Jump to content
IGNORED

Filosofija kladionice


Zli Gli

Recommended Posts

@Zli Gli

 

Znam da je off,  valjda ce neko splitovati, @James Marshall, @Hamlet Strašni, ali moram da te pitam...

 

Kako te kladionica vozi? Mislim, negde razumem da te vozi karta, rulet, pa i slot mašine i poker aparati, jer u svim slučajevima je tu privid nekog tvog uticaja... Ali kladionica je uplatiš pare i čekaš rezultat, jako pasivno i bez uticaja..  Eventualno lave kad igraš, ali i tu je slično...

 

Znam da je stvar iracionalna, ali me zanima, ako možeš da objasniš šta ti to diže tako adrenalin kod kladjenja na utakmice?

Link to comment

Ja bih rekao bas naprotiv - kod kladionice imas taj privid nekog "znanja" kojim se afirmises kad prodje tiket. Slotovi i dr su promaja u glavi u odnosu na slaganje dobitnog tiketa. Nauka bre.

  • +1 7
Link to comment

I jedan i drugi ste delimicno u pravu. Ne mislim da znam sve o celoj problematici ali kod kladjenja sam prosao dosta i da, postoji taj utisak da si usao u materiju, pratis, znas, postao si profesor doktor... I stvarno, ja konkretno sam nekad davno pravio dobitne tikete lagano a onda su na dresovima klubova, pre svega fudbalskih pa redom i ostalih, pocele da se nizu reklame kladionica i tu je poceo haos od namestanja, veoma profesionalnog i na visokom nivou ali se promenilo dosta. Onda je krenulo uzivo kladjenje i to je pandan ruletu i aparatima, koje srecom (osim obicnog poker aparata) nikad nisam igrao niti znam pravila, inace bi izginuo mnogo vise. Uzivo kladjenje nudi brzi obrt para kao pomenuti rulet i aparati, mozes da igras u nadoknadi fudbalskog meca, 2min do kraja kosarke, dva poena u tenisu, plus ostali sportovi slicno. Stalno si u pracenju i drami, milion preokreta, pakao za zivce. Uzivo je i bolje i gore od obicnog dosadnog kladjenja gde mnogo kao cekas, ne pitas se nista... Ovde npr. uhvatis favorite kako gube sto vise u svim sportovima i samo pecas da okrenu, ja sam to radio jako uspesno ali onda naidje period gde to ne prolazi a ti bas tad npr. podebljavas uloge, marfijev zakon i onda drama. E to se meni desilo u junu pa sam naglo zakocio i oprostio se od tih para, evo pola godine miran i normalniji i pokusavam ove bliske oko sebe da skinem skroz na miran nacin cak i od rekreativnog kladjenja (koje je skroz ok razonoda ali uvek ima mali procenat koji kasnije predje granicu) a ostalima neka je Bog u pomoci.

Sto se tice uticaja na zivot, recimo kuci se primeti kad sam dobro a kad lose prosao, u drustvu isto iako sam ja cak ovako kao stalozen lik ali dzabe, mozak ide samo u tom pravcu, kad dobijas pravis plan za jos para, kad gubis smisljas cupanje za kasnije ili sutra ili kad vec. Imao sam x puta situacije da se spetljam s nekom devojkom ali brzo izvisim jer sam imao promene raspolozenja i naravno sve uklapao prema kladionici. Zlo.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

  • +1 3
Link to comment
44 minutes ago, kipo said:

Ja bih rekao bas naprotiv - kod kladionice imas taj privid nekog "znanja" kojim se afirmises kad prodje tiket. Slotovi i dr su promaja u glavi u odnosu na slaganje dobitnog tiketa. Nauka bre.

Ma ok nauka, ali, gde se tu pravi adrenalin?

 

Ja sma kao klinac svašta probao, nije da sam operisan od kocke, mene je karta vukla, ali sam imao neke granice i prošlo me je na vreme... Još kraće vreme me je i aparat vukao, ali me je to brzo prošlo...

 

Par puta sam popunio tikete i to me je bičo baš totalno meh...

