Jump to content
IGNORED

Lepota života bez profesionalnog fudbala


Redoran

Recommended Posts

  • Replies 104
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Meazza

    27

  • John Coltrane

    7

  • Ratamahatta

    6

  • Babu Bhatt

    5

Pretpostavljam da fudbal gubi draz kako starimo, iz detinjstva - secam se ljudi, ulica, neke dogadjaje mogu da prozivim ponovo.. ipak jedino kristalno je trava na Asteka stadionu koja svetluca kao more, lagani dodir glavom u Napulju i mekan udarac o tlo, iza Zenge, cetiri godine kasnije. Isto, u Beograd je doleteo Real pa Milan i to se vodilo kao nesto sto se desava dekadno pa sta bude, i sta god da bude zraci za zivota. Kasnije je igra evoluirala nabolje samo su klinci izgubili, to je bilo kao kad zelis da prodjes pored necije kuce al ona ne zivi vise tu, mozes da setas koliko hoces, ne vredi. Zasto bi gledao fudbal svaki drugi dan, i da ima nesto i da postoji, ne znaci nista kad je toliko dostupno, ja Mesija podrazumevam, jedino mogu da ga stvarno primetim, i njega i Barselonu ako promene boje dresova. To je sada, nekad je bio mali fudbal vikendom pa kuci na Bresa/Udineze, 7 utakmica bude 0:0 i gledam bokte, i jedva cekam sledeci vikend, umesto da idem na plazu ja gledam teletekst, sa kumom u kladioni, posle talijanske lige znaci, prvo sam gledao Talijane onda uvece gledam od 19 Spance i jos mi zao kad dodje nedelja 22 i nema vise nista, mozda neko igra na onom Asteka al zatvore kafanu pa ne znaci

Dobra je uvodna rec, svet se menja, lova je prevelika, za nista, moze sve to i dalje ali mora reset, nadam se da iz ovog sranja moze da izadje nesto, pre toga probati ziveti nekoliko meseci bez fudbala, potpis, bez vrhunskog sporta, da vidimo sta moze jos da se radi

Spojiti 78, 82 i 86, to je neki vrh, onda polako ali sigurno odumire, 90 jako, 94 bilo momenata, Bugari se uplasili neveliki neveliki, Zidan 98 do 06 i to je to otprilike...fudbal odumire jer je Neimar zvezda..pokusavam da se setim Moskve i ne mogu, sem da je bilo golova u finalu, 14 - Gece gol, eventualno Spanije 10 je bilo dobro sa Holandijom sa trecom finalnom, to je vec dobar film

Plus razna umiranja sa Zvezdom, tokom godina, i 91 je dosla kao rezultat visegodisnje patnje i rada, tako je i  sada LS placena sa dvadesetak tmurnih godina, verovatno se ovo odnosi na vecu skupinu, nemamo vise cime da pratimo, svi oni porazi u prvom pretkolu, to sam ja bolovao godinu dana, oporavim se u avgustu pa jovo nanovo. Kada je bio Briz, odem na poluvremenu, na ulicu, da uzmem svesku za skolu, vratim se 4 : 0 i ziv sam dan danas

Dosta posle Mexica sam pokusao da se vratim, usao u biznis sa albumima, uzeo lovu, popunio sve sto postoji, komunicirao sa svetom, trazili svi zajedno sveti gral M70, bio ponovo klinac dve tri godine i sada je konacno gotovo

Kada kriziram pustim Zigicev gol protiv Rome, il se setim kako sam stajao u pravcu desne Galijeve stative i kako gledam, desetka se krece od mene, nekim cudom lopta niotkuda udara o precku, ne znam de je zavrsila ali ljudi pocinju da padaju po meni, pocinjem da se borim da prezivim i grlim nekog tipa 

Dosta toga se moze promenti zbog cinjenice da su, po onome sto do sada znamo, odigrane utakmice u Bergamu , Madridu i Liverpulu bile rasadnik virusa u ferbruaru tako da i taj pristup fudbalu vise nece biti isti, kao i svuda ljudi ce polako ili nikako pristajati da ulaze u razne guzve, distanciranje je verovatno pojava koja je tu da ostane pa kako ce se fudbal izboriti videcemo, ameri kazu da njihov profi sport nece poceti do novembra, ne treba se nadati da ce stati sve na godinu dana ali neki mir ce biti i kada se pandemija zaustavi

