Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

1 minute ago, Uskebasi said:

Bez mera prinude i uz dobrovoljnu vakcinaciju u jebenoj Srbiji danas nema problema sa brojem respiratora. Dakle, dobrovoljna vakcinacija daje dovoljno dobre rezultate. 

 

A pa ne pomeraj stative. Pitanje nije imalo obavezno/neobavezno komponentu. 

Link to comment
On 16.1.2022. at 14:09, Nikodije said:

 

 

Kakva pokazna vežba bacanja koske i to na globalnom nivou je ovo sa vakcinom. Ide dotle da svi mi ovde moramo da naglašavamo koliko smo tačno vakcina primili pre nego što se usudimo da iznesemo stav koji nije najoštrije moguće vređanje nevakcinisanih osoba. Počelo je sve od pogrešnih predviđanja o sticanju kolektivnog imuniteta ako se vakciniše beše 75% stanovništva što je izazvalo mržnju prema sebičnim nevakcinisanim osobama koje odbijaju da okončaju pandemiju i nastavilo se sve jače i bolje. Trenutno smo u stadijumu da najboljeg tenisera sveta držimo u pritvoru zato što nije vakcinisan za sve uzimanjem u obzir činjenice da ima antitela i da nije zarazan. Uz to i da plati pola miliona zato što ga je Đura tukao.

 

VAKCINISAN SAM TRI PUTA ZA 6 MESECI, JEDNA DOZA NA 2 MESECA U PROSEKU. MOJA TRUDNA ŽENA SE VAKCINISALA TOKOM TRUDNOĆE. 

 

  • +1 8
Link to comment
1 minute ago, urkozamanje said:

 

A pa ne pomeraj stative. Pitanje nije imalo obavezno/neobavezno komponentu. 

U pitanju je naglaseno da se radi o konkretnoj situaciju u Srbiji danas. Kako mene vakcinisanog ugrozava nevakcinisani komšija. 

Opet kazem, ja sam za vakcinaciju. Ne bih imao nista protiv da se uvede kao obavezna. Ali dok god je vakcinacija dobrovoljna, ja ne mogu da prihvatim da se neko ko ima pravo da bude u drzavi, kafani, prevozu... odarle istera jer je neko stekao utisak da je to lose po javno zdravlje. Ako je lose po javno zdravlje, onda je opravdano propisati obavezu vakcinacije. I onda nema izbora. 

  • +1 3
Link to comment
11 minutes ago, Heaviside said:

Kakva pokazna vežba bacanja koske i to na globalnom nivou je ovo sa vakcinom. Ide dotle da svi mi ovde moramo da naglašavamo koliko smo tačno vakcina primili pre nego što se usudimo da iznesemo stav koji nije najoštrije moguće vređanje nevakcinisanih osoba. Počelo je sve od pogrešnih predviđanja o sticanju kolektivnog imuniteta ako se vakciniše beše 75% stanovništva što je izazvalo mržnju prema sebičnim nevakcinisanim osobama koje odbijaju da okončaju pandemiju i nastavilo se sve jače i bolje. Trenutno smo u stadijumu da najboljeg tenisera sveta držimo u pritvoru zato što nije vakcinisan za sve uzimanjem u obzir činjenice da ima antitela i da nije zarazan. Uz to i da plati pola miliona zato što ga je Đura tukao.

 

VAKCINISAN SAM TRI PUTA ZA 6 MESECI, JEDNA DOZA NA MESECA U PROSEKU. TRUDNA ŽENA SE VAKCINISALA TOKOM TRUDNOĆE. 

 

ako kao vakcinisan pokazes da mozes da razumes antivaksera™, mozda te ovi sto olako dele etikete kompletnih idiota ipak prihvate, jer u suprotnom ces postati sumnjiv da si i sam antivakser. mada  izgleda da nije dovoljno samo da budes vakcinisan, moras i drugima da tupis da moraju da se vakcinisu.

Edited by Nikodije
  • +1 4
Link to comment
15 minutes ago, Uskebasi said:

Bez mera prinude i uz dobrovoljnu vakcinaciju u jebenoj Srbiji danas nema problema sa brojem respiratora. Dakle, dobrovoljna vakcinacija daje dovoljno dobre rezultate. 

Ne, ljudi cekaju mesecima i sad vec odinama na operacije, sem ako nisu bas hitne,a nagomilalo se na cekanju da nece stici do 3 god

Sestra treba operisati jwtru, otisla privatno u bgd po drugo misljenje, kazu mora

Zovu je sutra iz te ordinacije i nude k9d njih za 8000 evra. Ona se zacudila, pocela da objasnjava, ova joj besno kaze: onda vijajte doktora xy po wma

I sama cekam operaciju, otkazali zbog koronr, evo 6.nesec i ne zovu

 

Pitanje za drugi pdf, zasto je obavezno zdravstveno, hocu da odjavim i sve te pare da imam za operacije ako zatreba, da platim privatno jer drzava ne moze da mi ih obezbedi

 

 

Edited by InvisibleLight
  • +1 7
Link to comment
4 minutes ago, Uskebasi said:

U pitanju je naglaseno da se radi o konkretnoj situaciju u Srbiji danas. Kako mene vakcinisanog ugrozava nevakcinisani komšija. 

Opet kazem, ja sam za vakcinaciju. Ne bih imao nista protiv da se uvede kao obavezna. Ali dok god je vakcinacija dobrovoljna, ja ne mogu da prihvatim da se neko ko ima pravo da bude u drzavi, kafani, prevozu... odarle istera jer je neko stekao utisak da je to lose po javno zdravlje. Ako je lose po javno zdravlje, onda je opravdano propisati obavezu vakcinacije. I onda nema izbora. 

Bice dobrovoljna, dok god je politicarima vazniji glas nekog antivaksera (da budem blazi, nevakcinisanog glasaca) od opsteg stanja u drustvu i zdravlja stanovnistva.

  • +1 6
Link to comment

A zakonom je propisano jer su aktuari utvrdili da je nevezivanje preskupo po zdravstveni sistem.

 

Dočim cigare državi donose više para nego što tretiranje raka pluća odnosi.

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment
14 minutes ago, Uskebasi said:

Bez mera prinude i uz dobrovoljnu vakcinaciju u jebenoj Srbiji danas nema problema sa brojem respiratora. Dakle, dobrovoljna vakcinacija daje dovoljno dobre rezultate. 

Onih 12000 više mrtvih u 2020 te demantuje. Takodjer, respiratori se lako kupe , ono što fali su ljudi koji treba da ih koriste i pružaju adekvatnu negu , a njih nema dovoljno.

Rodjaku koja je bila u Batajnici (srećom ne na respiratoru, ali je stigla do kiseonika) je izmedju ostalih lečio ortoped.

  • +1 5
Link to comment

 

2 minutes ago, Lancia said:

Bice dobrovoljna, dok god je politicarima vazniji glas nekog antivaksera (da budem blazi, nevakcinisanog glasaca) od opsteg stanja u drustvu i zdravlja stanovnistva.

upravo.

 

imamo mi oho-ho srece sto ovaj virus nije opasniji. da jeste, nestali bismo kao dinosaurusi sve razmisljajuci da li su vakcine dobre, imaju li 5g prijemnik, da li su neophodne bas mladima i zdravima, da li izazivaju neplodnost, da li ce hvatati netflix mukte...

 

 

  • +1 5
  • Hvala 1
  • -1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...