Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

3 minutes ago, Lancia said:

Bice dobrovoljna, dok god je politicarima vazniji glas nekog antivaksera (da budem blazi, nevakcinisanog glasaca) od opsteg stanja u drustvu i zdravlja stanovnistva.

Pa evo u Australiji ne brinu za glasove antivaksera, pa ipak nisu uveli obaveznu vakcinaciju. 

  • +1 1
Link to comment
Just now, Uskebasi said:

Pa evo u Australiji ne brinu za glasove antivaksera, pa ipak nisu uveli obaveznu vakcinaciju. 

Ti bas nisi ispratio pazljivo celu ovu temu. Ocigledno se i ne razumemo bas najbolje.

Link to comment
Pa evo u Australiji ne brinu za glasove antivaksera, pa ipak nisu uveli obaveznu vakcinaciju. 

Ne mogu da uvedu obaveznu jer kompanije nece da preuzmu odgovornost za nezeljene efekte pa onda ovako perfidno oduzimaju ljudska prava da nateraju ljude da je dobrovoljno prime.
Link to comment

Ovaj vaksišizam pocinje opasno da mi ide na nerve. Kao neko ko je u martu prosle godine primio prvu dozu, pa zatim i revakcinu, i posle nhe jedva izvukao zivu glavu, odgovorno tvrdim da nema sanse da me bilo ko natera da primim trecu dozu, ni po koju cenu. Prosto, nisam siguran da cu preziveti trecu dozu, i ne zelim da rizikujem.

Svi vi koji Đokovića zdusno pljujete ste zaboravili da je tamo negde 2010 godine, da bi uopste mogao da se takmici, morao da potpuno promeni nacin zivota i ishrane, mereci verovatno na grame sta unosi u svoj organizam, i tim spartanskim nacinom zivota zivi evo vec punih 12-13 godina, u medjuvremenu postavsi jedan od najboljih, ako ne i najbolji ikada u sportu kojim se bavi.

I svi vi ocekujete da ce jedan takav covek, koji je verovatno i zaboravio kakvog je ukusa pojedina hrana, zbog nekog imaginarnog opsteg dobra, da u svoj organizam unese supstance koje nisu godinama ispitivane, sa svim mogucim nuspojavama i nezeljenim rekcijama? Pri cemu je vec dva puta prelezao taj virus bez ikakvih posledica.

Da ne treba mozda da se ritualno samospali negde kako bi pomahnitali vakseri bili srecni i zadovoljni?

Kako ce, na kraju krajeva, on nevakcinisan, da ugrozi bilo koga vakcinisanog, ako su vec te usrane vakcine tako sjajne, posebno u australiji, gde je vakcinisano vec 93% stanovnistva?

Ja cu svoju decu i dalje redovno da vodim na vakcinaciju sa vakcinama koje su dovoljno ispitane i dugo u upotrebi. Ovo smandrljano cudo, u sebe sigurno necu uneti nikad vise, dok ne prodje sve moguce testove. Radije cu iskusati svoju srecu sa koronom.

  • +1 1
Link to comment
11 minutes ago, Drako said:

Radije cu iskusati svoju srecu sa koronom

Ja sam iskušao svoju sreću s dvije doze, a nakon toga nakon samo 5 mjeseci i trećom. Nije mi bilo ništa, ta divna vakcina, koja je kako i sam kažeš poharala 93% Australije, a da leševe od nje pobijenih tamo ne guraju u kontejnere, omogućila mi je da, bez grižnje savjesti da zbog svoje apsolutne i nepopustljive sebičnosti na raznorazne načine odveć ugrožavam slabije od sebe, da opet živim, idem u bircuze, pubove & restorane, posjećujem druge zemlje, putujem avionima, idem na predstave i koncerte i tako, živim veselo u mjeri koliko nam virus-mutant u nesvetom savezu s antivakserstvom dopušta.

