam se druzila. sad bih bila ono zrtva bullyinga.

Secam se incidenta iz 97-98. mislim, u tadasnjoj Sportskoj u Sumicama je lik vitlao pistoljem na velikom odmoru i pucao nasumicno. Posle toga je bese rasformirali ili tako nesto. 

 

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, Mel said:

 

Kod mene (nisma tad zivela u BGu) nije. Cula sam da je u BGu bilo surovije ali isto ne svuda ni u ovolikoj meri.

 

 

Ja sam iz malog grada pa ga je bilo koliko hoćeš. Puka sreća da se nešto ovako nije desilo nikada ranije

  • +1 1
Link to comment

kod mene je lik koji je u osnovnoj vazio za opasnog par puta iznudjivao novac.

ja sam ga uvek izbegavao da mi ne skine patike. bio je zajeban iako mladji od mene, ja sam bio sitan

onda smo se skupili ponavljac rukometas, i jos dva drugara i izlomili ga od batina. posle se uredno javljao

zavrsio je tako sto je ubo na fudbalu decka nozem, koji je jedva pretekao koliko je krvi izgubio.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

Link to comment

Išao je sa mnom u razred neki lik Tode. Sa 15 godina je imao 100 kila mišića i 190cm. Jak kao bik. Mislim da nije završio gimnaziju. Sa 17 je već dobrovoljno bio na nekoj vojnoj obuci. Sve po PSu, kik boks, nacionalizam, pun grad oružija. Kasnije je po inostranstvu bio neki sitni gangster, obezbeđenje.

 

Tode nikada nikoga nije udario u školi. Devojka mu je bila najbolji đak u razredu. Slušao je dobru muziku i čitao dobre knjige. Niti jednog klinca nije odgurnuo a kamoli udario.

 

Prosto je vreme bilo drugačije. Da je Tode u školi nekoga tukao i maltretirao izgubio bi i devojku i drugove. Jer smo mi tada svi bili odgojeni da budemo na strani slabijeg i neke pravde.

 

Danas tako nije.

  • +1 3
Link to comment
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...