Jump to content
IGNORED

Seksualno uznemiravanje i zlostavljanje žena - opšta tema


ragasto

Recommended Posts

5 minutes ago, Patty Lee said:


Mislim da se nije pominjao taj slučaj. Sad sam uzela da čitam o ko je tu ko i već me obliva znoj. Jebotebog, svi u tom njihovom fensi elitnom intelektualnom krugu su znali da lik regularno siluje pastorka i nikom ništa :puke: Sve je kao epizoda Patrika Melrouza (sa sve kevom koja nije zaštitila rođenu decu) samo još neprijatnije

potpuno poražavajuće je zapravo upravo to što su sve znali i majka i otac

nemam reči, potpuni poraz čovečnosti

eeeej, koje se to ,u suštini trivijalne, vrednosti pretpostavljaju interesu (sopstvenog) deteta

 

svaka životinja bi zaštitila svoje mladunče

pretpostavljam

  • +1 1
Link to comment

Sad upravo čitam intervju koji je dale Camille za NYT, kaže majka je krivila njih, nju i brata, što joj se nisu ranije požalili, kao “ti si kriva što ti brat silovan, što si ćutala?”

 

https://www.google.com/amp/s/www.nytimes.com/2021/01/29/world/europe/kouchner-duhamel-incest.amp.html

 

Toward the end of the book, in a breathtaking passage, the author quotes her mother as saying: “If you had spoken, I could have left. Your silence is your responsibility. If you had spoken, none of all this would have happened. There was no violence. Your brother was never forced. My husband did nothing. It’s your brother who deceived me.”

 

Krv ti jebem. Majka godine, posthunmo.

Link to comment
6 hours ago, Hamlet Strašni said:

Ne znam kako je u Americi, ako govoriš za Srbiju to je neviđena glupost što si napisala

 

3 hours ago, Frile said:

Ne znam šta vam je, šta ste skočili na Mustang, kao da je (ovde) rekla ne znam šta strašno i pogrešno

 

I ja mislim da je uz malo preterivanja samo htela da kaže da veću šansu ima neki diler droge da ga krivično gone nego pedofil. A to nije baš glupost. Ako je serijski još i nekako. Inače je velika verovatnoća da "sve ostane u porodici". Njihove biografije su druga priča, prema forenzičkoj psihijatriji i ja imam jako ambivalentan odnos.

  • +1 2
Link to comment

Nije htela da kaže neki diler droge, to nije isto što i imao travu kod sebe. Možeš u Srbiji da prođeš sa travom i na oportunitet, ali ima i ljudi koji leže tri godine. Nedavno je Vulin rekao da će da hapsi za džoint. Kod pedofilije nema oportuniteta, valjda.

Link to comment
10 minutes ago, čekmeže said:

Nije htela da kaže neki diler droge, to nije isto što i imao travu kod sebe. Možeš u Srbiji da prođeš sa travom i na oportunitet, ali ima i ljudi koji leže tri godine. Nedavno je Vulin rekao da će da hapsi za džoint. Kod pedofilije nema oportuniteta, valjda.

 

Čini mi se da mašiš poentu. 

 

Link to comment
  • 4 weeks later...
On 16.7.2021. at 13:32, Hamlet Strašni said:

Ne baratam statističkim podacima, ali se u Srbiji za travu kod sebe ne ide u zatvor. 

Ne ide se ako ti se desi jednom da imaš malo. Što uopšte nije isto.

Link to comment
  • 1 month later...



Milica Dragićević iz Združene akcije Krov nad glavom izjavila je u Danu uživo da "većina žena koje su se javile Autonomnom ženskom centru i koje se javljaju prethodnih pet godina nema vlasnička prava nad stanom ili kućom u kojoj žive sa suprugom". "Prema podacima AŽC, samo 10 odsto žena su vlasnici stana ili kuće u kojoj žive, to utiče na činjenicu da li će žena prijaviti nasilje, jer i ako prijavi nasilnika, ona nema gde da ode", kaže ona.
  • +1 1
Link to comment

 

Kako se ovakvi problemi reshavaju (i reshavali se) u bliskoistocnoj zajednici grada Sidneja? Medju Egipcanima/Libancima? Prica je s kraja 90tih... 

Bio jednom jedan iz Egipta, zavrsio lokalnu 'policijsku akademiju' i radio k'o pandur. Imao sestru koja se udala za nekog zemljaka koji se s vremenom pretvorio u opasnog siledziju (za po kuci)... Sestra stisla zube, nije se mnogo ni zalila al' kad su dobili kcerku i kad je ona sasvim malo poodrasla - a kad je bolesnik poceo i nju da zlostavlja - zena se pozali bratu. Brat kaze 'zovi me kad se sledeci put vrati kuci' a ostane parkiran u kolima preko puta ulice... Bolid dodje, krene nesto trezno/pijano - zena kao da zove al' brat/pandur u tom mometu ulazi na vrata, klimne glavom, izvadi sluzbeni revolver i satre stoku pucajuci sve dok mu nije nestalo municije. Onda sedne, i uredno pozove miliciju, izdiktira adresu, sta je uradio i da je 'sve ok', samo nek' dodju... Oni dodju, odvedu ga u bajbok, suspenduju i dalje redom. Na sudjenju dobije 2 godine za manslaughter koje na kraju odlezi do pola - jery 'good behaviour' i ostalo... Kazu, kad je odsluzio , izasao - resio covek da se bavi real-estate-om... Respektabilan clan zajednice. 1 gospodin covek. 

Link to comment
4 hours ago, iDemo said:

 

Kako se ovakvi problemi reshavaju (i reshavali se) u bliskoistocnoj zajednici grada Sidneja? Medju Egipcanima/Libancima? Prica je s kraja 90tih... 

Bio jednom jedan iz Egipta, zavrsio lokalnu 'policijsku akademiju' i radio k'o pandur. Imao sestru koja se udala za nekog zemljaka koji se s vremenom pretvorio u opasnog siledziju (za po kuci)... Sestra stisla zube, nije se mnogo ni zalila al' kad su dobili kcerku i kad je ona sasvim malo poodrasla - a kad je bolesnik poceo i nju da zlostavlja - zena se pozali bratu. Brat kaze 'zovi me kad se sledeci put vrati kuci' a ostane parkiran u kolima preko puta ulice... Bolid dodje, krene nesto trezno/pijano - zena kao da zove al' brat/pandur u tom mometu ulazi na vrata, klimne glavom, izvadi sluzbeni revolver i satre stoku pucajuci sve dok mu nije nestalo municije. Onda sedne, i uredno pozove miliciju, izdiktira adresu, sta je uradio i da je 'sve ok', samo nek' dodju... Oni dodju, odvedu ga u bajbok, suspenduju i dalje redom. Na sudjenju dobije 2 godine za manslaughter koje na kraju odlezi do pola - jery 'good behaviour' i ostalo... Kazu, kad je odsluzio , izasao - resio covek da se bavi real-estate-om... Respektabilan clan zajednice. 1 gospodin covek. 

 

Znači kad tebe neko ubije u Australiji dobije 2 godine i izađe za godinu dana?

Link to comment

Ма где је позитиван пример. Мислим, ако се гледа са становишта постојања организованог друштва и цивилизације. 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...