Link to comment

A ja sam blagi primer, nisam nikad pozajmio pare za kocku, cak sam pozajmljivao ovima sto se cupaju, sto za kladjenje sto za kamate, nisam suicidan hvala Bogu, ali zato se npr. necu zeniti i zasnivati porodicu i generalno sam nezreo, kad je trebalo bio sam u tom transu i radilo me kao droga a sad kad (mislim da) sam cist nemam bas nesto volje, gledam da pronadjem sebi neka mini zadovoljstva. Kad bi krenuo da pisem o primerima ljudi oko sebe, potrajalo bi do nove godine.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment
5 minutes ago, Zli Gli said:

I jedan i drugi ste delimicno u pravu. Ne mislim da znam sve o celoj problematici ali kod kladjenja sam prosao dosta i da, postoji taj utisak da si usao u materiju, pratis, znas, postao si profesor doktor... I stvarno, ja konkretno sam nekad davno pravio dobitne tikete lagano a onda su na dresovima klubova, pre svega fudbalskih pa redom i ostalih, pocele da se nizu reklame kladionica i tu je poceo haos od namestanja, veoma profesionalnog i na visokom nivou ali se promenilo dosta. Onda je krenulo uzivo kladjenje i to je pandan ruletu i aparatima, koje srecom (osim obicnog poker aparata) nikad nisam igrao niti znam pravila, inace bi izginuo mnogo vise. Uzivo kladjenje nudi brzi obrt para kao pomenuti rulet i aparati, mozes da igras u nadoknadi fudbalskog meca, 2min do kraja kosarke, dva poena u tenisu, plus ostali sportovi slicno. Stalno si u pracenju i drami, milion preokreta, pakao za zivce. Uzivo je i bolje i gore od obicnog dosadnog kladjenja gde mnogo kao cekas, ne pitas se nista... Ovde npr. uhvatis favorite kako gube sto vise u svim sportovima i samo pecas da okrenu, ja sam to radio jako uspesno ali onda naidje period gde to ne prolazi a ti bas tad npr. podebljavas uloge, marfijev zakon i onda drama. E to se meni desilo u junu pa sam naglo zakocio i oprostio se od tih para, evo pola godine miran i normalniji i pokusavam ove bliske oko sebe da skinem skroz na miran nacin cak i od rekreativnog kladjenja (koje je skroz ok razonoda ali uvek ima mali procenat koji kasnije predje granicu) a ostalima neka je Bog u pomoci.

Sto se tice uticaja na zivot, recimo kuci se primeti kad sam dobro a kad lose prosao, u drustvu isto iako sam ja cak ovako kao stalozen lik ali dzabe, mozak ide samo u tom pravcu, kad dobijas pravis plan za jos para, kad gubis smisljas cupanje za kasnije ili sutra ili kad vec. Imao sam x puta situacije da se spetljam s nekom devojkom ali brzo izvisim jer sam imao promene raspolozenja i naravno sve uklapao prema kladionici. Zlo.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk
 

Hvala Gli, ovo sa live je u stvari show, to mi je vać malo jasnije...

Link to comment

mene je radilo, srećom kratko, što sam mislio da znam fudbal. ovo što je neko već pomenuo. opasna zabluda.

drugi faktor je taj osećaj lake love, tada u mom slučaju osećaj nezavisnosti od roditelja da mogu kad ja hoću da trošim koliko hoću na šta ja hoću.

srećom vrlo brzo sam skontao o čemu se tu zaista radi i batalio.

 

u ekipi iz grada koju znam je bilo baš horor priča. tipa lik s basketa koji spizdi u par meseci svih par hiljada eura koje su imali u šteku nakon venčanja, dobijeno kao pokloni od prijatelja, bez da supruga zna. onda ona ode s detetom. on i dalje u dugovima. ćale onda prodaje neku zemlju i auto, zajme još neke pare. lik je trajno sjeban. sad se kao ne kladi više ali mu se žena i dete nikad nisu vratili. šablon je manje više uvek isti, izgubiš neki novac i onda pokušavaš da se vadiš sve rizičnijim uplatama, i tako upadaš u spiralu. ja znam takve priče, gotovo ni jednu gde neko tvrdi da nakon par godina je i dalje ipak u plusu, kao padam ja tikete često ali sveukupno sam u plusu.

