Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Planiram da se zveknem po četvrti put - čitam nema Moderne, jel ima neki info da li je to trajno stanje ili da se fajzerujem kad sledeći put budem prolazio pored DZ?

Link to comment
4 hours ago, Filozof manijak said:

Ma ja nešto smatram u sebi glede vakcine za omikron soj, da li je bolje čekati na nju budući da sam se kurtalisao koroLe sredinom januara...

Moderna takođe procenjuje svoju potencijalnu vakcinu za vakcinaciju posebno protiv omikron varijante (mRNA - 1273,529) u studiji faze 2 u SAD.

https://www.b92.net/zdravlje/vesti.php?yyyy=2022&mm=03&dd=25&nav_id=2128470

 

Izgleda da tek  testiraju omikron vakcinu.

Link to comment

Možda nekome bude zanimljivo, ali svakako imajte na umu da je samo moj izolovan slučaj. Savetovano mi je juče da sačekam jesen za sledeću dozu vakcine ako imam antitela od treće doze, a imam. Moji lekari ne vide korist od dodatnog nabijanja antitela starom vakcinom za ovaj soj.
 

 

  • +1 3
Link to comment

Zna li neko kako se u Nemackoj tretira vakcinacija sa 2 kineza plus fajzer? Da li je potrebno primiti jos jedan buster fajzerom, da bi vakcinacija bila validna kod njih?

Link to comment

To be able to enter Germany, in line with the Ordinance on Coronavirus Entry Regulations for vaccinated travellers, everyone is required to be immunised with one of the vaccines approved by the European Medicines Agency (EMA).

As such, according to the Federal Institute for Vaccines and Biometrics, Paul-Ehrlich-Institut, Germany currently recognises these vaccines:

  • BioNTech/Pfizer Manufacturing GmbH, Comirnaty (including BNT162b2/COMIRNATY, Tozinameran)
  • Janssen-Cilag International NV
  • Moderna Biotech Spain, S.L., Spikevax (including mRNA-1273)
  • AstraZeneca AB, Schweden, Vaxzevria (including AZD 1222)

In addition, to be permitted entry to Germany as a vaccinated person, one must prove that at least 14 days have passed since the second dose of a two-shot vaccine has been administered. As for the recovered persons, they are obliged to prove that they had the disease before departure.

 

Kako sam ja razumeo ne možeš ući sa dve kineske i jednim Fajzerom, već ti treba 2 doze nekih od gore navedenih vakcina.

Link to comment

Hvala! I ja naleteh na takvu informaciju, ali mi je bila u koliziji sa EU sertifikatom koji mi se zeleni.

 

Sledeći Fajzer mi je bio u planu za jesen, ali ću ipak otići sad da se bocnem zbog tog pravila u Nemačkoj.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...