Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

Kod mene je juče nestalo naglo i odjednom: popizdila na sebe što sam skuvala čaj, a zaboravila da stavim čaj u šolju, nego samo vruću vodu, te moram da ustajem a taman sam se vratila u krevet. Tek kad sam prosula u sudoperu ukapirala da to ipak jeste bio (odlično jak) čaj. Isprobavala prvo po kupatilu - omekšivač, parfem, domestos: ništa. Posle se celi dan zezala sa stvarima koje inače ne trpim, ili ne u takvim količinama - čenove b.luka mogu da krckam kao bombone, limun grizem kao jabuku, isto i svež đumbir. Biber. Cimet. Želudac nije izgubio čula, pa sam se i setila posle zašto se to ne jede tako :/

 

Odvratno je, ni mirisa ni ukusa, samo tekstura. Valjda će se vratiti. Užasno je kad ti se baš baš jede slatko, ali ništa nema nikakav ukus.

  • +1 9
Link to comment

Ja već izašla pre nedelju dana iz izolacije, negativan PCR, a još uvek osećam mirise samo onako blago, kašljem još ... ukus sam neki osetila i pre, sad se to vratilo ali miris još ne ... prijatelj mi je rekao da je to vukao mesec i više dana letos.

Link to comment
2 hours ago, InvisibleLight said:

vi koji ste gubili culo mirisa, jel to bas skroz, tipa ,preseces beli luk pa pod nos i ne osetis?

Zabijem glavu u kesu Ćirine hrane i ništa 

Inače malopre sam klopao tzv dečju radost: maslac, džem i čoko mleko. Provaljujem da je slatko, ali bezukusno slatko

Moja korona je popodne mutirala u kijavicu, sad je to proslo nos ne curi ali mi je jedna nozdrva zapusena. Temperatura ispod 37 ali utisak je kao da imam 39

Proveravao na dva toplomera

Edited by Spirit
  • +1 3
Link to comment
2 hours ago, nick1986 said:

Update, stigao PCR nalaz i za mene i za zenu negativan. Ipak je stomacni virus, danas smo dosta bolje, sad da probamo negde privatno da zakazemo pregled da skontaju sta je kad znamo da nije Covid.

 

Kakav je to stomačni virus, mene drnda par dana?

Link to comment
2 hours ago, dùda said:

Negde čuh da svi oni koji izgube čulo mirisa i ukusa, prolaze lakše kroz bolest.

 

drugarici se od maja nije vratilo culo mirisa, negativna je i sve ostalo joj je ok. radi vec uveliko, ali i dalje neke mirise ne oseca uopste. jezivo

Link to comment
9 hours ago, Anonymous said:

 

Kakav je to stomačni virus, mene drnda par dana?

Nas je hvatalo u seriji. Prvo beba u subotu povracanje pa supruga u nedelju pa ja u ponedeljak. Nas dvoje kao tenk da je pregazio i blaga temperatura do 38. Al sve trajalo neka 24h sad smo svi bolje.

Edited by nick1986
Link to comment

gde ima taj rezervatrol™, pod kojim imenom i pošto? 

 

ja bih dodao spavanje. ko može nek legne u 10 umesto u 1 a budi se u 7. 

imunitet™ ko onaj levi kuca iz mima. 

e da, i tuširanje se finišira ladnom vodom, to se podrazumeva. 

Link to comment
7 hours ago, Kelt said:

 

Ako neko umereno vežba, onda ne treba da uzima antioksidanse pošto onda ubija efekte vežbanja. I ovo je spekulativno, ali bar postoje neki minimalni dokazi. 

 

 

Pretpostavljam da se misli na pozitivne efekte vezbanja na imunitet? Jesu li oni pojedinacno veci i znacajniji od efekta npr. C vitamina?

 

 

Edited by Friend
Link to comment
57 minutes ago, Friend said:

 

Pretpostavljam da se misli na pozitivne efekte vezbanja na imunitet? Jesu li oni pojedinacno veci i znacajniji od efekta npr. C vitamina?

 

 

 

Da. Vežbanje stvara male količine slobodnih radikala koje podstiču unutrašnje sisteme za odbranu od i njih i zapravo sve to deluje povoljno.

 

Pre se mislilo da su sportisti zbog toga u opasnosti i da treba da se eliminišu unosom puno antiox što je zvučalo zdravorazumski,medjutim pokazalo se da je to čak štetno i ekspresno je nestalo iz suplementacije kod njih

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...