Link to comment
7 hours ago, keitel said:

Praćenje fudbala sam sveo na minimum i prije ove pandemije. U suštini jedino što me emotivno dotiče jeste vezano za Partizan  Zvezdu, a to nije prestalo već je sa godinama počelo da blijedi, pošto je klub neminomno pratila sudbina države u kojoj se nalazi. Sa velikim klubovima nikada nisam mogao da se identifikujem, pratio sam Svjetska prvenstva i navijao za male i to bi mi vjerovatno nedostajalo. 


Razumemo se u potpunosti. :D

Zadnji put sam se radovao kad je Kostarika prosla onu grupu smrti 2014 i Grcku na penale posle sat vremena s igracem manje + Kolumbija za koju uvek navijam igrala super. Secam se da sam se max skenjao kad je zvalavi Brazil prosao Cile na penale a posle i Kolumbiju. Nakon tog SP sam mozda pogledao ukupno 100 utakmica u celosti, i to Zvezdu u evrokupovima i pokoji derbi, i pokoju tekmu eliminacija u LS, SP i EP. Finale EP 2016 i finale Real - Atletiko iste godine nisam bio zainteresovan da pogledam. Ove sezone kad smo prosli YB nisam bio nesto narocito ni radostan, Krasnodar, Keln pa prosle godine Salcburg i Liverpul su bili decija radost. Ja sam odrastao na seljackoj i losoj Zvezdi i nisam navikao na takve uspehe i emocije. :D 

Najbolja tekma u tom periodu od 2014 do danas koje se secam je bila Madjarska - Portugal na EP, 3-3. Gledao sam i kad su tukli Austriju, nacionalni delirijum. :laugh:
Obradovao me je i Island protiv Engleske.

Nacionalna prvenstva i grupnu fazu LS ne pratim vec jako dugo, dosadno mi je i ne odlucuje ni o cemu. Pogledam tako poneku bitnu i dramaticnu tekmu koja donosi sve (El Classico, ona tekma Man City - QPR npr. i tako to). Tamo negde do 2012 sam znao 22 igraca Amkara, danas ne znam prvu postavu Man Utd. da nabrojim. 

Dokurcili su mi bogatasi i ubili draz za gledanje fudbala, prosle godine sam se radovao Ajaxu, ali sam gledao samo drugo poluvreme iz Madrida i revans protiv Totnema. 

Uglavnom pogledam precke, stative, penale i golove, a cesto cak ni to, samo procitam rezultat i eto. 

 

 

2 hours ago, Meazza said:

Da, s tim sto im je trener neobjasnjivo kalkulisao u utakmici protiv Poljske i izveo rezervni sastav. Ali napravili su spektakl na prvenstvu. 



Vodili su bese 2-0? Ili 2-1? Ne mogu sad tacno da se setim. Ali bila je slika iz svlacionice posle tekme, pocistili su sve za sobom, ostavili poruku kojom su se zahvalili na gostoprimstvu i posle sat, dva odleteli kuci. Fascinantan mentalitet. Druga mi omiljena reprezentacija posle Kolumbije, ta grupa na SP nisam znao za koga zelim da prodje dalje, samo sam navijao da Poljska ispadne. :D

Brazil - Belgija je bila mrak tekma isto 2018, game of 2 halves sto bi se reklo, niko nije zasluzio da ispadne.  

A i sto kazete, nostalgicni smo za detinjstvom/mladoscu, ne bas za fuzbaljom. Slicno s onim sto je Kokoskov rekao da mi mnogo vise volimo da pobedjujemo nego da gledamo kosarku.

Edited by Plajvi
Link to comment

Apropo Asteke. Nisi prvi kojeg citam kako evocira sliku sa tog stadiona obasjanog suncem kao nesto magicno. Ja koji sam imao svega godinu i po dana kad se to desavalo za ocekivati je da ne mogu da imam nostalgiju prema tom dogadjaju, da ne govorimo o 1970 godini i prvog finala u boji koje je obislo svet. Pa ipak kad god gledam slike ili snimke sa tog prvenstva (pogotovo onog koje je osvojio Brazil) ne mogu a da ne osetim tu magiju. Te boje. To sunce. Te realije. Ako je fudbal religija onda je Asteka njegov najveci hram, buduci da se su pod njegovim suncem dogodile definitvne konsakracije dvoje njegovih najvecih protagonista.

