Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Sta znamo o kardiologu hadzi tanovicu?

Vrti se klip s tv prva u kojem ise zricito protivi vakcinama

Jel to neka sns agenda da pusta u javnost takve stavove i zacementira ionako mali odziv?

Ne volim kad cujem od ,naizgled, ozbiljnog doktora tako nesto:(

Link to comment
2 hours ago, Have_Fun said:

Ok, duzi imunitet, ali se ne zna koliko

 

I ja sad zamisljam da je osoba A pre 10 meseci primila vakcinu, a osoba B pre mesec dana pregurala kovid.

Obe osobe imaju antitela

 

Zasto osoba A ima veca prava od osobe B, ako su osobi A antitela nastala od vakcine na izdisaju, a osobi B sveze nastala i trajace duze

 

To je ono sto meni nije logicno npr

 

To je zato što se ne zna sa sigurnošću ni to koliko dugo će osobu B antitela štititi od ponovnog zaražavanja. 6 meseci, godinu dana?

Na sve to dodati špekulacije o pouzdanosti testova na antitela i verodostojnosti potvrda o preležanom kovidu... 
Zato, u hipotetičkoj situaciji gde vakcina i vakcinacija postoje, meni deluje sasvim logično politika: vakcinisani napred, ostali stoj.
 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
16 minutes ago, Krošek said:

prica se o mogucnsti da je imunitet koji proizvodi vakcina trajniji od imuniteta posle bolesti

 

malo o tome u ovom clanku ali ima i drugih

U suštini kaže drugo. Bolje je i sigurnije je do antitela doći kroz vakcinisanje, nego kroz bolest. Jer bolest je nepredvidiva, a vakcinisanje je kontrolisan proces. Što se tiče dužine trajanja imuniteta ne mogu znati. I pitanje je šta će se pokazati da je trajnije. Možda je sve trajno.

Link to comment
Just now, Jozef K. said:

U suštini kaže drugo. Bolje je i sigurnije je do antitela doći kroz vakcinisanje, nego kroz bolest. Jer bolest je nepredvidiva, a vakcinisanje je kontrolisan proces. Što se tiče dužine trajanja imuniteta ne mogu znati. I pitanje je šta će se pokazati da je trajnije. Možda je sve trajno.

 

to sam i rekao, a to se kaze i u clanku

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, Frile said:

 

To je zato što se ne zna sa sigurnošću ni to koliko dugo će osobu B antitela štititi od ponovnog zaražavanja. 6 meseci, godinu dana?

Na sve to dodati špekulacije o pouzdanosti testova na antitela i verodostojnosti potvrda o preležanom kovidu... 
Zato, u hipotetičkoj situaciji gde vakcina i vakcinacija postoje, meni deluje sasvim logično politika: vakcinisani napred, ostali stoj.
 

 

Razumem ja da ne znamo koliko ce stititi tu osobu B, ali dok ima antitela, zasto bi ta osoba imala manja prava od osobe A?

Nema logike, zar ne?

 

Da se objasnim dodatno:

 

Ja zelim da se vakcinisem, ali se moze desiti da budem na dnu liste jer imam antitela i da cekam na vakcinaciju ko zna koliko..

I s toga ne vidim poentu da mi budu uskracene neke stvari koje ce biti dozvoljene onome ko je vakcinisan ako vec imam antitela i zbog istih budem kasniji na listi

Link to comment

Jos uvek se ne znaju pravila, to su samo najave, Mozda da sacekamo da EU ili neka pojedina zemlja objavi pravila o vakcinama i ulasku u iste. Ja sam prosao kovid, sledece nedelje cu raditi i antitela... a hocu i da se vakcinisem i da putujem...

Link to comment
15 minutes ago, Have_Fun said:

 

Ja zelim da se vakcinisem, ali se moze desiti da budem na dnu liste jer imam antitela i da cekam na vakcinaciju ko zna koliko..

I s toga ne vidim poentu da mi budu uskracene neke stvari koje ce biti dozvoljene onome ko je vakcinisan ako vec imam antitela i zbog istih budem kasniji na listi

 

Ako si u Mađarskoj, gde (pretpostavljam) ima dovoljno vakcina za sve, bićeš vakcinisan iako si nedavno preležao i još uvek imaš antitela.

U nekoj drugoj hipotetičkoj situaciji, gde u ovom trenutku još nema vakcina za sve, onda bi prioritet imali oni bez antitela jer oni nemaju baš nikakvu zaštitu.

Ti koji si preležao i imaš antitela, imaš kakvu-takvu zaštitu od ponovnog zaražavanja, pa si zato nisko u spisku za vakcinu.
Istovremeno, ta kakva-takva zaštita nekom trećem neće biti dovoljna da te pusti preko granice, nego te vraća nazad zato što nisi vakcinisan. Jbg.

Edit:
pretpostavljam da će biti puno ljudi koji imaju antitela a baš zbog toga (još uvek) ne mogu da se vakcinišu, pa ih zato ne puštaju preko granica.
da li će to biti dovoljno da neke države razviju protokole za takve slučajeve - videćemo uskoro
 

Edited by Frile
  • +1 1
Link to comment

Nešto nisam uveren u svemoć antitela. Veoma je različitog trajanja kod ljudi.Ja sam početkom novembra bio zaražen, pre nekoliko dana sam imao sezonski grip. Imunitet mi je očigledno slab. Sutra idem da se testiram na antitela. 

Link to comment
15 minutes ago, Kampokei said:

Jel zna neko ili makar nacuo da li se Fajzerovka i ruska vakcina razlikuju po riziku za osobe koje su imale anafilakticki sok kao reakciju na penicilin?

Ja od djentivsta ne uzimam penicilin jer sam imao reakciju na njega. Da li je bio taj sok, ne znam. I sta sad?

  • +1 1
Link to comment
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...