Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

  1. 1. Деца у школу од 1.9

    • Имам школско дете и не бих га послао у школу
      19
    • Имам школско дете и послао бих га у школу
      38
    • Немам школско дете, да имам послао бих га у школу
      25
    • Немам школско дете, да имам не бих га послао у школу
      23


Recommended Posts

14 hours ago, gospa buba said:

sve je to jasno. reci mi, shta ti mislish, zashto se inistira da deca jedna drugoj shalju informacije. sad je stigao mejl da se jave 3 dobrovoljca sa lepim rukopisom. zashto da nastavnik sam ne da informacije? u chemu je problem. ne radi se o tome da predaje ponovo, samo da kaze televizija to i to, knjiga to i to, zbirka, domaci. pa nek deca razmenjuju shta hoce, prema svojim preferencijama...  

da li su u pitanju sati fonda. zaista ne mislim da predaju ponovo onlajn, ali neke instrukcije bo trrbalo da mogu da daju?

 

sent from bubamoto

 

zato sto nisu imali nikog razumnog da im kaze kolika je to budalastina. nije obavezno, nije naredjenje s vrha, a ideja je idiotska, cija god bila. trebalo bi im to reci.

 

u srednjim skolama imamo platforme (kod mene ms teams - upravo ga postavljamo, paralelno slusajuci obuku, a mogli smo i junu... ali ko ce toliko daleko misliti) - posto bi full online nastava, pored zivih casova, dovela do dupliranja posla, ministarstvo je dalo neku formulaciju poput "podrska ucenicima putem web alata" i predvideli par sati nedeljno za to (s tim sto to nisu napisali, nego preporucili na jedna odvaratno bezobrazan nacin, ali nemam sad vremena za objasnjavanje). sigurno ce  svaki iole odgovoran nastavnik mnogo vise sati nedeljno provesti u online podrsci - postoje ucenici koji ce ici samo online, ali i ona grupa koja te nedelje ne pohadja zivu nastavu - a za njih nije dovoljno samo okaciti lekciju, interakcija mora da postoji. no, nece biti placena.

sreca u nesreci je da za dobar deo strucnih predmeta ne postoje (jos) tv casovi, pa mozemo sami. s tim sto su nam poslali zahtev da u toku ove nedelje snimimo 8 casova strucnih predmeta za 5 dana i okacimo ih na planeta platformu. dakle, sve funkcionise kao satic :)

 

 

Link to comment

A ovu foru sa "preporukom" sam video kod uputstva domovima za stare.
Slali su im na početku po 2-3 mejla dnevno, ali ništa konkretno, nego sve preporuke...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Kod nas je danas na Pedagoškom kolegijumu takođe odlučeno da se izabere platforma, s tim što je predlog da to bude Google učionica, pošto je najviše nastavnika tokom prethodnog perioda radilo na tome, pa su se i učenici uvežbali, da se ne gubi vreme dok se svi uhodaju sa nekom novom platformom. Predlog ide sutra na Nastavničko...

Uglavnom, definitivno ide platforma, pa sam odahnula, istraumirah se sinoć od ovog bubinog modela...

  • +1 1
Link to comment



...
Uglavnom, definitivno ide platforma, pa sam odahnula, istraumirah se sinoć od ovog bubinog modela...
da vidish tek roditeljski vajber, pa josh kad se nakache antimaskeri i majke mushke dece, kojima ce socijalizacija da se zivotno poremeti i ima da se ometu putem [emoji38]ol:

dodje mi dostavim dete kod kuce, ionako nije vazno.

cela pricha se naravno plete i oko shkolskih strashila, koja, gle chuda, jedva umeju da poshalju mejl, za koje se vec zna da nece poshtovati apsolitno nishta (jer nisu nikad, ni u redovnoj formaciji)...



sent from bubamoto

Link to comment

Sta deca misle o celom ovom cirkusu? Oni su najpogodjeniji svim ovim odlukama. Sta misle da je dobro ili da je lose? Jel bi da idu u skolu ili da bleje kuci uz televizor? Nemam nesto previse skolske dece u okruzenju, a zanima me kako razmisljaju o ovome.

Link to comment
5 minutes ago, Delija67 said:

Sta deca misle o celom ovom cirkusu? Oni su najpogodjeniji svim ovim odlukama. Sta misle da je dobro ili da je lose? Jel bi da idu u skolu ili da bleje kuci uz televizor? Nemam nesto previse skolske dece u okruzenju, a zanima me kako razmisljaju o ovome.

 

juniorka ne može da dočeka, svakog dana odbrojava. sve je kupila novo: ranac, pernicu, olovke, gumice i ostale zezalice, a ima i tri fensi maske, platnene. :D

Edited by ordi
Link to comment

moj klinja procvetao od kako je krenuo u skolu, ponovo. vazno je deci da imaju rutinu, strukturu, osecaj stabilnosti i da se druze sa drugom decom. 

ima masku, vozim ga u i iz skole, zena i ja objasnili u detalje korake oko higujene. treninzi kosarke su mu suspendovani do vakcine ili dok se virus ne suzbije. 

rizik je, ali bolje je da je taj rizik skola, nego soljenje dupeta na moru.

 

  • +1 3
Link to comment
2 hours ago, gospa buba said:


 

da vidish tek roditeljski vajber, pa josh kad se nakache antimaskeri i majke mushke dece, kojima ce socijalizacija da se zivotno poremeti i ima da se ometu putem emoji38.pngol:

dodje mi dostavim dete kod kuce, ionako nije vazno.

cela pricha se naravno plete i oko shkolskih strashila, koja, gle chuda, jedva umeju da poshalju mejl, za koje se vec zna da nece poshtovati apsolitno nishta (jer nisu nikad, ni u redovnoj formaciji)...



sent from bubamoto
 

Onda su ovi moji zlatni.

Ja i nemam vajber grupu sa roditeljima, samo sa decom. Roditeljima sve iz škole prosledim putem mejla, imam ih dvoje, troje za koje znam da neće videti, pa im onda javim dodatno za svaki slučaj. Imaju svi moj broj telefona i mogu da pozovu ako nešto treba, stvarno nisu to zloupotrebljavali. Znaju da ću im javiti čim nešto pouzdano znam i ne zapitkuju.

 

A tih strašila ima u svim školama izgleda. Umalo i mi da ostanemo bez platforme i da radimo u četiri smene, što je bio njihov genijalni plan. Sad se ljute na sindikate što ne može u četiri smene, kažu da platforme i ta onlajn čuda hoće oni koji bi da ništa ne rade :isuse: Bolje da zaćutim kad su oni u pitanju...

Sa četiri smene se ne bi održavali svi časovi, a gubili bi se najviše baš oni za koje ne postoje ni tv časovi. I onda su valjda zamislili da ta deca treba sve sama da uče, samo da im se kaže da dođu da odgovaraju.

 

Neko je pitao šta misle deca... Oni se raduju :)

Poslalala obaveštenje roditeljima da mogu da se izjasne oko načina praćenja nastave, obavestila i decu u vajber grupi i sad samo stižu poruke: ja bih u školu, i ja bih, mogu li i ja... :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...