Jump to content
IGNORED

Naplata advokatskih troskova opomene za parking


Andreja

Recommended Posts

1 hour ago, Uskebasi said:

Rade po celoj Srbiji. Podnose tuzbu sa predlogom za izdavanje platnog naloga gde kao glavni dug traze 1000 din doplatne karte i 3000 za opomenu. I sud im usvaja... 

U Jagodini im sud odbija.

Link to comment

Jel može kratki zaključak ove teme? Jel forumaš koji je postavio pitanje treba ili ne treba da plati troškove sastavljanja opomene?
(Meni prirodno da ne mora, ali ste se raspisali po pravnički, ko će to da čita)

Послато са SM-G960U помоћу Тапатока

Link to comment
1 hour ago, Tihajeza said:

Jel može kratki zaključak ove teme? Jel forumaš koji je postavio pitanje treba ili ne treba da plati troškove sastavljanja opomene?
(Meni prirodno da ne mora, ali ste se raspisali po pravnički, ko će to da čita)

Послато са SM-G960U помоћу Тапатока
 

Ne treba.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Tihajeza said:

Jel može kratki zaključak ove teme? Jel forumaš koji je postavio pitanje treba ili ne treba da plati troškove sastavljanja opomene?
(Meni prirodno da ne mora, ali ste se raspisali po pravnički, ko će to da čita)

Послато са SM-G960U помоћу Тапатока
 

Naravno da ne treba.

Link to comment
  • 1 year later...

Nisam platila nista osim 1000 din + kamata. Stiglo mi je rešenje o izvrsenju na osnovu verodostojne isprave, na iznos od 1000 dinara + razni troskovi (ukupno oko 15000din) Sad sam na sudu sa njima, posto je Osnovni sud usvojio moj prigovor na resene o izvrsenju. Moj prigovor se svodio na cinjenicu da sam  iznos koji je predmet izvrsnog postupka (1000,00 din+ kamata) platila, te da ne moze da mi bude ponovo naplaćeno u izvrsnom postupku nesto sto sam platila, a navela sam i cinjenicu da Zakon o zastiti potrosaca ne dozvoljava naplatu troskova opomene.

Oni se brane cinjenicom da su oni preuzeli dug (to se zove cesija), a da preuzimanjem duga nisu preuzeli i delatnost prvog poverioca pa se na njih ne odnosi Zakon o zastiti potrosaca, clan 12.

U ZOO sam pronasla odredbu da mogu svaki prigovor koji bih uputila Parking servisu uputiti i njima kao preuzimacima duga.

Inace, na sudu se pojavila neka advokatica, mene je bilo sramota koliko je bila nespremna. Tvrdila je da ja uopste nisam  uplatila 1000,00 dinara iako  sam taj iznos uplatila, uplatnicu prosledila advokatu, a on mi u svojoj poslednjoj pretnji pred pokretanje postupka izvrsenja  komentarisao uplatu kao nepotpunu jer on ne potrazuje vise 1000 din nego 1000+ njegovi troskovi. Nije pripremila troskovnik, nije cak imala ni papir na kojem bi ga ispisala nego je treazila od sudije.... Uglavnom prica jos uvek traje, javicu vam kad dobijem presudu.

  • +1 1
Link to comment

meni stiglo da platim dnevnu kartu, ispostavilo se da sam omasio zonu i platio za trecu, umesto drugu :D

sad ce me tih 7 dinara kostati 1000 :fantom:

 

jos sam tad isao po pasos da podgnem na savskom vencu, prvi dan odustao jer me pandur oterao sa mesta gde sam stao, a stao sam bukvalno do parking znaka, ali sa pogresne strane, na parking mesto, ali ocigledno predvidjeno samo za radnike mupa. u tom trenutku oko mene desetine nepropisno parkiranih automobila, na ulici, zelenim povrsinama

drugi dan, opet guzva, izvrteo dva kruga nisam nasao mesto i odem

i dodjem treci dan i valjda u euforiji sto sam nasao mesto, omasim zonu :laugh:

to sam shvatio sutradan kad sam placao novi parking, a  dobio sms obavestenje da "imam dnevnu kartu" od juce

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...