Jump to content
IGNORED

Osiguranje stana


Ros

Recommended Posts

moja mati hoce da osigura stan od pozara, izlivanje vode, itd...

kaze da se boji da nesto ne zaboravi, ostavi, neku stetu napravi.

 

kako to funkcionise u zemlji srbiji? treba li traziti nekog agenta osiguranja ili moze i online da se zavrsi?

vidim da ima dosta firmi koje nude osiguranje. neka preporuka ne bi bila losa

Link to comment

Moji imaju Delta generali do kog su dosli kroz ponudu iz Intese (ako se dobro secam), pokazali su se veoma dobro u dva slucaja malih havarija do sada.

//Mislim da su pre toga imali DDOR Novi Sad ili Dunav osiguranje, pa je ovo ispalo bolje u necemu (a sa onim prethodnim nije bilo potrebe za intervencijama tako da ne mogu da kazu sad nesto lose)

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Odes u bilo koju ekspozituru osiguranja, recimo Delta City ako si u BG, u Generali, kazes "casna rec stan ima X kvm i zelim da ga osiguram". Moras imati LK prijavljenu na toj adresi i to je to.

Oni ti daju objasnjenje sta je sve pokriveno, koliko kosta u kesu, koliko na rate. Nikakva mudrost.



Generali u DC jer rade do 22h, ostali rade do 17h maks.

Ne znam kako funkcionise online.

Link to comment

Gde god da ode, dobro da se dogovori i pretrese sve detalje, ugovori osiguravajućih kuća imaju najsitnija slova. Dakle videti šta sve ulazi u osiguran slučaj, tu može biti kako šteta koju ona pričini drugom tako i šteta koju recimo komšija iznad pričini njoj. Ugrubo standardni ugovor je evro po kvadratu godišnje.

Link to comment
  • 1 year later...

Osigurao bih stan, kako ne bih pretresao ponude, da li neko ima predlog, ono što znam sigurno je da Generali nikako, od domaćih DDOR, Dunav, negde pročitah da su strana bolja( to ne podrazumeva Slo i Hr), recimo Grawe?

Link to comment
21 minutes ago, El Guapo said:

Osigurao bih stan, kako ne bih pretresao ponude, da li neko ima predlog, ono što znam sigurno je da Generali nikako, od domaćih DDOR, Dunav, negde pročitah da su strana bolja( to ne podrazumeva Slo i Hr), recimo Grawe?

proveri na osiguranik kom

 

ja sam preko njih izabrao kasko za kola, vidim imaju ponudu i za osiguranje domaćinstva

 

sve preporuke za njih

Link to comment
  • 6 months later...

Keva placala Dunav osiguranje za stan ispod 200 dinara mesecno. U medjuvremenu prenela stan na mene, u novom racunu nema vise stavke za osiguranje, zovem da vidim sta je u pitanju, kazu mora novi ugovor da se sklopi, cena kao novi korisnik 500 dinara mesecno. Ja probam da objasnim da je isti stan u pitanju za koji se decenijama placalo kod njih, zasto me tretiraju kao novog korisnika i zasto skoro 3 puta skuplje, kazu takva nam politika.

 

Jel to dozvoljeno po zakonu da za isti stan naplacuju razlicitu cenu u zavisnosti da li te tretiraju kao starog ili novog korisnika? Jel svi imaju takvu politiku?

Link to comment
On 8.8.2022. at 15:04, El Guapo said:

Osigurao bih stan, kako ne bih pretresao ponude, da li neko ima predlog, ono što znam sigurno je da Generali nikako, od domaćih DDOR, Dunav, negde pročitah da su strana bolja( to ne podrazumeva Slo i Hr), recimo Grawe?

 

Zašto Generali nikako? Imao si loša iskustva?

Moji su roditelji dva puta imali obeštećenje od njih, prošlo je sve kako treba i bez problema.

Link to comment
  • 1 month later...
On 21. 2. 2023. at 13:42, Jimmy Kowalski said:

Keva placala Dunav osiguranje za stan ispod 200 dinara mesecno. U medjuvremenu prenela stan na mene, u novom racunu nema vise stavke za osiguranje, zovem da vidim sta je u pitanju, kazu mora novi ugovor da se sklopi, cena kao novi korisnik 500 dinara mesecno. Ja probam da objasnim da je isti stan u pitanju za koji se decenijama placalo kod njih, zasto me tretiraju kao novog korisnika i zasto skoro 3 puta skuplje, kazu takva nam politika.

 

Jel to dozvoljeno po zakonu da za isti stan naplacuju razlicitu cenu u zavisnosti da li te tretiraju kao starog ili novog korisnika? Jel svi imaju takvu politiku?

 

Pretpostavljam da si plaćao preko infostana ili informatike zavisno odakle si. Nije nikakva politika nego je Informatici i Infostanu zabranjeno da sklapa nova osiguranja a promenom vlasnika stana prestaje da važi staro osiguranje. Nije to nikakva novina to je tako već godinama, ako se dobro sećam od 2018. Razlog je zato što Informatika i Infostan nemaju prava da rade brokerske poslove.

 

Postoje različite vrste polisa sa različitim sumama osgiranja. To osiguranje preko JKP preduzeća je koncipirano da bude što jeftinije da bi bilo pristupačno širokim narodnim masama. Sume za požar su ok ali za ostale rizike su uglavnom slabije ili nemate pokrivene rizike. To morate da se raspitate kod onoga čije osiguranje plaćate. Tražite od njih spisak osiguranih rizika i uslove osiguranja. Tu su vam navedeni svi slučajevi koji idu i koji ne idu. Pročitajte ih da ne budete jedan od onih koji piše da su ga prevarili jer osiguranje ne pokriva sve štete.

 

Neko je pitao za požar i zemljotres, to su osnovni rizici i pokriveni su u najosnovnijim polisama.

 

Ja sam radio u tri osiguranja i sva rade isto, to da gledaju da zakinu osiguranike je glupost, procenitelji najviše vole kada je šteta 100% plativa jer u tim slučajevima nikom ništa ne moraju da objašnjavaju. Kada odbijaju štetu moraju da objašnjavaju i vama i nadležnima zašto su nešto odbili a to je mnogo komplikovanije nego kada se plaća. Čim su vam odbili štetu znači da se desilo nešto što nije pokriveno osiguranjem jer inače se ne bi smarali sa tim. Pišem za sektore imovine, razlike između kompanija su isključivo u uslovima osiguranja tako da pročitajte uslove pre nego što uzmete polisu da ne bude posle "pa vi meni niste rekli da X i Y rizici nisu predmet osiguranja".

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...