 

ja sam imao jedan eksperiment pre 10ak godina kada sam na evropskom prvenstvu u rukometu dobio dva vaučera po 5 EUR za neku online kladionicu. da, uredno su to delili na ulazu u Arenu. država ti diluje, ludilo. uđem sa idejom da ću ja naučnik da matematički pobedim. plan je bio da igram samo live, samo kvote ispod 1.10 i samo utakmice gde je do kraja ostalo manje od 30 min (ili sličan rezon za ne-fudbalske sportove). platforma je dozvoljavala i takve singlove. to je bilo bolesno, igrao sam bez ikakvog razumevanja, tipa ženska korejeska liga u odbojci, bukvalno bilo šta što se pojavi na ekranu a što statistički mislim da ispunjava kriterijum. nakon nedelju-dve ozbiljnog cimanja, iako sam je mislio da ću to kao usput na drugom monitoru dok radim, imao sam solidan % pogađanja ali i ukupan saldo od tipa 30 EUR :D onda naravno odličim da odigram par utakmica regularno jer me više mrzelo da se cimam sa ovom mojom strategijom, i naravno puknem sve. to je bio kraj mog neuspešnog eksperimenta. ili možda uspešnog ako bi mogao da priuštim ogromne uloge na te mini kvote?

Edited by Svarog
  • +1 2
  • Tužno 1
Link to comment

Da, pre toga smo 99% nas bili koliko toliko normalni a uzivo je napravilo haos, nema razlike u odnosu na rulet, samo se tamo boris protiv (uglavnom) kompjutera a ovde protiv tih perfidnih namestaljki ili kako vec da ih nazovem. U oba slucaja kuca dobija na duge staze. I jos nesto sto doprinosi tom lozenju i ludilu je sto jako mnogo ljudi igra i kao upadas u tu masu, ima od klosara preko sitnih i krupnih dilera droge i kamatasa, normalnih ljudi pa sve do nekih za koje mislis da im to ne treba u zivotu, direktora banaka, vlasnika firmi, zauzetih ljudi koji su u lovi ali eto, opste ludilo.

Najjaci je ovaj Ranko Balvan iz SNS koji se pita za zaposljavanje i kojesta u Mitrovici, taj dodje u Balkan Bet i ukljuci nekoliko aparata da vrte odjednom automatski, zvekne 5000e i ode. Posle valjda nadomesti nekako posto nije jednom to radio. Mada ne znam sta njega vozi sa onim IQ-om, jebem li ga...

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment
3 hours ago, radisa said:

Kako te kladionica vozi? Mislim, negde razumem da te vozi karta, rulet, pa i slot mašine i poker aparati, jer u svim slučajevima je tu privid nekog tvog uticaja... Ali kladionica je uplatiš pare i čekaš rezultat, jako pasivno i bez uticaja.. 

 

Prije par sedmica jebeni Dan Ballard, dečko posuđen od Arsenala u Milwall, nikad dao gola nije, zabije gol West Bromu u gostima za 1-1. Ubo sam neke zajebane parove taj vikend, tipa Palace-Spurs, Southampton-Wolves i slično, kvota bila 108, ulog 5 maraka. West Brom je vodio 1-0, a Ballard mi se usrao u tiket k'o najvećem neprijatelju.

 

E sad, u čemu je fazon? To je prvi tiket koji sam igrao nakon brat-bratu 5-6 godina. Izveo sam dijete u šetnju i tako pratio zadnjih 10 minuta utakmice na mobitelu držeći dijete drugom rukom. Odgovorno ponašanje roditelja? Ne baš.

 

Postoji ta 1 iluzija da znaš fudbal, da ga pratiš i da ga imaš u malom prstu te da možeš pretpostaviti krajnji ishod. Mašina se može namjestiti, utakmica (pretpostavljamo, je li) ne može.

 

Za vikend sam htio igrati dvojku na Liverpool, City i još neke male kvote i drago mi je što nisam jer mislim da bih na Jotin promašaj naručio hitmena...za sebe.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, ArleKino said:

 

 

 

Postoji ta 1 iluzija da znaš fudbal, da ga pratiš i da ga imaš u malom prstu te da možeš pretpostaviti krajnji ishod. Mašina se može namjestiti, utakmica (pretpostavljamo, je li) ne može.

 

 

Pa da, ali kladionica ubija draž gledanja fudbala, sa jedne strane, a sa druge brzo uđeš u besmislenost glednaja livescorea/nekad teletexta/... 

 

A fudbal niko ne zna u smislu kladionice, ne znaju no Klopara, ni Pepara, ni Specijalni... U fudbalu treba uživati, a ne znati™ ga...

 

Zanm, sad zvučim kao kauboj kad priča o sportu, ali stvarno ne razumem fudbalsku kladionicu...

  • +1 1
Link to comment

Imam na racunu trenutno 2500 dinara..kladionica koja pocinje na M a zavrsava se na ocart.

