Jump to content
IGNORED

Putovanja i odmori u godinama Korone


čekmeže

Recommended Posts

Ko zna da li ce ovo skroz da se smiri do leta. Retoricko pitanje posto naravno nece pogotovo ovde u Italiji. U januaru sam razmisljao da odem Kambodza/Vijetnam mada se zena i tad bunila zbog klime ali to nam fali da zaokruzimo daj deo sveta. U februaru kad je pocelo polako ovde mislio sam ok ili Sardinija ili Sicilija de ne idemo predaleko. Kad je sranje uzelo zamaha izbacio sam avion kao opciju prevoza i odabrao Pulju kao najlepse more na cizmi a moze se obaciti autom. Sad ne bih rizikovao ni spavanje u hotelu/apartmanu pa mi ostaju 2 opcije. Gomilu dnevnih silazaka u Liguriju ali to ce biti vise od pakla jer tu inace gravitira cela Lombardija, Pijemonte i pola Emilie. Znaci samo radnim danima eventualno. Poslednja uteha je jezero Madjiore odakle mi je zena i gde imamo stan. Tu i inace boravimo prvu nedelju godisnjeg pre ozbiljnog putovanja i realno je super. Ali kako se prioriteti zacas preokrenu.......sad mi jezero zvuci kao Maldive i prst bi dao da mogu za uskrs tamo kao i poslednjih skoro 20 godina.

Link to comment

 

U NSW je danas ministar kulture Don Harvin kažnjen $1000 jer je pre tri nedelje iz svoje gajbe u Elizabet Beju (to je uz vodu u Sidnejskom zalivu) otišao u svoju vikendicu na Perl Bič, što je na nekih sat vožnje, van grada, sa severne strane krajnjeg zaliva (Hoskberi river) na severu grada. U međuvremenu su uveli mere da se svako putovanje koje nije neophodno ne dozvoljava ... Danas i u ponedljak je praznik i počeo je dvonedeljni školski raspust, ali će da kažnjavaju čak i ljude koji kao ovaj ministar krenu u svoje vikendice svuda po tri države na istočnoj obali. Skoro sve plaže u gradu su zatvorene, ako nisu dozvoljeno je samo trčanje i šetnja, čak na većini ne dozvoljavaju ni surfovanje više.

 

Dnevni porast broja zaraženih se već nekoliko dana ustalio na ispod 2%, ali niko ne pominje kad će restrikcije da se olabavljuju (sigurno ne do kraja aprila). Kako stvari stoje ne viidim da će se ni ljudi koji žive uz plažu okupati do proleća (tj. septembra) ...

 

SaE

Link to comment

Gledano iz zemlje koja zivi od turizma, razmisljanje o putovanju dok Hilandar gori je simptom nesvesti koliko se svet promenio i koliko ce se tek promeniti. Ono, phantom limb.

Ovde (Kipar) je sektor kukao vrlo kratko, a onda su uredno pozatvarali sve, ko je hteo usao u program gde dobijaju neku kintu sluzeci kao karantin i to je to. Niko, apsolutno niko, ne spominje nikakvo otvaranje i renormalizaciju. Vlast na konferenciji prekjuce napomenula da vec spremaju mere za ocekivani drugi talas od septembra.

Ne znam kako je na drugim destinacijama, ovde turizma ove godine nece biti.

Link to comment

ove godine bilo u planu švrćkanje po evropi koje je definitivno otpalo. 

kraće letenje avionom ću da gledam da zaobilazim do kraja godine, a letove od 10+h do sledećeg proleća.

iz ove perspektive cetinje mi je deluxe provod.

sve u svemu :sad:

 

 

Link to comment

Ako ne zatvore granice, zaleđe Šibenika mi je opcija - ženina, tj. tastova, kuća.

 

Male plaže kada idemo na more, a u brdima ionako nema mnogo ljudi. 

 

Ako se Grčka otvori, onda ćemo tamo. A ako budemo imali vremena i jedno i drugo.

 

To su planovi. E sad, šta će da bude...

Link to comment

prvo brčkanje bilo planirano za poslednju nedelju maja, i dalje gajim nadu da će to biti izvodljivo

 

samo da otvore granicu, bez karantene i eto mene

 

 

realno ako zabodem septembar ima da se šutam u dupe

Link to comment

realno, do vakcine ce moci da putuje onaj ko bude mogao da priusti dve nedelje karantina kad se vrati. nema za sada nikakvih indicija da ce ovo tek tako da nestane. 

Link to comment

Nama je prioritet zapravo da vidimo roditelje u Beogradu. Mozda i virus malo iskulira preko leta, ali ako se mora u karantin 28 dana, onda ne znam bas... Mozda bolje doci kasnije, pa ostati duze, mozda i par meseci. Meni je leto bez mora kao propala godina makar se u istoj popeo i na Himalaje. Mi se jos nesto nadamo, ali jutros citam gospodji naglas vase postove na ovu temu i smorili smo se za medalju.

Link to comment
11 minutes ago, Kampokei said:

Mi se jos nesto nadamo, ali jutros citam gospodji naglas vase postove na ovu temu i smorili smo se za medalju.

 

Мени неки од постова овде улили наду да ће брзо да се заврши. Као што сам после анализа на Хрватској нпр. био сигуран да Милановић побеђује на изборима

Link to comment

Ne znam za turizam, ne verujem da ova sezona ima buducnost, samo mozda da prosirim da ce se neka ljudska kolicina premestiti ili prosiriti na avetinjski prazna seoska imanja za slucaj da se ovo postavi kao konstanta, da cesto moze neka azdaja da sprzi civilizaciju.I onda tu moze da se silom prilika dovode i strani turisti, ovo moze da bude taj stim da prosirimo kapacitete sa zdravim i sterilnim vazduhom

Link to comment
 
Мени неки од постова овде улили наду да ће брзо да се заврши. Као што сам после анализа на Хрватској нпр. био сигуран да Милановић побеђује на изборима
jel ovaj?


:covid19:
sad kad im levica napumpa testiranje i popuni bolnice sumljivim slučajevima. a zoc da i ne?


Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
  • Hamlet Strašni changed the title to Putovanja i odmori u godinama Korone

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...