Jump to content
IGNORED

Branislav Lečić - silovanja


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

5 minutes ago, Patty Lee said:

https://twitter.com/anjastanisic/status/1375400963893252097?s=21


Sorry ne mogu da ukačim kako da ubacim tvit a da se vidi :dry: 

 

Nego dok ovo nisam videla nisam ni primetila da u ovoj njegovoj verziji fali š i č u njenim porukama, između istalog. I ne razumem što bi ove poruke brisala, ovo je ne kompromituje... pa nimalo.

 

ta hristina, bilo da laze ili ne, na tviteru ne izgleda kao polupismena osoba. kao kokos, da, ali ne gadja se interpunkcijom.

Link to comment
2 hours ago, Uskebasi said:

Problem sa ruljom za lincovanje je u tome sto ne pomaze buducim zrtvama silovanja, ne ohrabruje ih da delo prijave, nego bas suprotno od toga. Koja zrtva silovanja bi zelela da se o njoj raspravlja po internet forumima, twitteru i fejsbuku? Koja zrtva silovanja bi zelela da deo rulje koji je na strani ucinioca dokazuje javnosti da zrtva npr. nije previse moralna?

Koliko god pravosudje bilo sjebano, neefikasno i podlozno korupciji, ipak je daleko bolja opcija od random Mileta na fajsbuku.

Koliko god se to laznim moralistima ne dopadalo, pretpostavka nevinosti je jedno on najvecih pravnih dostignuca, kljucni element pravne drzave. Drustvo koje ne postuje pretpostavku nevinosti zasluzuje pravosudje kakvo mi danas imamo.

 

Kako zamišljaš to u praksi, na, lupam, nekoj opskurnoj fb stranici tipa informer objave razgovor, a u komentarima ljudi dominira narativ tipa "Ljudi, moramo poštovani presumpciju nevinosti", pa to nema ni u načuno fantastičnom filmu. Prvo, gomila ljudi uopšte nema intelektualni kapacitet da dobaci šta je u tom slučaju moralno a šta ne, drugo, tako suzdržan odgovor javnosti u medijima, pogotovu na soc mrežama i od običnog pučanstva bukvalno je nemoguć.

Nisam siguran da neka žrtva silovanja ne bi pristala da se o tome javno priča po cenu da se silovatelji stave pod lupu javnosti i eventualno obuzdaju njihovi porivi. Jok i neće gospodi L. razmisliti milion puta pre nego što pošalje bilo kakvu lascivnu poruku ili bude live u telefonskom razgovoru priznavao silovanje. O samom činu da ne pričam. Mislim da osobe koje su sa tim izašle u javnost vrlo dobro znaju da je to hrana za raju, i da su spremne na to zarad postizanja višeg cilja. Možda ih je zato toliko malo, ali hvala im na tome, mislim da oba ova slučaja i te kako znače u kontekstu dizanja svesti i preventive na tu temu. Barem u selebriti krugovima i ljudima koji su javne ličnosti za koje je L. najbolji primer. 

 

 

Link to comment
1 minute ago, InvisibleLight said:

cek on као udara skrinshot prepiske sa svog mobilnog, i tada se iz njenih poruka gubi latinica, tj postaju napisane osisanom latinicom, bez č.š?

jel to moguce? 

A ne znam, pišu u komentarima ispod tvita da se još neke stvari ne poklapaju, tipa vreme slanja.

Link to comment
3 minutes ago, InvisibleLight said:

cek on као udara skrinshot prepiske sa svog mobilnog, i tada se iz njenih poruka gubi latinica, tj postaju napisane osisanom latinicom, bez č.š?

jel to moguce? 

 

plus se vremena u porukama ne poklapaju

Link to comment
Just now, morgana said:

 

ta hristina, bilo da laze ili ne, na tviteru ne izgleda kao polupismena osoba. kao kokos, da, ali ne gadja se interpunkcijom.

 

Ja sam gledao često njene emisije jedno vreme, imala je ok goste. Postavljala je zanimljiva pitanja, bila je poprilično upućena u sociolno politička pitanja pa i političku istoriju i nije mi delovala kao g od guske i ć od ćurke. Priča razgovetno, ne muca, nije mi delovala tupavo po bilo kom osnovu. 

Link to comment
3 minutes ago, Patty Lee said:

A ne znam, pišu u komentarima ispod tvita da se još neke stvari ne poklapaju, tipa vreme slanja.

I to može da bude , jer vreme slanja na jednom, a na drugom je vreme prijema...

 

Ne bi ona brisala, nago bi ga napala da je nešto montirao...

  • +1 1
Link to comment

Ako je ova prepiska istinita, nista nisu napisali ni on, ni ona, sto bi ih diskreditovalo.

 

Problem je sto je ona podelila prepisku, tako sto je izbrisala svoje poruke.

 

Ne gubi se latinica prilikom screenshota, nego je ni nemas, ako je nisi podesio.

 

Link to comment
Just now, InvisibleLight said:

kako? ja ti posaljem poruku sa Č,Š , ti je skrinsotujes i njih nema?

ne vide se na tvom telefonu,pitam?

Da, ako je defaultno podešano da mu je jezik Eng...

Link to comment

msms pojma nemam ko je ta hristina, nit znam sta je bitno to sto je pokrenula za slucaj danijela s., sem da je ovaj ocvali pacenik, sto smo i znali

Link to comment
4 minutes ago, radisa said:

Da, ako je defaultno podešano da mu je jezik Eng...

evo i meni je

i vidim sestrine poruke sa s sve Š i Ć, obe android

 

doduse whatsapp, ne sms, ko to jos koristi

 

evo i na sms jednog druga,ima ć

Edited by InvisibleLight
Link to comment
Just now, InvisibleLight said:

msms pojma nemam ko je ta hristina, nit znam sta je bitno to sto je pokrenula za slucaj danijela s., sem da je ovaj ocvali pacenik, sto smo i znali

Ona je ispala glupa što nije kačila integralno,nego smao delove, ako je već mislila da ga nešto u tim porukama kompromituje...

 

Ovako, dajemu municiju bez veze...

Link to comment
2 minutes ago, radisa said:

Da, ako je defaultno podešano da mu je jezik Eng...

 

Pa i meni je telefon podešen na ENG (i to čak i lokacija Hong Kong) pa dobijam sva slova kako treba da dobijam

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, radisa said:

Ona je ispala glupa što nije kačila integralno,nego smao delove, ako je već mislila da ga nešto u tim porukama kompromituje...

 

Ovako, dajemu municiju bez veze...

ma ok, al nije nesto relevantno ya temu inace, nego me sad kopka ovo oko skrinsotova sa detektivske strane :)

Link to comment
Just now, InvisibleLight said:

evo i meni je

i vidim sestrine poruke sa s sve Š i Ć, obe android

Jbg, zavisi od podešavanja, telefona, svega, mogu da se izgube dijakritici...

 

Veruj meni i Jozi, ne verujem da i on, i ja sigurno, želimo da branimo paćenika...

Link to comment
  • Redoran changed the title to Branislav Lečić - silovanja
  • Redoran locked, unlocked and pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...