Jump to content
IGNORED

O karticama i aplikacijama, od nemila do nedraga


Singer

Recommended Posts

Vidim sad tu radnju na kraju Vojvođanske, ne isplati se cimanja.
Inače, ovaj TSV što mi je u ulazu zgrade povremeno ima neke sulude cene i artikle, tipa dr Beckman hvatače boja za 200 din. Usput sam uzela da probam neke Clean tablete za pranje sudova (može i na komad, kao testeri) i mogu vam reći da su bolje od Finisha ( [mention=385]radisa[/mention] [mention=182]mraki[/mention], zapisujte) tako da ću uzeti celo pakovanje od 90 komada za ~800rsd.
Ovo oko apps i akcija možda da ide na recesivni topik? 
koje su to tablete lutko lepa, da poboljsham svoju stodnevnu zalihu dry.png

prolazim pored jedne te radnje par puta nedeljno, prodavci izgledaju kao manijaci, ne ulazim nikad preventivno [emoji38]ol:

clean? samo to?

sent from novi mnogo jak bubamoto.



Link to comment
38 minutes ago, napadaj said:

Za TSV iz prve ruke znam da ima ooooogromne profite. Nekoliko firmi je uvezano u taj lanac. U vreme kada su TSV marketi počinjali sa radom, ta ekipa je kupovala imovinu propalih firmi, pa na jednom mestu kupe mašine, na drugom halu, na trećem sirovine i u praktično zatvorenom proizvodnom krugu prave veliki deo asortimana. Moja keva tamo kupuje domaća jaja, 14 dinara su ovih dana.

Ovde kod mene su dve dosta friendly i pričljive prodavačice pa od njih svašta čujem. Tipa, pojavio im se jednom iz čista mira limun u radnji, krupan ko pesnica, lep. Pitam otkud ovo (ne drže povrće i voće inače), kaže mi radnica "pa mi snabdevamo ove kretene iz Farme/Zadruge/Parova (ne sećam se koje od njih) pa oni nisu hteli da jedu limun i prosleđeno nama u radnje da prodamo". Skroz bizarna priča ali uklapa se u šemu zatvorenog kruga koju spomenu Frenk. Jaja su im fantastična, uzimaju se na komad koliko ko hoće. Meni služe za prvu pomoć za hleb, mlečno* i nešto slatko od proverenijih marki. Tu kupujem i one gluposti za vrtić što nosimo kao donaciju (plastične čaše, ubruse itd). Svakako vredi prošnjuvati, ima da se zabode nešto ok. 

22 minutes ago, gospa buba said:

Clean? samo to?

Da, samo se tako zove, velika plava kesa. 

 

* - drže mlečno od pančevačke mlekare, njihov sitan sir kupujem za pitu, mnogo je dobar. 

Link to comment

tenksic valk. josh samo fali da pochnem da teglim mleko preko reke [emoji38]ol:

a gde ima sa nashe strane, mz fontana preferabli.

sent from novi mnogo jak bubamoto.



Link to comment
5 minutes ago, Valkyrie said:

Ovde kod mene su dve dosta friendly i pričljive prodavačice pa od njih svašta čujem. Tipa, pojavio im se jednom iz čista mira limun u radnji, krupan ko pesnica, lep. Pitam otkud ovo (ne drže povrće i voće inače), kaže mi radnica "pa mi snabdevamo ove kretene iz Farme/Zadruge/Parova (ne sećam se koje od njih) pa oni nisu hteli da jedu limun i prosleđeno nama u radnje da prodamo". Skroz bizarna priča ali uklapa se u šemu zatvorenog kruga koju spomenu Frenk. Jaja su im fantastična, uzimaju se na komad koliko ko hoće. Meni služe za prvu pomoć za hleb, mlečno* i nešto slatko od proverenijih marki. Tu kupujem i one gluposti za vrtić što nosimo kao donaciju (plastične čaše, ubruse itd). Svakako vredi prošnjuvati, ima da se zabode nešto ok. 

 

* - drže mlečno od pančevačke mlekare, njihov sitan sir kupujem za pitu, mnogo je dobar. 

 

Vlasnik svega toga je pre nekoliko godina pričao sa ljudima koji su vlasnici jednog ogromnog poljoprivrednog gazdinstva i oni mu rekoše da imaju sjajan grašak, krupan, lep, a on mi odgovorio da njemu treba povrće koje je dobro i ukusno, ali sitno i lomljeno, pošto se to prodaje za sitnije pare, a u velikim količinama, pa mu odgovara za TSV markete. Nestvarne su im izlazne fakture.

 

 

 

Link to comment
 
Vlasnik svega toga je pre nekoliko godina pričao sa ljudima koji su vlasnici jednog ogromnog poljoprivrednog gazdinstva i oni mu rekoše da imaju sjajan grašak, krupan, lep, a on mi odgovorio da njemu treba povrće koje je dobro i ukusno, ali sitno i lomljeno, pošto se to prodaje za sitnije pare, a u velikim količinama, pa mu odgovara za TSV markete. Nestvarne su im izlazne fakture.
 
 
 
prodaje ruzno povrce? pa to je potpuno na liniji relaksacije evropskih poljoprivreda, a i djejmija olivera i njegovih prijatelja. interesantno.

sent from novi mnogo jak bubamoto.

Link to comment
9 minutes ago, gospa buba said:

tenksic valk. josh samo fali da pochnem da teglim mleko preko reke emoji38.pngol:

a gde ima sa nashe strane, mz fontana preferabli.

Jel me zajebavaš sad? 

Link to comment
3 minutes ago, gospa buba said:

prodaje ruzno povrce? pa to je potpuno na liniji relaksacije evropskih poljoprivreda, a i djejmija olivera i njegovih prijatelja. interesantno.

sent from novi mnogo jak bubamoto.
 

 

Prodaje jeftino zamrznuto povrće, al' neće da bude lošeg kvaliteta, nego samo neugledno na oko.

Link to comment
1 hour ago, napadaj said:

Za TSV iz prve ruke znam da ima ooooogromne profite. Nekoliko firmi je uvezano u taj lanac. 

Da nisi mozda pomesao DTL i TSV ? DomaciTrgovinskiLanac je skup 10+ lokalnih maloprodaja sa idejom zajednickog nastupa pred dobavljacima. 

Edited by Lezilebovich
Link to comment
Jel me zajebavaš sad? 
ne bratesestro, zashto bih. znam gde je maksi, ali ja ka tom kraju nastupam strogo desantno, nemam ti kad, te ni ne znam shta ima. maksi perper, carina i fontana i tu je kraj.

sent from novi mnogo jak bubamoto.

Link to comment
7 minutes ago, Lezilebovich said:

Da nisi mozda pomesao DTL i TSV ? DomaciTrgovinskiLanac je skup 10+ lokalnih maloprodaja sa idejom zajednickog nastupa pred dobavljacima. 

 

Nisam, na drugačiju uvezanost sam mislio. TSV je umnogome zatvoren proizvodni krug, na to sam ciljao.

  • +1 1
Link to comment
  • renne pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...