Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

30 minutes ago, Heaviside said:

I pun mi je kurac svega i antivaksera i vaksera. Rokajte me jednom nedeljno vakcinom, vežbam, pazim šta jedem, nosim masku stalno, ako treba još nešto kažite, samo da živim opet normalno.

 

 

Ma kapiram ja tebe, i ja sam frustriran. Samo imam utisak da bi hteo da ukines virus, a to ne ide tako, ne ukida se epidemija snagom volje.

 

Ni prva ni poslednja posast u istoriji - bubonska kuga (mnogo opasnija) harala je godinama. Ljudi tada krivili jevreje za to :D nisam mogao da verujem kaCam procitao.

 

Realnost ne pita, na nama je da se kurobecamo i ljutimo.

 

Evo ti stivo za smirenje  https://www.bbc.com/serbian/lat/svet-59882834?fbclid=IwAR3DfuQWukOIEZmRTRBNwogCshmJ_H_vMWuvuSq8o8mYUl6bJvHLTkmW-Y0

 

ima bas interesantnih i korisnih podataka

Edited by Caligula
  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment
5 hours ago, Plajvi said:

Pa koliko vise vakcina da primimo, 50? I gde je vise i smisao svog cuvanja i licne odgovornosti ako ces se 5x razboljevati, sviraj kraj vise u picku materinu. 

 

Primaš vakcine sve dok ti čuvaju glavu na ramenima.

 

Od ljudi koje lično znam, od korone umrla je moja stara, komšinica vrata preko puta mojih (godište moje mame, 1943), Bogus.

 

Svi nevakcinisani.

 

Od ljudi koje lično znam, a koji su vakcinisani, svi su i dalje živi i zdravi, neki i pregurali koronu nakon vakcinacije. NIKO nije zaglavio u bolnicu, a kamoli nešto gore, uključuući i mene lično.

 

Tako da je matematika krajnje jednostavna - bodeš se dokle god je to neophodno i tu se završava čitava priča.

 

Ako jednom više ne bude bilo neophodno, nećemo se bosti i to je opet to.

Edited by Dankan Ajdaho
  • +1 2
Link to comment
8 hours ago, Zli Gli said:

Dok naprave vakcinu za omikron pojavice se novi soj, logicno

Sent from my M2012K11G using Tapatalk
 

 

Logično. I logično još manje opasan soj koji će se još lakše širiti.

Link to comment
4 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

na to možeš da zaboraviš. ovo je nova normalnost, covid normalnost

a na šta će da liči post covid svet, mogu samo da zamislim, gledajući i uzimajući u obzir sve čimbeniketm ne obećava

 

ovo je bukvalno kriza poput 2ww samo je tada na horizontu civilizacije postojao ne tako mali tračak nade da se iz tog pepela rađa bolji svet. sada to praskozorje obasjava ambis

I gore od toga. 

(The global prevalence of major depressive disorder (A) and anxiety disorders (B) before and after adjustment for (ie, during) the COVID-19 pandemic, 2020, by age and sex.)

 

Imamo i imaćemo još jako mnogo problema koji će trajati Bog sveti zna koliko... 

 

https://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(21)02143-7/fulltext

 

 

gr1.jpg

Link to comment
Quote

The European Commission has granted conditional marketing authorisation for US biotech firm Novavax’s COVID-19 vaccine, Nuvaxovid, on Monday (20 December) following the European Medicines Agency (EMA) recommendation.

Nuvaxovid is the fifth vaccine authorised in the EU for preventing COVID-19 after those developed by BioNTech and Pfizer, Moderna, AstraZeneca, and Janssen Pharmaceutica NV.
The President of the European Commission, Ursula von der Leyen, tweeted: “With 5 approved vaccines, the EU has a varied portfolio, based both on novel technologies, such as mRNA, and classic ones, like Novavax, which is protein-based”.
Results from two main clinical trials are promising for Novavax’s vaccine when fighting the original strain of SARS-CoV-2 and some variants of concern such as Alpha and Beta. Rates of 90% efficiency at preventing COVID-19 in people over 18 years of age were found in both studies.
But with the new variants, such as Omicron, its efficiency is unknown. The EMA’s press release states that “there is currently limited data on the efficacy of Nuvaxovid against other variants of concern, including Omicron”.
Nuvaxovid is given as two injections, three weeks apart. Side effects reported in the studies were usually mild or moderate and cleared within a couple of days. Tenderness or pain at the injection site, tiredness, and muscle pain were among those most commonly reported.
Edited by vememah
Link to comment
On 16.1.2022. at 13:58, Lancia said:

Ovo je vrlo sebicno razmisljanje. Indirektno stiti sirok sloj stanovnistva, nema potrebe da se nakon tolikog vremena pod pandemijom podsecamo cemu sluzi jebena vakcina. 

 

evo uzmi danasnji dan u Srbiji, kako mog komsiju koji se nije vakcinisao, stiti cinjenica da sam ja 3 puta vakcinisan? 

 

  • +1 1
Link to comment
On 16.1.2022. at 14:08, Uskebasi said:

evo uzmi danasnji dan u Srbiji, kako mog komsiju koji se nije vakcinisao, stiti cinjenica da sam ja 3 puta vakcinisan? 

 

Recimo tako sto povecavas verovatnocu svoje lakse klinicke slike i tim smanjujes verovatnocu da se ti i komsija potucete oko bolnickog kreveta i respiratora. 

 

  • +1 4
Link to comment
1 minute ago, urkozamanje said:

 

Recimo tako sto povecavas verovatnocu svoje lakse klinicke slike i tim smanjujes verovatnocu da se ti i komsija potucete oko bolnickog kreveta i respiratora. 

Bez mera prinude i uz dobrovoljnu vakcinaciju u jebenoj Srbiji danas nema problema sa brojem respiratora. Dakle, dobrovoljna vakcinacija daje dovoljno dobre rezultate. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...