Jump to content
IGNORED

kritika savremene umetnosti


Caligula

Recommended Posts

Video Kostu Bunusevca gde pozira na bilbordu BNV. Belgrade Waterfront, ispod pise "simbol Beograda" misleci se pri tom na Bunusevca i BNV zajedno.

 

Dodje mi nekako zao svih nas, celog covecanstva. Weltshmertz.

Link to comment
  • 2 weeks later...

e jebi ga

 

Quote

But in a broader sense, Otterness is correct about one thing: There is a long avant-garde tradition of trying to inflict “violence” upon the audience. This tradition can be felt in the playwright Antonin Artaud’s notion of the “Theater of Cruelty.” It’s there in the unsettling

collaborations of

and Luis Buñuel, the most famous of which, Un Chien Andalou (1929), shows a sliced sheep eyeball.

 

 

:isuse:

 

Link to comment
  • 1 month later...
  • 2 months later...

kopiram post branislava dimitrijevica o izboru direktora msu

 

Quote

 

Koga zanima šta se zbiva sa konkursom za izbor direktora Muzeja savremene umetnosti, evo nekih mojih saznanja, a ako neko zna nešto više neka dopuni ili ispravi.

Upravni odbor MSU je 6. marta dostavio Ministarstvu kulture “Obrazloženi predlog liste kandidata za izbor direktora MSU”. Ministar kulture navodno nije prihvatio taj dokument jer on nije sadržao jasan stav o tome kog kandidata UO zapravo predlaže. Iako UO nije dostavio ministru novi dokument u kom bi jasnije izdvojio jednog od četiri prijavljena kandidata, ministar se ipak opredelio da za direktora predloži kandidata V. Šćepanovića, iako su za istog kandidata dvoje članova UO (A. Jung, V. Veličković) u svojim izdvojenim mišljenjima u “Obrazloženom predlogu” rekli da: on “ukupnom pojavom ne odgovara poziciji direktora” i da o njegovoj “gramatici srpskog jezika treba da se brine ministar Šarčević”. Koliko je meni poznato premijerka je odbila da prihvati predlog ministra kulture čime je postupak po ovom konkursu faktički okončan. Ovo sve najverovatnije znači da će postojeći v.d. direktor S. Nakarada nastaviti da do daljneg, iz penzije, vodi ovu ustanovu.

Od samog početka konkursa bilo je jasno da je unapred bila doneta politička odluka da na konkursu treba da se pojave samo dva kandidata iz redova vladajuće partije - Nakarada i Šćepanović - doduše očigledno dva kandidata različitih struja unutar vlasti. U tom smislu čitava izborna procedura ispostavila se kao suvišna za ovako definisan okvir. Druga dvojica kandidata na konkursu - i koji su u delatnosti u okviru koje se raspisuje konkurs daleko kvalifikovaniji od dva partijska kandidata - predstavljali su za UO samo otežavajuću okolnost, umesto da njihova kandidatura bude prilika da UO izabere krirerijum stručnosti kao glavni kriterijum u svom predlogu ministru.

Suočen sa takvom situacijom UO MSU je pokušao da nađe solomonsko rešenje kako bi skinuo odgovornost sa sebe, pa je sročen takav “obrazloženi predlog” u kom nije eksplicitno predložen ni jedan kandidat a odluka prepuštena višim političkim instancama. “Obrazloženi predlog” je sačinjen tako što su u prvom delu navedena mišljenja troje članova UO (Šuica, Lazar, Mitić) gde se pozitivno ocenjuju svi kandidati, dok su u drugom delu izneta izdvojena mišljenja dvoje članova (A. Jung, V. Veličković) gde se jedino izdvaja kandidat Nakarada, kandidat Erić dobija pohvalne ocene ali se ističe da on “ne treba da se izlaže problemima rukovođenja” i “brojanju ulaznica”, dok su kandidati Dimitrijević i Šćepanović ad hominem diskreditovani na jedan potpuno neargumentovan, sarkastičan i neprimeren način za jedan dokument koji je izdalo upravno telo jedne ustanove kulture od nacionalnog značaja.

Ja sam uputio prigovor na ovakav tekst “Obrazloženog predloga”, kao i na način na koji je članica UO, koja se potpisuje umetničkim imenom “Aja Jung”, svojim komentarima, ali i celokupnim ponašanjem, degradirala konkurs i ugled Muzeja. Moj prigovor se takođe odnosio i na glasanje koje je UO organizovao među zaposlenima u MSU, što nije bilo predviđeno konkursom i o čemu kao kandidat nisam bio obavešten iako sam dan ranije bio na razgovoru sa UO. Prigovorio sam da kandidatima nije bilo omogućeno da se obrate zaposlenima, niti zaposlenima da postavljaju pitanja kandidatima, što bi bio uslov za njihovo legitimno odlučivanje. Polučasovni razgovori kandidata sa UO održani su 21. februara i snimljeni su. Na snimku se na primer može saznati da se pitanja koja su mi članovi UO tom prilikom postavljali nisu ticala detalja mog predloga plana i programa već su se uglavnom odnosila na već usvojeni plan i program Muzeja za tekuću godinu, odnosno na finansijske teškoće koje MSU ima oko najavljene izložbe M. Abramović. Članica UO A. Jung postavila mi je čak pitanje dolazim li ja to s nekim “adutom iz rukava” kada je reč o nedostatku finansijskih sredstava za projekat koji je za ovu tekuću godinu Upravni odbor, kojeg je ona član, već usvojio, a koji postojeći v.d. direktor treba da pripremi i realizuje do septembra.

 

 

 
Link to comment
  • 1 month later...

Naletio na ovo danas:

---

https://finance.yahoo.com/news/steve-cohen-outed-mystery-buyer-152704249.html

 

Steve Cohen was unmasked by Artnet as the mystery buyer of a Jeff Koons rabbit sculpture last week in New York for $91 million, a record for a living artist at auction.

The stainless steel, 3-foot-tall inflatable bunny was part of a group of works consigned by the family of late media mogul Si Newhouse.

----

a posto se ne razumijem u umjetnost, zanima me misljenje onih koji znaju o umjetnosti koju kreira Jeff Koons (do danas nikad cuo), ali o samom fenomenu trgovanja umjetninama.

Link to comment
 
 
 
9 hours ago, Peter Fan said:

a posto se ne razumijem u umjetnost, zanima me misljenje onih koji znaju o umjetnosti koju kreira Jeff Koons (do danas nikad cuo), ali o samom fenomenu trgovanja umjetninama.

Preporucujem ovaj dokumentarac, dobar uvid u taj svet iz perspektive umetnika, agenata i kupaca. Ne treba nikakvo predznanje, prilicno je pitko.

Link to comment
6 hours ago, Ras said:

Iskreno, ne mogu da se sjetim. Mada dok su se oni jebali, ja sam se jebavao po poligonima I rovovima. pa je moguce da nisam nikad ni cuo.

 

8 minutes ago, Bane_V said:

Preporucujem ovaj dokumentarac, dobar uvid u taj svet iz perspektive umetnika, agenata i kupaca. Ne treba nikakvo predznanje, prilicno je pitko.

Hvala, ali ne radi link - mozes li popraviti?

Link to comment
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...