Jump to content
IGNORED

DETOX


yolo

Recommended Posts

  • Replies 438
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    75

  • April

    33

  • banatjanin

    20

  • Indy

    19

Top Posters In This Topic

samo da prijavim da sam jos medju zivima:), danas je poslednji 12. dan tecnog tretmana, manje vise bez problema bih mogao da nastavim dalje jos 6 dana do maksimalnih 18. ali sam vec narucio promenu hrane, a i par puta sam zaticao svoj secer opasno ispod normale, na 3.4-3.5 ujutro - skor je sto se tice tezine OK, doslo je do blage stagnacije izmedju 6. i 9. dana kada se tezina nije pomerala, do sada je skor oko -7 za 11 dana. verovatno bi bilo i vise da nisam pio mnogo kafe, ne znam sta mi je bilo, ali sam verovatno koristio jedinu mogucnost da djidam pa sam malo divljao....u svakom slucaju je vredelo, kao sto rekoh ne znam efikasniji nacin da se bez povracaja za kratko vreme izgubi dosta, radikalno jeste, ali je i blagotvorno za ceo organizam, i cini mi se da za razliku od prethodnog puta kada je bilo dosta jakog osecaja malaksalosti i nedostatka fizicke snage ovaj put je bilo obrnuto, u subotu sa cak izvezao svojih 8km rolera vrlo lagano.... mislim da cu za jedno 2 meseca ponoviti skracenu varijantu, 6 dana.

Link to comment

najpre 1 bravo za ovu 1 snagu volje :) e sad, cisto me zanima, al zasto je kafa zapravo nepozeljna pri dijetama?osim ako se ne pije kao secer s kafom, meni barem nimalo ne podstice apetit cak dapace + sto covek nekako u trenutku zivnesto je valjda pozeljno ako je malaksao od nejela...

Link to comment
najpre 1 bravo za ovu 1 snagu volje :) e sad, cisto me zanima, al zasto je kafa zapravo nepozeljna pri dijetama?osim ako se ne pije kao secer s kafom, meni barem nimalo ne podstice apetit cak dapace + sto covek nekako u trenutku zivnesto je valjda pozeljno ako je malaksao od nejela...
kafa - crna, bez secera i bez mleka - nije preporucena ali se ne zabranjuje, u ovoj varijanti koju sam ja drzao pretpostavljam da ne narusava bitno metabolicki tok dijete ali kao sto rekoh nisam bio na preporucenoj 1 maloj kafi dnevno nego su se pili lonci:) pa je moguce da se tu nesto malo poremetilo.... ne vidim drugi razlog zasto sam ostao na -7 umesto na recimo -9 ali nema veze
Link to comment
kafa - crna, bez secera i bez mleka - nije preporucena ali se ne zabranjuje, u ovoj varijanti koju sam ja drzao pretpostavljam da ne narusava bitno metabolicki tok dijete ali kao sto rekoh nisam bio na preporucenoj 1 maloj kafi dnevno nego su se pili lonci:) pa je moguce da se tu nesto malo poremetilo.... ne vidim drugi razlog zasto sam ostao na -7 umesto na recimo -9 ali nema veze
kafa koliko znam pospesuje izbacivanje vode iz organizma, sto mozda nije bas preporucljivo kad zivis iskljucivo na tecnosti...+ meni i srce prolupa kad se nalivam kafom u hektolitrima, a pritom ne stignem da jedem ko covek.al stvarno ne vidim kako covek uopste moze da izdrzi ovaj detox bez nekog extra dopinga, u svakom slucaju 1 respect.
Link to comment
samo da prijavim da sam jos medju zivima:), danas je poslednji 12. dan tecnog tretmana...
da se ne ponavljam:
ti pokazujes snagu volje i istrajnost jednog samuraja...ja bi tachno umro! Huge respect!
...inace, "turska" bez secera, jaka (sto u narodu opisuju kao "abortusha"), je chak i ok stvar za topljenje masti (ne vode). zbog jake koncentracije kofeina, kod rekreativaca koji ne mogu da priuste neke aminokiseline, se koristi na prazan stomak za jutarnji dzoging. vodu unosis redovno, a kafa vezuje te periferne masti...
Link to comment
...inace, "turska" bez secera, jaka (sto u narodu opisuju kao "abortusha"), je chak i ok stvar za topljenje masti (ne vode). zbog jake koncentracije kofeina, kod rekreativaca koji ne mogu da priuste neke aminokiseline, se koristi na prazan stomak za jutarnji dzoging. vodu unosis redovno, a kafa vezuje te periferne masti...
treba izmisliti detox koji se sastoji iskljucivo od kafe -_-
Link to comment

njami, prva hrana nakon 12 dana - rendana sargarepa sa semenkama suncokreta i maslonovim uljem, ceo dan danas - znam da zvuci jao kuku ali trust me njami je kao da sam u michelin restoranu od 3 zvezdice :)

Link to comment
njami, prva hrana nakon 12 dana - rendana sargarepa sa semenkama suncokreta i maslonovim uljem, ceo dan danas - znam da zvuci jao kuku ali trust me njami je kao da sam u michelin restoranu od 3 zvezdice :)
Čoveče... :huh: Svaka čast na čeličnoj volji...
Link to comment

ja bih nesto dodala u vezi ovoga o cemu je pricao Zajcev.kafein je lazan diuretik i ne samo sto ne pospesuje izbacivanje tecnosti iz organizma naprotiv, zadrzava ih i dehidrira telo.pomenula bih da je voda zarobljena izmedju masnim stanicama u telu kao i da je najvise toksina u masnim stanicama kao i u jetri. Dakle, za izbacivanje suvisne masnoce i ciscenje jetre, voda voda i voda. Kafein je toksik, a sama kafa nosi previse toksickih jedinica od pesticida, do teskih metala i sl. (koje lete prema jetri) i dok telo preradjuje kafu koristi vodu koju ima u sebi pa po nekoj logici to je diureticno no samo u organizmu koji dobie kafin recimo jednom u nedelju dana. Inace, kofein je u organizmu nekih 5-6 sati, znaci dok nisi preradio izbacio tu prvu dozu, vec je stigla nova doza (podne kafa) , i posle jos jedna (recimo oko 3 pm) , tako da u toku dana , ne samo sto telo bori se sa otrovom vec koristi svaku kapljicu vode i radi na uzasnoj "stednji" i vodu iz masnih naslaga cuva za jos teze dane.Ova hipoteticna situacija je kad za svaku popivenu kafu nismo popili nekih 500ml vode i onda u svakom satu nakon toga pili vode, tako da do negde 7 uvece popili smo 3 litara vode.Posto je vrlo malo onih koji bas popiju ovoliko vode pored kafe, i naprotiv, u toku dana pojeli su slane namirnice koje zadrzavaju vodu , bilans na kraju dana je vise nego uzasan. :)ustanovljeno je da molekula kofeina u kombinaciji sa nekim drugim molekulama preko epiderma ima efikasnost u 'topljenju' masnih celija , ali kafein u ishrani nema ama bas nikakvu efikasnost u topljenju masnih naslaga ili izbacivanje vode itd.I neke morske soli i zeleno i roze blato imaju efikasnost tako preko koze u topljenju sala ali ukoliko je konzumirano oralno , znate kakav bi bio rezulatat. Tako i sa kofeinom.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...