Jump to content
IGNORED

Seksualno uznemiravanje i zlostavljanje žena - opšta tema


ragasto

Recommended Posts

oce sad posthumno dobiti orden od vucica?
nezgodan je to teren. kako se situacija 'zgushnjava' tj sve ih je vishe u vrhu svih aktuelnih vlasti, neminovno se publika zapita - da li svi to znaju, od kad znaju, i josh vaznije, da li svi to rade?

poslali su nam za pochetak jasnu poruku iz obe vlasti, bukvalno pre tri dana - njima je pahomije ok.

ono, vazi drugari, granice su odavno predjene, sad udarite i pechat na to, dobro je da znamo dry.png

sent from novi mnogo jak bubamoto.


  • +1 5
Link to comment

Poslata nam je odavno poruka da ovde možeš da radiš apsolutno šta god želiš, ako si dobar sa vlašću, ali baš sve. Sutra da DJ Žeks uzme da iz obesti gazi kolima ljude po Knez Mihajlovoj, dobio bi neku nanogicu ili uslovnu osudu ili bi neki DB kadar "volontirao" da robija za njega za odgovarajuću nagradu. Isto važi i za bilo koji drugi kriminal, i zato se ovaj sistem mora menjati. 

  • +1 8
Link to comment
4 minutes ago, Ayatollah said:

Poslata nam je odavno poruka da ovde možeš da radiš apsolutno šta god želiš, ako si dobar sa vlašću, ali baš sve. Sutra da DJ Žeks uzme da iz obesti gazi kolima ljude po Knez Mihajlovoj, dobio bi neku nanogicu ili uslovnu osudu ili bi neki DB kadar "volontirao" da robija za njega za odgovarajuću nagradu.

 

Ovako bedna i mlaka reakcija javnosti je mnogo jača poruka Njima: jebite nas, i treba da nas jebete.

 

To je počelo još od one kore od banane u studiju BK. I tad smo bili baš fini i mrmljali u bradu kako nismo isti.

  • +1 1
Link to comment
51 minutes ago, Svemir Zeka said:

Ja ne mogu da oprostim zaborav žena i devojčica iz Jagodine.

Verujem da, nažalost, njih nigde nećemo čuti, jer su u njihovom slučaju nasilnici: smrdljive stoke koje su ih zlostavljale, institucije koje su ćutale, političari i cela država Srbija. Tu je dobijanje pravde van svih mogućnosti.

Za podvođenje bi pale sve stranke i svi političari, što kao krivci što kao saučesnici. Kontam da postoji neki pakt jer su dela hevi kad se stave u kontekst, naročito što je kontekst bio skroz drugačiji pre kolko 10-20god, a ljudi su ti isti. 

 

Što se tiče dece ja znam neke mame koje baš paze na svoje nove muževe, zlu ne trebalo. Fucked up world, ali tako je.

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, Hermetico said:

Za podvođenje bi pale sve stranke i svi političari, što kao krivci što kao saučesnici. Kontam da postoji neki pakt jer su dela hevi kad se stave u kontekst, naročito što je kontekst bio skroz drugačiji pre kolko 10-20god, a ljudi su ti isti. 

 

Što se tiče dece ja znam neke mame koje baš paze na svoje nove muževe, zlu ne trebalo. Fucked up world, ali tako je.

To je uvezano i ko zna dokle seže i dopire. Svi umešani na ovaj ili onaj način. I oni koji možda kao svedoci ili ucenjeni/e nemaju odgovornosti, sasvim moguće imaju osećaj da treba da ćute, za svaki slučaj, kod nekih je sramota, i tako dalje. 

 

Razumem i te mame, posle raznih sranja koja možeš da čuješ, počinješ da se bojiš svega i svakoga, i da očekuješ svašta. 

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Svemir Zeka said:

To je uvezano i ko zna dokle seže i dopire. Svi umešani na ovaj ili onaj način. I oni koji možda kao svedoci ili ucenjeni/e nemaju odgovornosti, sasvim moguće imaju osećaj da treba da ćute, za svaki slučaj, kod nekih je sramota, i tako dalje. 

 

Razumem i te mame, posle raznih sranja koja možeš da čuješ, počinješ da se bojiš svega i svakoga, i da očekuješ svašta. 

A posle sranja koja si doživeo možeš da zamisliš

 

Ja sam par puta bio svedok nekih ispovesti, stravično bi nas uzdrmalo kad bi se otkrilo ko je sve to radio. Hrabri ljudi, najkulturniji, najprogresivniji... Nema to s pedofilijom nikakve veze. To je dublja patologija

  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, Hermetico said:

A posle sranja koja si doživeo možeš da zamisliš

 

Ja sam par puta bio svedok nekih ispovesti, stravično bi nas uzdrmalo kad bi se otkrilo ko je sve to radio. Hrabri ljudi, najkulturniji, najprogresivniji... Nema to s pedofilijom nikakve veze. To je dublja patologija

I mene pomalo nervira nazivanje pedofilijom. Ne jer pedofilija nije dovoljno ozbiljna, već što je ovo druga vrsta zla. Potpuno uklopljen u društvo, afirmisan, s titulom, zlostavljač najnemoćnijih, koji ume lepo da se prikrije, isplanira, manipuliše, zataškava i živi u miru dok god drži stvari pod kontrolom. Svuda viđen kao pristojan lik, dobar i naoko častan građanin. 

Link to comment
1 hour ago, April said:

 

Ovako bedna i mlaka reakcija javnosti je mnogo jača poruka Njima: jebite nas, i treba da nas jebete.

 

To je počelo još od one kore od banane u studiju BK. I tad smo bili baš fini i mrmljali u bradu kako nismo isti.

Sta je tu bilo? Ovo sa Pahomijem, nisam ni iznenadjen, iskreno..mislim d aje to i namerno uradjeno, simbolicki..jedan zlostavljac dece, jedan wife better, samo Mitrovicev sin falio

Edited by Misko
Link to comment
2 minutes ago, Misko said:

Sta je tu bilo?

Kako pitaš to? 

Pa Šešeljevi telohranitelji pretukli advokata Nikolu Barovića a magarac izjavio da se Nikola okliznuo na koru od banane. I to je prošlo tako. 

Link to comment
8 minutes ago, Valkyrie said:

Kako pitaš to? 

Pa Šešeljevi telohranitelji pretukli advokata Nikolu Barovića a magarac izjavio da se Nikola okliznuo na koru od banane. I to je prošlo tako. 

i nikada nije bilo nikakvih problema oko toga ni za uchesnike ni za nalogodavca, chak je ushlo u zargon sa tim nekim odredjenim znachenjem. josh tada. a sad su svoji na svom, od pochetka do kraja.

  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, Misko said:

Zar to nije bilo na b92?

Nije. 

Ovo što kaže Buba, ta kora od banane je ušla u žargon, postala je s godinama simbol kad nekoga nekažnjeno namlatiš i još ga podjebavaš usput. 

Zato me iznenadilo što pitaš šta je to. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...