Jump to content
IGNORED

Putovanja i odmori u godinama Korone


čekmeže

Recommended Posts



ja letos proveo 5 dana u bolnici u risnu. platio samo 37evra transport od kotora jer mi nisu dali sam da vozim, iako sam se sam dovezao +40km do istog.
u bolnici dao zdravstvenu knizicu i izasao sa 0 troskva
 
edit
verovatno da za krpelje, jezeve i slicno deru


apsurdno ali sasvim razumljivo da hospitalizacija ne košta ali npr. vađenje krpelja da. birokratske formalnosti.


http://nomcentarngo.com/zdrastvena-zastita-stranaca-u-crnoj-gori/
U situaciji kad je osiguraniku Srbije u Crnoj Gori potrebna hitna zdravstvena zaštita, a ne posjeduje potvrdu SRB/MNE-111, zdravstvena ustanova je dužna da obavesti organizacionu jedinicu Fonda Crne Gore, radi naknadnog pribavljanja potvrde. Potvrda/obrazac izdaje se za period do 90 dana u toku godine, a izdavanje je besplatno.[3]

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
15 hours ago, nezvanova said:

ja ove godine moram na more, makar tajno prelazila granice i dobila kovid i sl... ja i tako zivim od lekarske kontrole do kontrole, pola godine mi je neki rok  za koji znam da sam ok i ziva, sve sledece ne znam sta ce se desiti.... a sada hocu na more i bole me K za sve. to mi je zelja, makar prozivela i do 95 (i pored svih mojih sranja sa zdravljem ja sam negde zamislila da zivim do 95te - polupuna :kralj:). sin mi je odrastao, ko zna da li cu ga ove godine videti zaistinski, i boli me dupe  za sve ostalo. na more moram ici, pa kud puklo. na korculu, na peljesac, hvar, soltu, paklenjake...mindedj mi... u HN cu zavrsiti, svakako. i u trebinju. vi koji imate malu decu, razumem vas sasvim. ali ja sam zaista jos pre sedam godina otpisana, pa nek me korona dokosuri, bolje i to nego da mesecima crvljam u nekoj terminalnoj fazi.... 

 

dakle,  

https://www.housegita.com/?page_id=151&fbclid=IwAR1Ks2HC_SuUbs0esaZbspzqIZIks4v8kFPCRvdtF1rYT7-wv5AGEO0hY3I

here i come.... 

:D

 

 

 

Smestaj vrh.

Ja kod brace Grka na Tasos.

Link to comment
28 minutes ago, pt 2.0 said:

prilično je izvesno da neću nigde.

ne očekujem da se ovo brzo završi, a nakon toga očekujem ekonomski udar.

 

+1.

Ove godine će me selo videti više nego zbirno poslednjih 15 godina... Taman malo da naučim šta se i kad i kako radi. 

Link to comment

Ja sam sa decom zaglavila u Srbiji, a trebalo je da se 26.3. selimo u Irsku😔 Nismo ni dobili vizu jos, i ko zna kad cemo jer ambasade rade sada samo za hitne slucajeve. Muz je tamo od pocetka godine, uspeo je da dodje na nedelju dana pre nego je sve pocelo pa se bar malo videli, ali bas smo ocajni. Ni na kraj pameti nam nije bilo da mozemo biti ovako dugo razdvojeni, i ko zna kad cemo moci da odemo. Deca su pretuzna jer nisu sa tatom, on tamo sam, ja pokusavam da utesim i decu i njega a sama se raspadam od tuge i nervoze jos zbog ovih budaletina ovde. Zelim tu vizu u pasosu, pa cim se napravi barem neki gap da nekako klisnemo, makar se truckali tri dana. Bas sam besna sto su toliko oduzili, jer smo zajedno sa njim aplicirali, on dobio critical skill work permit i nama je trebalo da stigne mnogo ranije. Bila sam spremna da odem sa jednim koferom kad je ovo pocelo, samo da budemo zajedno. 

Ajde, dajte mi nadu da cemo barem do leta moci da odemo🥺

Link to comment
3 hours ago, borris_ said:

Ovdje u fr sve se više priča da će šengenske granice biti zatvorene do septembra. Vjerovatno će neke zemlje unutar sengena zatvoriti granice (španija).

Imaš neki source za to? Ne uspevam da nađem na netu.

Link to comment
19 hours ago, nezvanova said:

jooj, najlepše letovanje u životu, mala uvala na korčuli , rasoha

 

ove godine, ako stignem na svoju hercegovačku planinu, ima da se šutiram u stražnjicu :wacko:

nikako ne bih išla bilo gde, ako bi me po povratku sačekao neki ovdašnji karantin :ph34r:

Link to comment
2 hours ago, fargo said:

Ja sam sa decom zaglavila u Srbiji, a trebalo je da se 26.3. selimo u Irsku😔 Nismo ni dobili vizu jos, i ko zna kad cemo jer ambasade rade sada samo za hitne slucajeve. Muz je tamo od pocetka godine, uspeo je da dodje na nedelju dana pre nego je sve pocelo pa se bar malo videli, ali bas smo ocajni. Ni na kraj pameti nam nije bilo da mozemo biti ovako dugo razdvojeni, i ko zna kad cemo moci da odemo. Deca su pretuzna jer nisu sa tatom, on tamo sam, ja pokusavam da utesim i decu i njega a sama se raspadam od tuge i nervoze jos zbog ovih budaletina ovde. Zelim tu vizu u pasosu, pa cim se napravi barem neki gap da nekako klisnemo, makar se truckali tri dana. Bas sam besna sto su toliko oduzili, jer smo zajedno sa njim aplicirali, on dobio critical skill work permit i nama je trebalo da stigne mnogo ranije. Bila sam spremna da odem sa jednim koferom kad je ovo pocelo, samo da budemo zajedno. 

Ajde, dajte mi nadu da cemo barem do leta moci da odemo🥺

 

Sorry to be a bearer of bad news, ali videh danas da su Irci produzili kod njih do nekog maja.

Link to comment
8 minutes ago, borris_ said:

Ja bih volio do hercegovine ali bojim da bi me sačekali sa kamenjem + karantin. Ove godine najvjerovatnije ostajemo i fr i to atlanski okean ako bude more.

 

A zasto bas Atlantik, a ne jug? 

Link to comment
  • Hamlet Strašni changed the title to Putovanja i odmori u godinama Korone

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...