 

Na kraju nisam zaražen ničim, nisam zarazio nikoga, među inima ni mater dijabetičarku, koja također ima tri doze u sebi za svaki slučaj (AZ+AZ+Pfizer). Ona ide u kafić svakodnevno otkad je primila dvije AZ, bez toga, kao i bez cigarete, ne može.

 

Znam da su to dva pojedinačna slučaja, ali ja ći ih generalizirati.

 

A što se tiče tebe, em si samo jedan među milijunima, em fajzer nije jedina vakcina koja postoji.

  • +1 5
Link to comment

Ja sam vakcinisan, moja deca su vakcinisana svim vakcinama, cerku sam dodatno zastitio odredjenom akcinom koju sam platio svojevremeno, sad bih se vakcinisao bilo kojom postojecom vakcinom ako treba (izbije epidemija variola vere npr 😁), ali nemam nameru ni jednu jedinu vakcinu protiv covida vise da primim. I nema nacina da me bilo ko natera, osim da drzava proglasi obaveznu vakcinaciju i preuzme obavezu da izdrzava moju decu do punoletstva (plati odstetu, itd...) ako se meni nesto desi posle vakcinacije.

Pa me vi zovite kako god hocete.

Jbt, sin mi je uredno primio vakcine u junu prosle godine, u sred pandemije, ali ja sam antivakser, jer ne zelim da primim nesto ponovo posto sam prethodnog puta prosao sa tim kako sam prosao.

Link to comment
13 minutes ago, roux senyurt said:

a ne zeli da primi ovu protiv kovida zbog toga sto sumnja u nacin/ brzinu na koji je ona napravljena

I te stare proverene vakcine su jednom u prošlosti bile nove i eksperimentalne vakcine koje su prolazile kliničke pokuse i nakon toga se sporije rasprostirale na velike brojeve ljudi, jesu oni koji su ih tada prije cca pola stoljeća ubadali u decu i oni koji su dali svoju decu pod to bili neljudi bez duše, u stilu jebeš ovo dete, ako propa'ne napraviće se novo?

Edited by Roger Sanchez
  • +1 4
Link to comment

21. vek, okruženi smo nekada nezamislivim otkrićima nauke, pre neki dan je čoveku ugrađeno modifikovano srce svinje, a ljudima je nezamislivo da se vakcina može napraviti za nekoliko meseci.

  • +1 6
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Roger Sanchez said:

I te stare proverene vakcine su jednom u prošlosti bile nove i eksperimentalne vakcine koje su prolazile kliničke pokuse i nakon toga se sporije rasprostirale na velike brojeve ljudi, jesu oni koji su ih tada prije cca pola stoljeća ubadali u decu i oni koji su dali svoju decu pod to bili neljudi bez duše, u stilu jebeš ovo dete, ako propa'ne napraviće se novo?

hahaha, moram pitati svoje sta su mislili kad su nas dali na pelcovanje.

  • Haha 1
Link to comment
3 hours ago, Milošica said:

21. vek, okruženi smo nekada nezamislivim otkrićima nauke, pre neki dan je čoveku ugrađeno modifikovano srce svinje, a ljudima je nezamislivo da se vakcina može napraviti za nekoliko meseci.

 

Naravno da vakcina nije napravljena za nekoliko meseci, nijedna znacajna inovacija od nule se ne moze napraviti za par meseci.

 

 

 

 

Edited by Budja
  • +1 2
Link to comment

Ima nešto što mi nije baš jasno - zašto medicinski radnici neće da se vakcinišu? 

Znam nebrojeno kolega/koleginica koji, načelno, nisu antivaksi, ali nisu vakcinisani, uprkos realnom riziku (nisu u administraciji, rade s ljudima). 

 

Mislim, s jedne strane, mi smo realno dvaput više vakcinisani od "prosečnog sveta": kroz srednju i fakultet su nas neprekidno bockali npr PPD probe i revakcine ovoga i onoga, a kasnije - po Pravilniku o imunizaciji (član 18.), za nas je zakonski obavezna vakcinacija od: 

1) hepatitisa B;

2) gripa;

3) malih boginja;

4) rubele;

5) zaušaka;

6) difterije;

7) velikog kašlja;

8) meningokokne bolesti;

9) varičele;

10) druge zarazne bolesti prema epidemiološkim indikacijama.

