Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

Meni se nesto cudno desava. Prelezo sam u oktobru, imam 3 doze btw. Pre par dana sam poceo da slabije osecam neke mirise, a neke jace, bas je sizofeen osecaj. Neke sastojke jela skroz osecam neki kao da ne postoje. Neki mirisi su mi zamenjeni skroz onim tupim metalnim mirisom koji je bas odvratan. Da se testiram? Moze biti da me je samo malo poprskao omikron? Nemam drugih simptoma al ovo je bas frustrirajuce. Druga opcija je da mi se posle par meseci pojebalo sve kao posledica long covida?

  • +1 2
Link to comment

to sa mirisima ne mora da ima veze da kovidom, sačekaj malo, nemoj odmah da paničiš 

meni se pre par godina desilo nešto slično iz čista mira. nestalo kako je i došlo, ali je bogami potrajalo skoro pa mesec dana

Link to comment

Ja od jeseni 2019. osjećam u nosu sporadično jak miris dima. Ne bi bilo neobično preko zime, ali dešava mi se i u proljeće i usred ljeta, najčešće uveče, pred spavanje, ali može i preko dana. Ne svakog dana, ali 2-3 puta sedmično, traje oko pola sata i nestane.

 

E sad, zaplet. Krajem te 2019. strefilo me je nešto nedefinisano, sa visokom temperaturom i malaksalošću, samo sam se skljokao na putu kući s posla na jednoj stanici gradskog prevoza, pomogli su mi prolaznici i jedna kondukterka, kažu da sam im triput padao sa stanične klupe i da su me triput dizali, pozvali mi hitnu (Dobro mi je, hvala, idem kući, blizu stanujem. Sedi ne mrdaj, stiže hitna), pa infuzija i dalje liječenje na Infektivnoj narednih desetak dana jakim antibioticima. Snimao sam pluća tada i bilo je sve u redu. Testirala me je doktorka na dvadesetak virusa (uključujuči HIV) i sve je bilo negativno. Kada me je otpuštala, slegnula je ramenima i rekla da je bio neki virus i da je najvažnije da sam ozdravio.

 

Od tada mi je ostao taj povremeni miris dima, koji ni korona preležana zvanično nešto više od godinu dana kasnije nije izbrisala, iako je privremeno bila isključila sve mirise i ukuse.

 

 

Edited by autsajder
Link to comment
41 minutes ago, autsajder said:

Ja od jeseni 2019. osjećam u nosu sporadično jak miris dima. Ne bi bilo neobično preko zime, ali dešava mi se i u proljeće i usred ljeta, najčešće uveče, pred spavanje, ali može i preko dana. Ne svakog dana, ali 2-3 puta sedmično, traje oko pola sata i nestane.

 

E sad, zaplet. Krajem te 2019. strefilo me je nešto nedefinisano, sa visokom temperaturom i malaksalošću, samo sam se skljokao na putu kući s posla na jednoj stanici gradskog prevoza, pomogli su mi prolaznici i jedna kondukterka, kažu da sam im triput padao sa stanične klupe i da su me triput dizali, pozvali mi hitnu (Dobro mi je, hvala, idem kući, blizu stanujem. Sedi ne mrdaj, stiže hitna), pa infuzija i dalje liječenje na Infektivnoj narednih desetak dana jakim antibioticima. Snimao sam pluća tada i bilo je sve u redu. Testirala me je doktorka na dvadesetak virusa (uključujuči HIV) i sve je bilo negativno. Kada me je otpuštala, slegnula je ramenima i rekla da je bio neki virus i da je najvažnije da sam ozdravio.

 

Od tada mi je ostao taj povremeni miris dima, koji ni korona preležana zvanično nešto više od godinu dana kasnije nije izbrisala, iako je privremeno bila isključila sve mirise i ukuse.

 

 

Ja sam izašao iz izolacije prije 2 dana. Smrcao 3 dana i imao blagu jezu. Svi oko mene zarazeni, klinac, žena i roditelji.

Otac imao temperaturu 6 dana 38-39.

 

Miris dima (a pušač sam) neka 3-4 dana je bio prejak. 

Sa druge strane moja majka je ozdravila, ali miris i ukus doživljava suviše intenzivno.

Ono što je umjereno slano njoj je preslano, ono što je slatko njoj je nenormalno slatko.

Miris duvana joj je toliko jak da je nagoni na povraćanje.

 

Sve u svemu sranje.

  • +1 6
  • Tužno 1
Link to comment

Za te probleme sa ukusima i mirisima, dobro je da se (umesto da se popije) namaže ispod jezika sa A vitaminom, komšinici se znatno popravila situacija...

Edited by Jeremija
  • Hvala 1
Link to comment
26 minutes ago, BWA said:

Ja sam izašao iz izolacije prije 2 dana. Smrcao 3 dana i imao blagu jezu. Svi oko mene zarazeni, klinac, žena i roditelji.

Otac imao temperaturu 6 dana 38-39.

 

Miris dima (a pušač sam) neka 3-4 dana je bio prejak. 

Sa druge strane moja majka je ozdravila, ali miris i ukus doživljava suviše intenzivno.

Ono što je umjereno slano njoj je preslano, ono što je slatko njoj je nenormalno slatko.

Miris duvana joj je toliko jak da je nagoni na povraćanje.

 

Sve u svemu sranje.

Svi ste ozdravili, do na ove mirisne probleme?

Link to comment
31 minutes ago, Sandradjer said:

Svi ste ozdravili, do na ove mirisne probleme?

Jesmo.

Ja nisam ni osjetio. Samo kijavica.

Ostali su imali ozbiljnu temperaturu.

 

Zaprepastilo me kako se širi govno.

U roku od 2 dana svi su se razboljeli.

Roditelji su ozdravili, ali ne mogu ničim.

 

Hvala na pitanju.:thumbsup:

  • +1 3
Link to comment
3 minutes ago, BWA said:

Jesmo.

Ja nisam ni osjetio. Samo kijavica.

Ostali su imali ozbiljnu temperaturu.

 

Zaprepastilo me kako se širi govno.

U roku od 2 dana svi su se razboljeli.

Roditelji su ozdravili, ali ne mogu ničim.

 

Hvala na pitanju.:thumbsup:

Nema na cemu. Svi volimo lepe vesti, pregurali ste.

I dete drmala temperatura? Ako nije tajna koji je uzrast deteta?

Link to comment
8 minutes ago, BWA said:

Jesmo.

Ja nisam ni osjetio. Samo kijavica.

Ostali su imali ozbiljnu temperaturu.

 

Zaprepastilo me kako se širi govno.

U roku od 2 dana svi su se razboljeli.

Roditelji su ozdravili, ali ne mogu ničim.

 

Hvala na pitanju.:thumbsup:

Svi ste vakcinisani ? Busterovani ?

Link to comment
4 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

 

Ehej, hvala na pitanju, prezdravio sam, dobro se osećam.

 

Jedino još pomalo kašljucam (sliva mi se povremeno iz sinusa).

 

CRP normala, D-dimer normala. Par stavki u krvnoj slici van referentnih vrednosti, nevelika odstupanja.

Odlicno :)

Navali na supe, kompote, cajeve, cedjene sokice, izlezavanje da ti se stabilizuje imunitet

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...