Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Mislis prijava sa pasosem na e-upravi? Zaboravio sam kako izgleda prijava tamo i da li je u pocetku bila opcija za strane drzavljane. Da li je sad to sve predvidjeno kad se prijavljuju ljudi i da li je I.P. adresa neki faktor pri prijavljivanju?

 

Fala.

Link to comment
3 hours ago, Caligula said:

 

Jedna u milion (manje od jedna zapravo) od 6 prijavljenih 1 umrla (jedan smrtni slucaj u 9 miliona)...

 

Vise mrtvih ce biti od vesti no od vakcine (ne govorim o nesrecnoj zeni, nemoguce uporediti, govorim o suvoj statistici)

 

Ovo ludilo sa AZ i J&J ne može nikako drugačije da se nazove no baš tom rečju. Jedno 95% lekova koji se svakodnevno koriste su od nekoliko desetina do nekoliko stotina puta škodljivija pa i smrtonosnijaa od ovih vakcina, pa ne vidim da ih svaki čas zabranjuju.

  • +1 4
Link to comment

Nije problem u zabrani koliko u davanju vetra u ledja antivakserima. Ako danas umre 30 000 ljudi od kovida, idioti ce ipak praviti mnogo vecu buku oko 6 hospitalizovanih osoba na devet miliona vakcinisanih.

 

Ne razumem vise nista, ovoliko slepila nisam video nikada. Ono skrivanje od pomracenja sunca krajem devedesetih je za ovo sto se dogadja danas decija igra.

Edited by Caligula
  • +1 4
Link to comment

Pa zato to i nazivam ludilom, jer je potpuno sumanuto. Svaki dan obustave/smanjenja obima vakcinacije opet je doslovno stotinama pa i hiljadama puta štetnije - zaraziće se ogroman broj ljudi koji se potencijalno ne bi zarazili, umreće par desetina/stona više no što bi trebalo na ime - koliko - par desetina ili stotinjak koji će umreti čak i da celokupna populacija primi SAD primi samo tu vakcinu i ni jednu više?

 

Da ne ispadne da sam bezdušan i da mi se jebe za te ljude koji su imali nesreću da nastradaju, nije tako, svakako da saosećam sa njihovim porodicama i da mi je žao, ali, korist je toliko veća od štete da je jednostavno suludo kočiti proces imunizacije zbog tog broja ljudi sa teškim nuspojavama.

  • +1 4
Link to comment
2 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

Pa zato to i nazivam ludilom, jer je potpuno sumanuto. Svaki dan obustave/smanjenja obima vakcinacije opet je doslovno stotinama pa i hiljadama puta štetnije - zaraziće se ogroman broj ljudi koji se potencijalno ne bi zarazili, umreće par desetina/stona više no što bi trebalo na ime - koliko - par desetina ili stotinjak koji će umreti čak i da celokupna populacija primi SAD primi samo tu vakcinu i ni jednu više?

 

Da ne ispadne da sam bezdušan i da mi se jebe za te ljude koji su imali nesreću da nastradaju, nije tako, svakako da saosećam sa njihovim porodicama i da mi je žao, ali, korist je toliko veća od štete da je jednostavno suludo kočiti proces imunizacije zbog tog broja ljudi sa teškim nuspojavama.

 

Upravo zbog svih tih antivaksera i slicnih govnojedaca neobicno je bitno da sve oko vakcina bude apsolutno transparentno jer zivimo u svetu gde ni tajne sluzbe i diplomatija ne mogu da sakriju svoje brljotine a kamoli medicina. Druga je stvar sto treba ponavljati hiljadu puta dnevno kolike su razmere rizika od bolesti a kolike od vakcine dok ljudi ne pocnu da sanjaju te brojke. Nije isto kad te ubije bolest i kad te ubije lek koji je odobrila i propisala drzava, za ovo drugo neko mora da odgovara.

Link to comment

Sve super, ali ja sam doslovno u jednoj objavi u UK video da se u prvoj rečenici pominje da je korist daleko veća od štete, svi ostali prde o obustavama itd ne potencirajući ništa sem da je izvršena obustava radi ispitivanja.

Link to comment
1 hour ago, jimi said:

Mislis prijava sa pasosem na e-upravi? Zaboravio sam kako izgleda prijava tamo i da li je u pocetku bila opcija za strane drzavljane. Da li je sad to sve predvidjeno kad se prijavljuju ljudi i da li je I.P. adresa neki faktor pri prijavljivanju?

 

Ko zna zasto mi je palo na pamet da je ova prijava nesto mnogo komplikovanija. Na pocetku se izabere opcija strani drzavljanin i Umesto polja za JMBG pojavi se polje za broj pasosa. Ostalo je isto.

 

Samo ne znam kako javljaju termine tj. da li javljaju telefonom ili samo mail.

Edited by jimi
Link to comment

Totalno ludlo.

Kad covjek samo uzme moju Crnu Goru kao primjer dolazi do zakljucka da bi na 500k doza bilo 2 slucaja. Vjerovatno bi oba prezivjela.

 

Kovid nam uzme 5-10 ljudi dnevno.

Link to comment
29 minutes ago, Moracikus said:

Totalno ludlo.

Kad covjek samo uzme moju Crnu Goru kao primjer dolazi do zakljucka da bi na 500k doza bilo 2 slucaja. Vjerovatno bi oba prezivjela.

 

Kovid nam uzme 5-10 ljudi dnevno.

Ja čula za dva slučaja u Baru.

Žena 65 godina i jedan mlađi muškarac. Oboje u bolnici. Navodno.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...