 

Lično sam od svega pobrojanog redovno vakcinisana (ili prebolela), uključujući i velike boginje, i ne vidim da mi fali nešto određeno, osim što nisam baš visoka porasla, možda je to :). 

 

Drugo, tu je etički momenat: lično i privatno mogu da "smatram" šta me volja, ali - ja sam od onih ludaka koji i danas veruju u Zakletvu i "primum non nocere". 

Ako postoji makar neka mala šansa da mogu da preduzem nešto da pacijentu OD MENE ne bude ništa, ima more da se vakcinišem u oko ako treba. Mislim, da nekom pacijentu, ne daj Bože detetu nešto prenesem, tačno bih se obesila, sud mi ne treba. 

 

Ma koliko dugo bila u struci, i ma koliko kolega/koleginica znala, ovaj deo nikako ne dobacujem... Vidim da ovde ima medicinara koji itekako znaju o čemu govore, možda imaju bolji uvid :)

 

Ako neko ima kakvu ideju, samo slobodno :). 

Edited by Taurean_rulez
Link to comment
Ima nešto što mi nije baš jasno - zašto medicinski radnici neće da se vakcinišu? 
Znam nebrojeno kolega/koleginica koji, načelno, nisu antivaksi, ali nisu vakcinisani, uprkos realnom riziku (nisu u administraciji, rade s ljudima). 
 
Mislim, s jedne strane, mi smo realno dvaput više vakcinisani od "prosečnog sveta": kroz srednju i fakultet su nas neprekidno bockali npr PPD probe i revakcine ovoga i onoga, a kasnije - po Pravilniku o imunizaciji (član 18.), za nas je zakonski obavezna vakcinacija od: 

1) hepatitisa B;

2) gripa;

3) malih boginja;

4) rubele;

5) zaušaka;

6) difterije;

7) velikog kašlja;

8) meningokokne bolesti;

9) varičele;

10) druge zarazne bolesti prema epidemiološkim indikacijama.

 

Lično sam od svega pobrojanog redovno vakcinisana (ili prebolela), uključujući i velike boginje, i ne vidim da mi fali nešto određeno, osim što nisam baš visoka porasla, možda je to :)

 

Drugo, tu je etički momenat: lično i privatno mogu da "smatram" šta me volja, ali - ja sam od onih ludaka koji i danas veruju u Zakletvu i "primum non nocere". 

Ako postoji makar neka mala šansa da mogu da preduzem nešto da pacijentu OD MENE ne bude ništa, ima more da se vakcinišem u oko ako treba. Mislim, da nekom pacijentu, ne daj Bože detetu nešto prenesem, tačno bih se obesila, sud mi ne treba. 

 

Ma koliko dugo bila u struci, i ma koliko kolega/koleginica znala, ovaj deo nikako ne dobacujem... Vidim da ovde ima medicinara koji itekako znaju o čemu govore, možda imaju bolji uvid [emoji4]

 

Ako neko ima kakvu ideju, samo slobodno :)

Da ti prenesem iskustvo doktorke opšte prakse, koja je izašla sa jednog "kolegijuma" kod njih kada pred 15-ak kolega jedan doktor tražio da "i druge kolege kao i on što radi, ne pritiskaju građane da se vakcinišu, jer nije dokazano da su vakcine rešenje problema i da ne koriste pacijentima", ona je ustala krenula da izađe i rekla:
Dokle god kolega bude pričao ovakve gluposti ja neću prisustvovati sastancima, a vi se ostali zamislite!
On joj je odgovorio:
Koleginice kad budete imali moje znanje i literaturu shvatićete da sam u pravu.

Eto, to je to...







... Shiit has hit the fan

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...