Jump to content
IGNORED

Seksualno uznemiravanje i zlostavljanje žena - opšta tema


ragasto

Recommended Posts

Ništa čudno za neke od predstavnika tih profesija, osim što su im stavovi došli do javnosti. Ima i gorih.

Marić je dogurao do penzije. Nije gubio licencu. Ima krivice  i u ćutanju u profesionalnim krugovima.

  • +1 7
Link to comment

Ma nije ništa više strašno što je žensko i psiholog msm tu se isto zauzima ideološka niša koju furaš, biraš ciljnu grupu i slično. Lova je u korenu toga. Kolko ima njuejdž psihologa al profi psihologa koji furaju vračeve, energije i koješta... A neki malo konzervativni i tako, zakuva se začas. Do medija je više. Znaš tačno šta ćeš dobiti kad zoveš Marića, nije to neka zagonetka.

Edited by Hermetico
  • +1 4
  • -1 1
Link to comment
37 minutes ago, Malkmus said:

Hm.

 

psychologist · centar za zastitu dece i omladine, dom drinka pavlovic

Ok možda sam ja oguglao. Bolnice dobijaju budžet prema broju popunjenih kreveta i ako kreveti nisu popunjeni dobiju manji budžet pa onda kad nisu popunjeni metnu nekog ko ne treba da bude u Padinjaku u krevet. Na silu. 

 

I to nije tako samo kod nas. Problemi sistema mentalnog zdravlja i etike u njima su veliki i globalni. Recimo, newgenics u Alberti u Kanadi. Ima toga dosta... U tom poslu ima raznih ljudi.

Edited by Hermetico
Link to comment

Pisao sam ja već ovde da sam spašavao učenicu s antipsihotika kad je otišla kod psihologa po podršku jer je skontala da je gej (u Petnici, od svih mesta, skontala definitivno a otišla posle). Možda je to bila baš ova žena.

 

Pazite gde šaljete decu, ne znam šta bih drugo reko. Neću ja da relativizujem nego mi se čini da se od psihologa ponekad očekuje neka nadljudska etičnost. Terapija je zapravo težak posao, nije retko da neko izgubi i svoje mentalno zdravlje ako se ne čuva. Naročito ko radi u zdravstvenom sistemu i odatle ljudi beže. 

 

Baš sam pričao o tome s ortakom koji je psihijatar i ja i on se vidimo u ludari ako ostanemo u državnoj službi. Zbog manje više istih stvari

Edited by Hermetico
  • +1 2
Link to comment

Da. Neka koja deklarativno obavlja tu funkciju, apdejtovana za zakon iz 2017, otprilike to je sve što zna o tome. Iskreno, pojma nemam šta ova traži ovde.

Doduše, Kurir tv. Iako ume da pozove daleko bolje sagovornike, ali je ovde očigkedno ideja bila da se relativizuje slučaj: sama voditeljka kaže "kako te studentkinje prava, učeći zakon, ne primene to na situacije koje im se dešavaju". Okreni, obrni, naći će im se neka krivica. I pozoveš Marića, zna se na koju stranu će da ode razgovor.

Edited by Svemir Zeka
  • +1 1
Link to comment

Preteruju na tviteru.Voditeljka korektna,osim što ne zna šta znači izraz druga strana medalje   a  baš voli da se sa njim razbacuje

Repac konzervativna ali ništa skandalozno 

Marić je naravno seksualni manijak 

 

Opustite se ,to je kurir tv,vreme sporta,razonode i izbora 

  • -1 1
Link to comment

Skrećem sa današnje teme, izvinjavam se.

 

Na nekoj od doom tema smo imali prenesenu vest o ocu koji se bunio zato što su mu seksualno zlostavljali sina u domu. Sad sam ga se setio i izguglao da su mu tri meseca kasnije oduzeli sina.

Draganu Miljeviću, koji se godinama bori da svog autističnog i slepog sina, koji je štićenik Doma za odrasla lica Blace-Trbunje, prebaci u neki drugi dom, jer tvrdi da je žrtva seksualnog zlostavljanja i zanemarivanja, prekjuče su oduzeli sina Vladimira.

https://www.danas.rs/vesti/drustvo/ocu-oduzeli-slepog-i-autisticnog-sina-ne-zna-gde-su-ga-odveli/

  • Tužno 5
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...