Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

Ja sam mu onomad u blagoj panici poslao poruku, ali kontam da sam ga ugnjavio pa nije odgovorio. Kako vidim, pojavljivao se na forumu Nov. 25. Nadam se da ce biti OK.

 

Potpun oporavak i tvojoj rodici.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, dùda said:

ljudi, čuvajte se, ovo govno je zbilja užas od bolesti 

 

nisam ja u problemu, ali mi se činilo da je ovaj topic najzgodniji

 

naime, jutros me zove rodica koja je koronu prebolovala u martu, nije baš da joj je bilo lako (nije bila vakcinisana), ali nije bila u bolnici

posle se malo duže oporavljala ali je sve (navodno) bilo došlo na svoje

jutros me zvala, potpuno u panici, sada da ne detaljišem, uglavnom, sranje sa srcem i to ne malo i bezazleno  :sad:

nikad ranije nije imala nikakvih problema takve vrste i generalno je bila zdrava osoba, malo deblja doduše, ali ne nešto strašno

 

i to me opet setilo na forumaša @Bambula

da li se javio on, kako je ?

Javljao se skoro Bambula :thumbsup:

  • +1 8
Link to comment
1 hour ago, Have_Fun said:

Ovi moji ovde u PL polako ozdravljaju.
Manje vise su prosli lagano uz terapije lekovima za one kojima su bile potrebne. Mi sto smo bili negativni, ostali smo negativni, a pozitivci ce nakon karantina na dodatne preglede (ovde je karantin 10 dana).

 

A ono zajebanije se desavalo u Srbiji.
Od najboljih prijatelja tata se zarazio, krenuo jak kasalj, temperatura koja nije spadala, morao je na kraju u bolnicu, saturacija pala, pritisak previsok, kiseonik itd.
Zatim infuzije, terapije, lekovi, i tako dalje, ali non-stop obilazen, kontrole, snimci, krvna slika, saturacija sve sve.. cak i pre bolnice su ga kontrolisali na svaka 2-3 dana, imao je redovne preglede pa su mu tako i uhvatili pocetak upale pluca i videli da je saturacija pocela da pada.. (a ne kao u PL gde te niko ne jebe 2% i ne pregleda).

Uglavnom, upravo je izasao iz bolnice :)

Jos jednom ponavljam, drzava nam je u qrcu, kontam da se sve raspada, ali to medicinsko osoblje, ti radnici koje se bori s ovom djavolskom spodobom (koronom), su jebeni heroji!
Supermeni!
Hvala im!

Jbg, jedna opcija je da ne opteretiš primarnu zaštitu i da sve funkcioniše preko telefona dok ne dođe do ozbiljnih simptoma. Koliko čujem, u Evropi je uglavnom tako. Kod nas svi dobijaju solidnu primarnu negu u smislu pregleda, terapije, a i snimka, ali se vidi da pod tim pritiskom ne može da se pruži kvalitetna sekundarna. Meni se čini da je jedini način da sve nastavi da funkcioniše na duže vreme ovaj prvi pristup i da bi trebalo odustati od redova u kovid ambulantama, da se protokol primenjuje preko telefona na početku i u slučaju pogoršanja simptoma, tek onda pregled uživo. Kako god da to zvučalo.

Edited by Zeleni sto
  • +1 1
Link to comment

Imam od noćas blagu temp (do 37.6) bez drugih simptoma. U subotu sam fakat bio u kontaktu s više ljudi gde je moguće bilo da nešto zakačim, premda može da bude i od intervencije koju sam radio u bolnici u ponedeljak.

 

Kada vredi raditi antigenski, a kada PCR? Gde sve može da se radi i jedno i drugo u BGD?

Link to comment
49 minutes ago, Sammael said:

 

 

Kada vredi raditi antigenski, a kada PCR? Gde sve može da se radi i jedno i drugo u BGD?

Medicina rada na Novom Beogradu - rakrsnica omladinskih brigada i j. gagarina. Bio sam  za vikend - nije bilo skoro nikoga. Urade ti brzi test koji bude za pola sata i ako je negativan, onda rade PCR čije rezultate dobiješ sledećeg dana

Edited by Lezilebovich
  • +1 1
Link to comment

Mada se malo ustručavaju da rade PCR, barem je bilo takvo moje iskustvo, uradili su mi antigenski test i krvnu sliku, i poslušali su mi pluća, nisu mi uraditi PCR a imao sam isto tako blago povišenu temperaturu.


Link to comment

Otišao ipak jer mi je popodne bilo loše, slošilo mi se baš. Ali... antigenski negativan, saturacija 99, pluća čista, grlo čisto. Ako i jeste korona, ne može sad da se detektuje, a verovatno nije. Da iskuliram sutra samo.

Link to comment
Otišao ipak jer mi je popodne bilo loše, slošilo mi se baš. Ali... antigenski negativan, saturacija 99, pluća čista, grlo čisto. Ako i jeste korona, ne može sad da se detektuje, a verovatno nije. Da iskuliram sutra samo.
Samo jako, obrati pažnju..
Biće sve ok...







... Shiit has hit the fan

  • +1 1
Link to comment
18 minutes ago, Sammael said:

Otišao ipak jer mi je popodne bilo loše, slošilo mi se baš. Ali... antigenski negativan, saturacija 99, pluća čista, grlo čisto. Ako i jeste korona, ne može sad da se detektuje, a verovatno nije. Da iskuliram sutra samo.

Hidriraj se maksimalno i odmaraj. Moze da bude i neki stomacni virus 

  • +1 1
Link to comment
Otišao ipak jer mi je popodne bilo loše, slošilo mi se baš. Ali... antigenski negativan, saturacija 99, pluća čista, grlo čisto. Ako i jeste korona, ne može sad da se detektuje, a verovatno nije. Da iskuliram sutra samo.
Ako ti se ne bude spuštala temperatura ili se budeš osećao slabo i dalje idi sutra ponovo i insistiraj da ti urade PCR test.
  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Sandradjer said:

Hidriraj se maksimalno i odmaraj. Moze da bude i neki stomacni virus 

Prošle nedelje smo svi u kući imali stomačni...jedino gđa imala t, ostali ne....zato sve ostalo da....lomi fino. Vlada uz koronu i stomačni + neki gornjorespiratorni sa grloboljom i mutiranim glasnicama.

Ako nastavi još neki dan insistiraj na PCR u.

Edited by Barti66
Link to comment
26 minutes ago, Barti66 said:

Prošle nedelje smo svi u kući imali stomačni...jedino gđa imala t, ostali ne....zato sve ostalo da....lomi fino. Vlada uz koronu i stomačni + neki gornjorespiratorni sa grloboljom i mutiranim glasnicama.

Ako nastavi još neki dan insistiraj na PCR u.

e taj sam ja imala. drzao me dobre dve nedelje i malo jace. 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...