Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2022/2023: Martovske ide Crvene zvezde


Dimitrije

Recommended Posts

10 minutes ago, red star forever said:

Mislim da sam u Tempu prvi put čuo za izraz "atomska navala"  ili "atomski napad" ❤️

Ja sam prvi put cuo kada je u Partizan presao napadac Famosa iz Hrasnice Idriz Hosic iz Famosa.  U Partizanu je kratko igrao u tandemu sa Mustafom Hasanagicem, prilicno dobrim centarforom.  Partizanovci su taj napadacki tandem proglasili za atomsku navalu, ili tandem Ha-Ho.  Na zalost partizanovaca (i na nasu radost), Hosic nikada nije ispunio ocekivanja, mada je zaigrao za reprezentaciju Jugoslavije na ponovljenoj finalnoj utakmici Prvenstva Evrope 1968. ("Dacu Zofu dva gola.") koju smo izgubili 0-2. 

Link to comment

Nekadašnji funkcioner OFK Beograda Momčilo Minić izabran je za predsednika kluba, dok su novi potpredsednici Kostadin Terzić, sin Zvezdana Terzića i Stefan Babović, nekadašnji reprezentativac, odučeno je na Skupštini kluba.

 

Novo rukovodstvo dolazi posle neuspele epizode uprave na čelu sa Dušanom Petkovićem i učiniće sve da se slavni klub, koji trenutno igra u srpskoj ligi, ekspresno vrati u viši rang, a zatim i dodatno ojača i vrati se u elitno društvo srpskog fudbala. 

 

Novo rukovodstvo imaće saradnju sa Crvenom zvezdom, na čijem čelu je kao generalni direktor Zvezdan Terzić, dugogodišnji kapiten i fukcioner OFK Beograda, a crveno-beli će i igrački pomoći OFK Beogradu. 

 

Za novog generalnog direktora biće postavljen Stevan Višnjić, a za sportskog direktora Andrej Mrkela, sin Zvezdinog sportskog direktora Mitra Mrkele, takođe bivšeg igrača „romantičara“. Novi Upravi odbor čine Irina Popović, Zoran Mitrović, Nenad Đorđević, Miroslav Ivanović, Marko Miljković Cici i Dušan Tomašević. 

  • Haha 2
  • -1 2
Link to comment
18 minutes ago, dragance said:

Fuj, kakva ekipa!

 

Naša je još gora.

 

Ista govna svuda. Naravno, ovo su samo pijuni, a Terza mađija napravio sebi filijalu i sve će da vodi iza kulisa. 

 

 

Edited by Mil@n
  • +1 1
Link to comment

U vezi OFK: Za razliku od proslog puta, ove sezone Graficar ima ambiciju da postane superligas; grade novi stadion, imaju kvalitetan igracki kadar (mnogi su igraci na pozajmici iz Zvezde ali vecina njih nece se vracati u Zvezdu), dobrog trenera, i ambicioznu upravu.  Ulaskom u Super ligu, Graficar prestaje da bude Zvezdin razvojni tim i postaje rival.  Zbog porodicnih veza, OFK je dobra prilika da zameni ulogu koju je imao Graficar.  Dobra stvar je sto je OFK tim iz Beograda, sto je njihova omladinska skola proizvela veliki broj igraca koji su u bliskoj proslosti igrali ili koji jos uvek igraju za Zvezdu (Tosic, Rodic, Gajic, Krsticic, Velja Nikolic,,....).  Prema tome, ideja da OFK postane Zvezdina filijala nije rukovodjena samo mafijasko-ekonomskim interesima Zvezdinih celnika, vec postoje i dobri sportski razlozi.

 

U vezi Dragivica: Nije mi drago ako bi nas najbolji igrac napustio klub.  Posebno mi nije drago sto Stankovic na tome insistira, znajuci koliko je Dragovic znacajan za Zvezdu i za njeno eventualno ucesce u LS.  Ako Zvezda odluci da stopira moguci transfer, a Dragovic zeli da ode iz kluba, onda je problem da cemo da imamo nezadovoljnog igraca u timu.  Spajic je potpisao trogodisnji ugovor sa Zvezdom.  Posle teske povrede, Spajicu ce biti potrebno dosta vremena da ne samo stekne samopouzdanje da je povreda proslost, nego da se vrati u igracki ritam i uklopi u tim.  Ukoliko Dragovic ode, onda Erakovic mora da ostane jer bez njih dvojce ni Milunovic nece moci da pruza dobre partije ako bude okruzen Pankovim, rekovalescentom Spajicem, zelenim Lekovicem i neubedljivim Bogdanovicem.  Mozda vratimo Djurica iz Domzala, koji dosta obecava, ali i njemu ce biti potrebno vreme da se uklopi u tim i uigra sa drugim stoperima.  Ukratko, uigrane stopere ne treba rasparivati koliko god je to moguce.

Edited by Dimitrije
  • +1 2
Link to comment

Dve stvari povodom danasnjeg Spajicevog predstavljanja.

 

1. Spajic nece biti spreman za takmicarski fudbal do aprila 2023., sto sam i ocekivao.  Njegova povreda je teze prirode i ja se pribojavam da Spajic ne bude spreman i duze od aprila.

2. Dragovicev odlazak iz kluba je stopiran do kraja prolecne sezone.  Ako je to odluceno uz obostranu saglasnost, onda nema problema, mada licno ne volim da Dragovic ode iz kluba sve do isteka ugovora.  Medjutim, ako je to odluka uprave uprkos Dragovicevoj zelji da ode, onda cemo imati nezadovoljnog kljucnog igraca u timu.  U principu, zeleno svetlo dato Dragovicu da moze da ode u letnjem prelaznom roku ne pravi mnogo smisla jer ce Zvezda verovatno da osvoji titulu igrao Dragovic ili ne.  Nama Dragovic treba za LS, a on ce izgleda da napusti klub pre pocetka nasih utakmica u LS.  Nisam siguran da ce Spajic do pocetka LS da bude fit i uigran,  Cak i da hoce, on nema kvalitet koji ima Dragovic. 

Link to comment
  • aram unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...