Jump to content
IGNORED

Bazen za čipovanje


Sammael

Bazen za čipovanje  

239 members have voted

  1. 1. Čime ste čipovani? (pitanje za one koji su vakcinu primili u Srbiji)

    • Pfizer
      71
    • Sinofarm
      72
    • Sputnik V
      16
    • Oxford/AstraZeneca
      45
    • Moderna
      0
    • Drugo
      1
    • Vakcinisan(a) van Srbije
      34
  2. 2. Čime ste čipovani? (pitanje za one koji su vakcinu primili van Srbije)

    • Pfizer
      22
    • Sinofarm
      2
    • Sputnik V
      2
    • Oxford/AstraZeneca
      6
    • Moderna
      8
    • Sinovac
      0
    • Johnson & Johnson
      1
    • Drugo
      1
    • Vakcinisan(a) u Srbiji
      197


Recommended Posts

1 hour ago, Lena said:

Sinofarm (36) - 64,29%

Pfizer (11) - 19,64%

Sputnik V (4) - 7,14%

Oxford/AstraZeneca  (2) - 3,57%

 

Van Srbije:

Pfizer (2) - 3,57%

Sputnik V  (1) - 1,79%

 

 

 

zahvaljujem

1 hour ago, jms_uk said:

 

Pa klikni na dugme "Show results"

nemam ruke

tnx jms, nisam ni video da moze 

Link to comment

Realno, ja cu da osedim potpuno dok dodjem na red. Koliko su stari ovi vanzemljaci koji su uspeli da se cipuju? U Nemackoj jos uvek rade na 80+

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
2 minutes ago, I*m with the pilots said:

Realno, ja cu da osedim potpuno dok dodjem na red. Koliko su stari ovi vanzemljaci koji su uspeli da se cipuju? U Nemackoj jos uvek rade na 80+

uk 50+

 

kod nas ide bas brzo. zavrsili staracke domove, nhs, sve starije od 70 i hronicne bolesnike raznih godina pre desetak dana. sad idu redom od 69 pa nanize pa kako se kome zalomi. a dele izmedju 400.000 i pola miliona vakcina dnevno.

  • +1 2
Link to comment
Realno, ja cu da osedim potpuno dok dodjem na red. Koliko su stari ovi vanzemljaci koji su uspeli da se cipuju? U Nemackoj jos uvek rade na 80+
Pa vidi, ja sam juče pričao sa likom 52 godine. Vakcinisao se pre par dana. Kompanija gde radi, ništa previše spektakularna sama kupila fajzera direkt i vakcinisala zaposljene. A pošteno ćemo da osedimo. Naročito mi sa istoka.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
5 minutes ago, Zlurad said:

Pa vidi, ja sam juče pričao sa likom 52 godine. Vakcinisao se pre par dana. Kompanija gde radi, ništa previše spektakularna sama kupila fajzera direkt i vakcinisala zaposljene. A pošteno ćemo da osedimo. Naročito mi sa istoka.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 

to u nemackoj? ako da, interesantno, posto sam mislio da drzava jos uvek ne dozvoljava kompanijama i ostalima da se umesaju u proces nabavka i same vakcinacije.

Link to comment

Jes vala Nemačka. Nisam hteo da ulazim u detalje ali da je vakcinisan jeste i da je kompanija kupila jeste. Koliko sam ukapirao neka farmaceutska, nedržavna.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
uk 50+
 
kod nas ide bas brzo. zavrsili staracke domove, nhs, sve starije od 70 i hronicne bolesnike raznih godina pre desetak dana. sad idu redom od 69 pa nanize pa kako se kome zalomi. a dele izmedju 400.000 i pola miliona vakcina dnevno.

Kod mene u ofisu je isto par 50+ vec pozvano, ostali im vrsnjaci jos cekaju. Izgleda da zavisi ponajvise od lokalnog doma zdravlja, gde ima vise starijih, duze ce da se ceka.

BoJo je obecao da ce svi odrasli (18+?) biti vakcinisani do kraja jula... moju grupu (40-49) pomenuse za do kraja marta.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment

mislio sam da, makar u eve

11 minutes ago, Zlurad said:

Jes vala Nemačka. Nisam hteo da ulazim u detalje ali da je vakcinisan jeste i da je kompanija kupila jeste. Koliko sam ukapirao neka farmaceutska, nedržavna.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 

mislio sam da u eu, makar, jos uvek nisu dozvolili nabavku i vakcinaciju izvan drzavnih institucija i planova.

Link to comment
17 minutes ago, Zlurad said:

Pa vidi, ja sam juče pričao sa likom 52 godine. Vakcinisao se pre par dana. Kompanija gde radi, ništa previše spektakularna sama kupila fajzera direkt i vakcinisala zaposljene. A pošteno ćemo da osedimo. Naročito mi sa istoka.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 

 

Jbg.

Kod mene jos uvek 80+, i to ne rade planiranom punom parom jer prosto nema vakcina. Od nekog marta ce poceti grupa 2 (70-79 godina i ne znam koje sve bolesti). Inace je okruzni centar za vakcinaciju (Hochtaunuskreis) na 5 min pesice od nas, svakog dana gledam srecne stare ljude :D Trebalo je da rade svakog dana a za sad je pet dana i to do nekih popodnevnih casova - citam u izjavi za stampu da je zelja bila da bude 10 puta vise termina nego sto je sad moguce. Makar su po starackim domovima bolji, tu je oko 70% zavrseno. U centar i u te mobilne ordinacije dolaze oni koji nisu u domovima.

 

Inace sam videla negde pre nekoliko dana da je mnogo ljudi u Berlinu odustalo od AZ zbog te neefikasnosti pa im je ostalo preko 10K ili 20K vakcina. Valjda su ih "utopili" na dobroj adresi..

Link to comment

@jms_uk - i oko mene u poslednjih nedelju dana samo iskacu razni 50+ koji su vec primili ili zakazali, ide to brzo. i da, verovatno dosta zavisi od svog doktora. u mom komsiluku vec nekoliko nas preko 50 primilo. 

 

cenim da ces doci na red u sledecih par nedelja. teze da prvu vakcinu zavrse do kraja aprila za sve 18+ da bi mogli mirno odrzati lokalne izbore.

 

Link to comment
mislio sam da, makar u eve
mislio sam da u eu, makar, jos uvek nisu dozvolili nabavku i vakcinaciju izvan drzavnih institucija i planova.
Evo sad sam ceprkao po cv-ju poznanika. Radi u nekom istraživačkom institutu koji saradjuje izmedju ostalog sa biontechom i fajzer development odeljenjem, van institucija, nešto kao startup pa kapiram da su verovatno uzeli direkt od proizvođača. U svakom slučaju je preskok direktiva jer koliko sam ukapirao cak se ni dobar deo biontecha nije vakcinisao da ne bi preskakali

@I*m with the pilots jeste, ostalo je cak i vise od 10-20 hiljada ali ne zato sto nisu ljudi hteli da se vakcinisu nego sto se drze preporuka da se vakcina ne daje starijima od 65. A posto jos uvek nisu došli na red mladji od 80 berlinska administracija je upala u sopstveno ludilo pa se sad ganjaju dal da vakcinu daju vojsci, policiji, postarima, administraciji, beskucnicima.....


Sent from my VOG-L29 using Tapatalk


Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...