 

Sama pomisao da je neko prisustvovao tim dogadjajima uzivo me ocarava. 

 

 

U_vfDPxWYPmvyDTSff6uDYN5G6EW38BeqsmTBUdU

 

pele.jpg

 

 

Gol stoleca se takodje desio na Asteki:

 

ui7j7xja7jfrnyi3tekk.jpg

 

 

Bas kao i utakmica stoleca:

 

7689b0e6ec80c4fd2f8ce03db128a72c.jpg

 

 

 

 

 

 

A ja licno nikad necu zaboraviti ove boje, sa istog kontinenta:

 

jpeg.jpg?f=16x9&w=1200&$p$f$w=dfa40e8

Link to comment

90ih i 2000ih su slike iz USA i Azije bile nekako tmurne i sive, PAL/NTSC razlika bese? Secam se da je Suzuka u F1 uvek izgledala zvalavo i kao da ce kisa u svakom trenutku, a lep dan. A slike iz istocne evrope npr. jako mutne i sljastece (kod nas, Bugarska, Rumunija, Ukrajina, Rusija, itd.). I uvek su se iz Rusije i Ukrajine s tribina cule neke zvalave trube nalik vuvuzelama kao one plasticne sto smo ih duvali ovde kad su bile demonstracije oko 5. Oktobra.

Francuska 98 po meni vizuelno najbolja, one cudne mreze na golovima (trake), gomila repstacija sa divnim dresovima (mi, Holandija, Nigerija, Juzna Afrika, Jamajka, Maroko, Kamerun, Francuska) i najlepsa verzija tango lopte (plave linije). 

I Riki Martin ole ole oleee. :laugh:

Bio je i sjajan album sa slicicama, bile su neke i hologramske, tih mesec dana nisam ni uzinao, samo sam kupovao, secam se dan danas da sam imao 3 Ajale i 4 Zanetija. 



 

Link to comment
8 minutes ago, Plajvi said:

Francuska 98 po meni vizuelno najbolja, one cudne mreze na golovima (trake), gomila repstacija sa divnim dresovima (mi, Holandija, Nigerija, Juzna Afrika, Jamajka, Maroko, Kamerun, Francuska) i najlepsa verzija tango lopte (plave linije). 

I Riki Martin ole ole oleee. :laugh:

Bio je i sjajan album sa slicicama, bile su neke i hologramske, tih mesec dana nisam ni uzinao, samo sam kupovao, secam se dan danas da sam imao 3 Ajale i 4 Zanetija. 

 

Super je bila Francuska 98, slazem se. :) Brojao sam dane do tog prvenstva i ispratio kvalifikacije nase reprezentacije kao nikad posle (a pre toga su bile sankcije). I Riki Martin je bio super sa onom pesmom za mene klinca, pa i sad volim da je cujem. Panini album je bio veoma lep, ali ne secam se hologramskih slicica. 

Link to comment
9 minutes ago, Skyhighatrist said:

Apropo teme, zvučite ko džanki na heroinu koji može da se skine kad hoće, al' neće još :happy:


Pa cekamo EP, to svi volemo. :D

Link to comment

Gledanje tekmi na stadionu azteka je bilo oniricko iskustvo, sa sve onom senkom na sredini. Cak i preko tv. Zato je svaka tekma bila dobra, cak i one koje nisu to bile. Svaka je bila novi san, novi dogadjaj, sa dobrim i losim momcima, sa cudnim desavanjima, sa patuljcima i dzinovima. Komentatorov glas iz bureta, jarke meksicke boje, zive tribine, jara iznad terena od vrelog sunca, sjajna likra od koje su dresovi siveni, totali iz krajnje gornjeg rakursa, krupni planovi, pljuckanje, namestanje sokni, svadje sa sudijama, kao filmska traka, a sve usporeno kao da ima 30 slicica u sekundi, oznojeni gari lineker sa bandazom na ruci... 

I maradona... maradona... 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...