Jump to content
IGNORED

Seksualno uznemiravanje i zlostavljanje žena - opšta tema


ragasto

Recommended Posts

1 hour ago, Hamlet Strašni said:

Odakle ti to. Kako nazivaš žensku osobu od 18 godina? Govorim o “običnom” jeziku pošto je tim stilom napisan tekst.

stvarno te ne razumem.


maloletnik - muško ispod 18

maloletnica - žensko ispod 18

 

slikali maloletnike - slikali dečake

slikali maloletnice - slikali devojčice

 

najobičniji mogući jezik

Link to comment
33 minutes ago, aram said:

stvarno te ne razumem.


maloletnik - muško ispod 18

maloletnica - žensko ispod 18

 

slikali maloletnike - slikali dečake

slikali maloletnice - slikali devojčice

 

najobičniji mogući jezik

Reč je o prinudi maloletnih i tek punoletnih devojaka na fotografisanje bez odeće.
 

Neke devojke su bile maloletne, nek tek punoletne. Maloletnica nije jednako devojčica. Za osobu od 17 godina može da se kaže devojka i nije pogrešno.

Link to comment
25 minutes ago, aram said:

stvarno te ne razumem.


maloletnik - muško ispod 18

maloletnica - žensko ispod 18

 

slikali maloletnike - slikali dečake

slikali maloletnice - slikali devojčice

 

najobičniji mogući jezik

Sedamnaestogodišnjaci ne doživljavaju sebe kao dečake/devojčice, niti ih tako doživljavaju oni u dvadesetim.

Izraz devojka u govornom jeziku ne vezuje se samo za punoletne žene. Isto se odnosi i na izraz momak. U oba slučaja koristi se od 15 do 50.

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked this topic
  • Hamlet Strašni unlocked this topic
2 hours ago, svashtabezneshto said:

 

 

predatori su i seljaci i domaćini ali i članovi akademske zajednice, u istom intenzitetu. stepen zaštite predatora zavisi od uticaja i moći koju ima u kolektivu.

ne postoji razlika između ovog lika i palme, osim u tarkovskom. a tarkovski je nebitan za ovu priču.

 

Pa to sam i hteo da kazem - o dinamici otvaranja ovih slucajeva. Prvo, otvaraju ih zene koje su samosvesnije, emancipovanije (skola glume - petnica) i to mediji zdusno prihvate uz sve moguce i nemoguce opise koji ne koriste pre svega zrtvama. Sa druge strane, o RTSu i raznim Tijanicima, o Pinku i nacinu zaposljavanja, o raznim gazdama koji (imam primere iz licnog okruzenja) dobitak posla uslovljavaju "poslovnim putovanjima" , o Palminoj razradjenoj pedofiliji - mediji prosto cute, sudovi cute.

 

Nekako imam utisak da se fokusiramo nas ciljano fokusiraju na recice i potoke dok je okean ispod nas netaknut - i kada kazem okean mislim na razradjen sistem koji je podrzan odozgo.

 

Spoiler

Tarkovski nije iz moje glave no iz teksta jbg, kao da je to bitno za slucaj - a neko je procenio da je bitno da mracnjak, eto, gleda Tarkovskog, bavi se fotografijom i pravi svoju sektu. Ovo osim sekte je i moje polje interesovanja, ovde je to prikazano kao neko mracnjastvo. I to nije trend od juce - oduvek su umetnici i glumci stavljani u filmove i pop kulturu kao perverznjaci, ludaci, budale, pateticni autsajderi van sveta. Ono rusenje izlozbe u staroj kapetaniji je bukvalno u javnosti imalo taj vajb - skoro pa je javnost bila na strani mladih crnokosuljasa jer autsajderi i cudaci napravili skandaloznu izlozbu

 

Edited by Caligula
Link to comment
Krk...
"Ali sada je najviši sud Pensilvanije utvrdio da je došlo do „kršenja postupka" jer se Kozbi sa prethodnim državnim tužiocem dogovorio da protiv njega neće biti podignuta optužnica.

Međutim, 2015. godine novi tužilac podigao je optužnicu nakon što je obelodanjeno svedočenje iz građanske tužbe koju je protiv glumca pokrenula Andrea Konstand.

„Postoji samo jedan pravni lek koji Kozbi može u potpunosti vratiti status kvo ante.

„On mora biti oslobođen i svako buduće krivično gonjenje zbog ovih konkretnih optužbi mora biti zabranjeno", navodi se u sudskom izveštaju na 79 stranica."







... Shiit has hit the fan

Link to comment

 

Just now, Gojko & Stojko said:

Ovo je vrlo smela tvrdnja. Ja sam proveo najveći deo devedesetih radeći u institutu naslonjenom na prirodne nauke koji bi odgovarao opisu sredine u kojoj se demonstrira intelektualna superiornost, gde sam imao šeficu (u meni susednoj grupi je takođe žena bila šef), i nisam primetio nikakvu mizoginiju - naprotiv, tvrdim da je u tretmanu žena u odnosu na srpsko društvo devedesetih (koje je regresiralo u smeru tretmana žena u odnosu na ranije socijalističko doba) ta sredina bila svetlosnim godinama ispred. Nakon što sam pročitao gornju tvrdnju, proverio sam sadašnje stanje u tom institutu - u naučnom veću ima 40% žena i 60% muškaraca, a i dalje je generalni direktor žena (na tom mestu je već duže od pet godina). Teško mi je da zamislim da se sada tu radi o leglu mizoginije. Moja žena je takođe veći deo devedesetih provela radeći u jednom drugom institutu gde je malo više osetila to sveopšte regresiranje odnosa prema ženama srpskog društva devedesetih, ali opet ne bi to okarakterisala kao mizoginiju.

Niisam hteo da nastavim na posebnoj temi Petnice, jako dobra ilustracija ovog regresiranja srpskog (a naravno i hrvatskog) društva devedesetih godina u odnosu prema ženama je ovaj intervju sa Dubravkom Ugrešić prenet na Peščaniku pre par nedelja:

Ministarstvo kulture otpora

Primer sa kraja teksta sa Andrićevom pripovetkom "Zlostavljanje" je posebno jako dobra ilustracija - početkom devedesetih je na TV BG (kasnije RTS) bila savršena TV adaptacija pripovetke sa Aleksandrom Berčekom i Vesnom Trivalić, gde je Berček odglumio Andriju Zerekovića kao da je Slobodan Milošević glavom i bradom.

 

SaE

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...