 

Uplatio sam poslednji put negde u septembru, 300 kinti. Od tada vozam..sitne uloge, 20-50-100 kinti. Kad i ako naguram preko 5000, pare povucem i uplatim onom detetu koje, nazalost, trenutno ceka operaciju. Gledam da nikada ne uplatim tiket koji prebacuje 20% onoga sto trenutno imam na nalogu. 

Igram bukvalno svakog dana jer radim popodne i ume da bude dosadno. 

 

Da li cu ikada upasti u frku sa kockom, ne. Jerbo zaradjujem na drugi nacin, znam odakle mi dolaze pare..a ovo ako dodje super..ako ne, ne kosta me puno.

 

Onaj ko ocekuje da moze da zivi od kladze i klocke..tu je pocetak problema koji se veoma brzo razvija.

  • +1 1
Link to comment
20 minutes ago, radisa said:

Pa da, ali kladionica ubija draž gledanja fudbala, sa jedne strane, a sa druge brzo uđeš u besmislenost glednaja livescorea/nekad teletexta/... 

 

A fudbal niko ne zna u smislu kladionice, ne znaju no Klopara, ni Pepara, ni Specijalni... U fudbalu treba uživati, a ne znati™ ga...

 

Zanm, sad zvučim kao kauboj kad priča o sportu, ali stvarno ne razumem fudbalsku kladionicu...

 

zanimljivo, slična stvar a i različita, moj kum je zbog ovog prestao da igra Premier League Fantasy.

kaže čovek da jedino o čemu je razmišljao je kod kog igrača je lopta i šta to njemu znači za njegov fantasy tim.

 

ja sam fudbal prestao ozbiljno da pratim odavno. al igram jebeni fantasy sa ovim forumskim zlotvorima i dalje.

znam celu navalu Watforda napamet, ko je koliko efikasan, da li se povređuje... u životu mislim da ih nijednom nisam gledao. da se sudarimo na ulici ne bi ih prepoznao.

 

mislim da je tu slično kladionici kad ne igraš za merak nego iz zavisnosti (finansijske ili one fizičke, nebitno), ti pojma nemaš ko i kako igra, samo gledaš u cifre i vesti i izvlačiš zaključke. nema tu poznavanja sporta ni u tragovima.

  • +1 1
Link to comment

Има ту више различитих типова коцкара/кладионичара.


Имаш оне које просто вози адреналин, код њих је лова у другом плану, неретко су то људи који и без коцкања имају доста пара(типа професионални спортисти, углавном фудбалери) и то је онда зачарани круг јер немају циљ, не коцкају се да би направили паре јер кад су у питању велике суме човек изгуби осећај о парама, данас држиш милион динара у рукама а сутра их нема, већ је више ствар адреналина, праћења, осећаја који имаш када прође тикет/добијеш лову.

Такви најлакше сјебавају животе, јер колико год да су у стању да направе озбиљне паре толико су у стању и да пукну много више, па онда крећу задуживања и остала срања која иду уз то.

 

Па имаш оне који су уједно и најбројнији а то су људи који су навучени на праћење, у неку руку слична сорта овима горе само са много мањим улозима. То су људи који играју по 20 тикета дневно, што се каже по терминима од јутра до мрака. Уопште није битно на шта се кладе нити се трипују да су неки велики зналци, углавном играју голове, од најјачих лига па до жена јуниорки из Саудијске Арабије није битно уопше, само дај да се прати од јутра до мрака па ако се изгура дан на нули или евентуално у благом плусу супер, сутра је нови дан целодневног клађења. Такви углавном не прелазе границу, има их разних узраста од средњошколаца до пензионера и од таквих кладионице и живе јер иако то углавном нису превелики улози константно су у минусу а много их има.

 

А имаш и оне који на клађење гледају искључиво као средство да се дође до пара, ти људи су углавном прорачунати, воде статистике, играју синглове, разноразне спортове, не ложе се толико на праћење колико на то да на крају месеца салдо буде у плусу, наизглед су то најозбиљније главе и неки заиста и успевају да буду у плусу (они који су у стању да одрже гвоздену дисциплину/самоконтролу а врло мало их је) а већина се врти око нуле и просипа из шупљег у празно а стрес је константно присутан.

 

Има ту наравно још подгрупа али ово су неке најчешће, овакву поделу можеш да направиш и на оне који строваљују енормне цифре на точку или оне који блеје на апаратима по цео дан где уђу ујутру са 500 а изађу увече са исто толико, па оне који се замлаћују некакви бројевима, лаки сиксом итд.. углавном Србија је препуна мањих или већих коцкара а и цео овај регион као ниједан други на свету.

  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...