Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

2 hours ago, Shaq said:

ali kreiranje ove situacije koja traje vec jace od godinu dana u smislu u kom se kreira, i nametanje vakcine kao obaveznom za nesto sto je smrtnost manja od 0,2% a  ne nametanje vakcine i nestavljanje u fokus daleko smrtonisnijih stvari, u najmanju ruku, baca sumLju na ovu predstavu™.. :coffee:

Bacam ja sumnju na tvoj mozak. Gde i kako je pokupio i pogrešno prihvatio cifru od 0,2% smrtnosti. Ljudi su sto puta kačili informacije i pričali na jednom od susednih topika da će se u budućnosti ova revolucionarna tehnologija baviti lečenjem malignih oboljenja.

Link to comment
1 minute ago, harper said:

 

A mozda i jeste. Ili ti znas nesto sto tih sto forumasa ne znaju?

 

Nažalost, to je čest slučaj.

 

Formalno odobrenje za ovaj reeksport se dobija bez problema. Ako neko ne želi sa tim da se zeza, to je drugi padež. Ovakvo vakcinisanje je u suprotnosti sa bilo kojim epidemiološkim merama.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
18 minutes ago, Alfa said:

Plasim se jako da imam upalu pluca. U cetvrtak nocu sam se probudila sa t 37,3 i popila paracetamol, sledeceg jutra 36,9 i ne pomera se od tad.

Pa ovako sam ok, malo me boli glava i uhvati me nekad utisak hladnoce. Prosto ne mogu da verujem da sam mogla dobiti koronu u onom redu za revakcinu.

Prilično sam siguran da nemaš koronu i da samo trebaš malo da se opustiš, nadješ neki ventil... ali ako će te to smiriti, odi kod doktora.

Edited by mraki
  • +1 1
Link to comment

 

1 minute ago, Braća Strugacki said:

 

Nažalost, to je čest slučaj.

 

Formalno odobrenje za ovaj reeksport se dobija bez problema. Ako neko ne želi sa tim da se zeza, to je drugi padež. Ovakvo vakcinisanje je u suprotnosti sa bilo kojim epidemiološkim merama.

i meni je cudno da smo tolike donacije vec realizovali, bar jos nekoliko ih planiramo, recimo ovo

https://www.aa.com.tr/ba/politika/savjet-ministara-bih-od-srbije-dodatnih-15000-doza-vakcina-covishield/2174248

a u ovom slucaju nije moglo? 

 

a sto se tice epidemioloskog aspekta, samo da ponovim vest, mozda je promakla

Quote

BANJALUKA - U Republici Srpskoj detektovano je postojanje britanskog i južnoafričkog soja virusa, a posebno je zanimljivo da jedan uzorak bio pozitivan na oba soja.

Britanski i južnoafrički sojevi virusa korona izolovani su u Zavodu za kliničku mikrobiologiju Univerzitetsko kliničkog centra Republike Srpske.

 

mi stvarno igramo jako jako opasne igre. 

  • +1 3
Link to comment
2 minutes ago, mraki said:

Prilično sam siguran da nemaš koronu i da samo trebaš malo da se opustiš, nadješ neki ventil, ali ako će te to smiriti, odi kod doktora.

Zvala sam koga god sam mogla, mnogi su dobili identicne simptome kao ja posle 2. doze. A i na forumu su ljudi pisali, takodje i da je nemoguce razviti simptome posle 12h, ona jezetina od srede uvece mora da je od vakcine, mrdala nisam iz stana 3 nedelje pre toga, ovo je nemoguce sto umisljam.

Link to comment
14 minutes ago, Braća Strugacki said:

 

Nažalost, to je čest slučaj.

 

Formalno odobrenje za ovaj reeksport se dobija bez problema. Ako neko ne želi sa tim da se zeza, to je drugi padež. Ovakvo vakcinisanje je u suprotnosti sa bilo kojim epidemiološkim merama.

Za takvo odobrenje je potrebno neko vreme, a teško da je kod nas neko na vreme shvatio da će vakcina preostati i da će im isteći rok.

Nego se to verovatno shvatilo koliko juče i onda ajde da se ne baci i još da ispadnemo carevi. 

Link to comment
53 minutes ago, Alfa said:

Jeste, ali je i dalje 36,9 a pijem po 2 paracetamola dnevno. I nikako da se snizi sa tih 36,9.

 

A na koliko treba da spadne, na 35? :tongue: Nemoj se džabe stresirati

  • Haha 1
Link to comment

Organizacija im je ocajna. Kad je mama bila ne revakcinu one prosle srede kaze da je bilo 2 (dvoje) ljudi, sad jedino ako mi je nesto precitala da me ne uplasi. Nedelju dana posle nje sam ja otisla i bilo je ljudi koji su cekali i napolju, mene su jedva pustili, skoro sam se derala jer sam imala zakazan termin. Unutra je radio samo 1 vakcinalni punkt iz razloga ne znam, jedan doktor uzeo pauzu, sta li, uglavnom izasao. Razmak izmedju ljudi je bio pa ako i pola metra i htela sam da pobegnem odatle, da se derem jer nema distance i da nije epidemioloski normalno i nista, cekala nekih 20ak min kad sam vec dosla na drugu dozu. Ja ne znam da li je tu bilo neke budale koja je dosla sa koronom da se vakcinise, a bilo je i kretena koji su prolazili pored mene sa maskom ispod njonjare, ja se sklanjala, pomerala.

I ona lekarka, ako nista drugo, mogla je da me upozori da mogu dobiti t, ma jok, oni to vakcinisu kao da smo zivina. Niti ikakvog upozorenja moze vam biti to to i to, a obavezno nastavite da se cuvate i nosite masku posle vakcine. Barem bih ja tako glasno i jasno upozorila.

Link to comment
10 minutes ago, dùda said:

Za takvo odobrenje je potrebno neko vreme, a teško da je kod nas neko na vreme shvatio da će vakcina preostati i da će im isteći rok.

Nego se to verovatno shvatilo koliko juče i onda ajde da se ne baci i još da ispadnemo carevi. 

ne znam, ovi iz suda bih su vakcinisani u uzicu jos 15. marta.

 

i da jos jednom kazem: mislim da je sjajno sto ljudi dobili vakcine. slazem se i da je dobro da se doniraju, ako u tom trenutku nema zainteresovanih.

 

isto tako mislim da uopste nije bezazleno sve ostalo sto se desava sa hendlovanjem ovog talasa i vakcinacijom u srbiji i da moze (a iskreno se nadam da nece) da ugrozi ovu pristojnu prednost koju imamo zbog velike kolicine vakcina koja je obezbedjena. pri tome me najvise brine to sto drzava izgleda nema plan kako dalje sa ostatkom gradjana koji trenutno ne pokazuju nikakvu nameru da se vakcinisu.

Link to comment

posle drugog testiranja na antitela na kineza imam crno na belo da sam negativna, tj. da nemam antitela. sada mi jedino preostaje da u dubokoj ilegali čekam sledeću vakcinu. danas  imam manje od 15, a imala sam u prošli četvrtak celih 15. a 20 je granična vrednost. nadala sam se da ću koje telašce proizvesti između dva merenja i preskočiti magičnu granicu. ali cvrc.

Spoiler

Sergej Jesenjin - PESMA O KERUŠI | Bistrooki

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...