Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2022/2023: Martovske ide Crvene zvezde


Dimitrije

Recommended Posts

Bilo bi dobro da je viši, meni se Falčineli najviše svideo od napadača koje smo doveli poslednjih par godina, zna da igra fudbal, "samo" mu je realizacija bila malo problematično, ali mi je bio baš ok lik i žao mi je što je otišao.

  • +1 1
Link to comment
34 minutes ago, LeBron said:

Ne mora da znaci da ce biti ovaj, mene malo podseca na Uga Vieiru

Taj je bio odlican centarfor.  Mozda je bio psihicki malo nestabilan zbog licne tragdedije, ali bih uvek voleo da ga vidim u Zvezdi.  Uz njega, Boaci  je isto tako bio odlican spic.  Snazne gradje, dobro se kretao i otvarao; dobro igrao i kada je licem i kada je ledjima okrenut golu; umeo je da sacuva loptu, da odigra pas; dobar na travi, dobar u skoku i vrlo zovialna osoba.  Takvog igraca bih rado video u Zvezdi.  Svi posle njih dvojce su imali svoje zapazene momente, ali ni jedan ni priblizno kao njih dvojca.

Link to comment

Zvezdin trener je bio vrlo blizu odluke da revanš susret sa Makabijem počne upravo sa Sanogom, kojem je namenio mesto u startnoj postavi, što bi automatski Kingsija Kangvu preselilo na klupu.

 

Ali, iskusnom vezisti je ustanovljena ruptura mišića, čak je tokom dana bio na pregledima, pa je veliko pitanje da li će i u kojoj meri biti spreman za duel u utorak od 21 sat na stadionu „Rajko Mitić“.

 

https://sportklub.rs/fudbal/champions-league/sanoga-koci-povreda-velika-dilema-pred-dejanom-stankovicem/

 

Link to comment

Ako Sanogo ne bude mogao, mislim da Stankovic ima tri opcije: 1) Ili isti sastav kao u Haifi (mozda najbolja opcija u datim okolnostima); 2) ili Srnic umesto Kangve (sto nece pomoci u skok igri i pokusaju da se osujeti golijat u spicu Makabija); 3) ili sa trojcom stopera u zadnjoj liniji (Erakovic, Milunovic, Dragovic) a sa Gobeljom i Rodicem na bokovima iza krilnih napadaca (sto bi zancilo Kangva na klupu).  Trojca stopera ojacavaju defanzivu, ali problem je slabi Gobeljic.  Da imamo koliko-toliko pristojnog desnog beka, ja bih bio za trecu opciju.  Ovako, prva opcija je najbolja jer sva jedanaestorica igraca u startnoj postavi znaju da igraju fudbal.  Srnic i Gobeljic smanjuju taj broj na desetoricu i jedina nada je da mogu da pokvare igru protivnika vise nego nasu.

  • +1 2
Link to comment

Igranje Gobeljica u revansu plejofa LS je bukvalno miniranje oba kolena u prvom minutu utakmice.
Pre bih stavio malog Stankovica na beka, nego njega.

A cisto sumnjam da ce igrati sa 5 pozadi. Ako ne moze Sanogo ili Kangva ostaje ili Srnic.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • aram unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...