Jump to content
IGNORED

RT Balkan


Turnbull

Recommended Posts

jel beshe uspeo nekad da dobije ninovu ili ne?

istina, za neke se ne zna shta im je gore, da da ili da ne...
mada ih dogadjaj svakako locira na mapi hihi.gif

sent from my nije bubamoto



Link to comment

Молитва на фронту

16. мар 2023 11:50
| Обновљено: 16. мар 2023 11:50
Прво се помолимо, па идемо у битку. Овај рат се не добија на земљи, него на небу, каже командант пред полазака на линију фронта
 

Молитва на фронту

Евроатлантски гласови у српском информативном простору не држе превише до истине. Они пак који се залажу за објективну аналитику, ратну стварност на Украјини, трагом дневних пресека са линије фронта, често нехотице преигравају. И једни и други падају пред Донбасом. Донбас је изнад процена.

...

Борци - спартанска господа, становник Донбаса - тип руског човека о којем ће Малапарте записати да чак и када страствено учествује у разговору, он не прекида дубоки унутрашњи монолог о смрти као једином начину да постане васкрслим Христом.

 
6412f1f8658c8fff0608f9c7.jpg Наташа Јовановић

 

Сматрајте то благословом

Прича о мироточивој икони коју чувају монахиње на манастирској земљи где се од 2014. воде најтеже борбе пратила нас је од Москве.

У клубу Ноћних вукова, о икони се прича шапатом, као о тек пронађеним кључевима тајне.

"То је знамење које прати нашу војску, Богородица низ чије се образе сливају сузе са оног света. Баћушка Петар свако јутро оде до манастира, узме икону па неуморно шпарта по фронту, носећи је као мобилну помоћницу. Данас је на Авдејевки, сутрадан у Горловки.  Ако будете имали среће да се сретнете са овом верном пратиљом руске војске, сматрајте то благословом", уверава нас Жења који због година проведених на друмовима слови за легенду у овом вучјем свету.

 

https://rt.rs/opinion/natasa-jovanovic/23213-natasa-jovanovic-molitva-na-frontu/

 

Edited by Turnbull
Link to comment

Релативизација са Љиљаном Смајловић: Гост Александар Шапић

https://rt.rs/news/23226-relativizacija-ljiljana-smajlovic-aleksandar-sapic/

 

Quote

Повод за изјаву о условима у којима живе Роми је смрт детета од годину и по дана које је згазио камион у нехигијенском насиљу испод Панчевачког моста, рекао је Шапић на почетку емисије.

"Рекао сам нешто што сви знају, а прескачу ту тему", наводи он и додаје да у Београду постоји 165 нехигијенских насеља.

Шапић истиче да ти људи "живе на начин супротан свим цивилизацијским вредностима који, пре свега, њима наноси штету, а онда и њиховим комшијама".

"Уколико припадници тих ромских заједница који живе у нехигијенским насиљима не желе да им се помогне, тешко да било ко може да им помогне", сматра градоначелник Београд.

Он истиче да је Град спреман да помогне, али да и они сами морају да буду спремни да промене свој начин функционисања. Указује је да је припадницима ромске заједница понуђен посао у "Градској чистоћи" или "Зеленилу".

Шапић наводи да је инклузија Рома у систем велики проблем и да Град не може сам да га реши.

"Пуно пута су ми инпутиране изјаве које немају везе са истином. Волим свој народ и државу. Никад нисам показао мржњу ни према једној вери или нацији. Ја сам последњи који може некога да мрзи, али исто тако не нико не може да му одузме да се борим за своје", поручује градоначелник.

Он истиче да не жели да се извини, те да стоји иза својих речи.

 

 

Krajnje je vreme bilo stati u kraj ovoj hajci na gradonačelnika koji je samo rekao istinu.

 

Quote

Шапић каже да "није пао са неба, нити га је било ко нашао испод камена", алудирајући на вишегодишње бављење политиком.

Ипак, признаје, да није било Српске напредне странке, вероватно не би успео да постане градоначелник Београда.

"Ја себи нисам успео да обезбедим ово место градоначелника. Захваљујући СНС сам добио ту прилику. Ја сам њима на томе захвалан, али то не значи да сам дошао ту да радим нешто у шта не верујем да је исправно. Нама су се политике поклопиле", наводи Шапић.

Истиче да свакако не би пристао да буде део коалиције "Заједно" или покрета Не давимо Београд који кажу да се у Сребреници догодио геноцид или да треба признати независно "Косово".

 

Edited by Turnbull
  • +1 1
Link to comment

Ima još. Pita ga Ljilja onako cvrkutavo - pa da, ali borci za političku korektnost će reći da su ti ljudi siromašni... A Šapara će - nisu siromašni, mnogi su bogatiji od nas, a odakle im novac?

 

Nego hvala bobu da konačno postoji medij gde se može ovako iskreno nastupiti po pitanju romske opasnosti.

Edited by Turnbull
Link to comment

sta nisu dovoljni tradicionalni nealbanski neprijatelji, hrvati i crnogorci, za wag the dog, nego se moralo posegnuti za onima koji su stvarno u dometu sake i noge, a slabi da se brane.

 

boze koliko je ovo jezivo.

Link to comment
sta nisu dovoljni tradicionalni nealbanski neprijatelji, hrvati i crnogorci, za wag the dog, nego se moralo posegnuti za onima koji su stvarno u dometu sake i noge, a slabi da se brane.
 
boze koliko je ovo jezivo.
jel se nazire neka agenda iz ove njegove akcije? ili fristajluje genije blink.png

svakako jeste na liniji - zavadite mi sve sa svima dok ja mesham shibice. za gazdu radi svakako, makar i glup dry.png

sent from my nije bubamoto


Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

jel se nazire neka agenda iz ove njegove akcije? ili fristajluje genije blink.png

svakako jeste na liniji - zavadite mi sve sa svima dok ja mesham shibice. za gazdu radi svakako, makar i glup dry.png

sent from my nije bubamoto

 

 

nemam pojma, ovo je toliko van pameti i za srpske uslove da mi uopste nije jasno

Link to comment

Naravno da je Sapara idiot, ali ovde je problem upravo medij i upravo novinarka. Ko ne veruje, neka pogleda intervju i kako se ona postavlja prema njemu i tome sto on prica.

Edited by Turnbull
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...