Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

                      Moj odgovor Biljani Srbljanović na dva njena teksta u Blicu:

 

 

                      ODGOVOR BILJANI SRBLJANOVIĆ

 

Draga Biljana,

Nećeš zamerati što ne persiram, jer se znamo i iz stvarnog života i sa Bloga B92 onomad kad sam ja bio  ekstremista a ti mi preporučivala jogu i meditaciju (u međuvremenu sam zaista počeo i da radim jogu i da meditiram, i hvala ti na preporuci-uživam u tome, bila si u pravu-ja svoje greške ne negiram, naprotiv, iza njih stojim, jer su napravile ovakvim kakav sam sada, a znam da bi u suprotnom krenula sa ad hominem kvalifikacijama, jer, po prirodi stvari, pravo ne poznaješ), pišem ovaj tekst kao odgovor na tvoje tekstove „Jedan avion za gospođu“ i „Policijski čas“, pre svega zbog odbrane ljudskih prava, za koja znaš da sam se uvek borio (a nisam bio protiv Posebnog odeljenja tada Okružnog, a sada Višeg suda za borbu protiv organizovanog kriminala, koje posprdno nazivaš „Specijalni sud“, iako posebni sudovi, kao preki, u demokratskim i državama, koje se trude da uspostave demokratiju, naprosto ne postoje) i zbog odbrane svoje struke i struke ostalih mojih kolega, što advokata, što ostalih pravnika, koji od početka vanrednog stanja pišu i govore protiv državnog udara i zloupotreba ove vlasti od početka tog istog državnog udara.

Prvo, sećam se 2000.godine i tebe u „Ko nam je kriv“ kod Bojane Lekić, držiš presudu, kojom su prekršena ljudska prava osobi protiv koje je presuda doneta (sećam se da je bio u pitanju krivični postupak), mašeš njom i glasno govoriš da se presuda donosi „U ime naroda“ i da se sramiš, jer si i ti deo tog naroda. Gde je sada ta Biljana? U Savetu za kreativne industrije Ane Brnabić, glavnog fikusa ove zločinačke ohlokratske diktature, koja predsednika ove države zove „Šefe“, iako u Srbiji zvanično postoji podela vlasti? I,da, ja tebe, kao nosioca javne funkcije, jer članstvo u Savetu za kreativne industrije to jeste, smem da napadam, tvoja sloboda izražavanja je sužena, baš zbog te javne funkcije, rekao Evropski sud za ljudska prava. Ako meni ne veruješ, pitaj lažne ljudskopravaše u svom okruženju ili svog prvog muža (pravo na poštovanje privatnog i porodičnog života ti je kao nosiocu javne funkcije takođe suženo, tako da mogu ovako da pišem, a nije suprotno).

Drugo, u vanrednom stanju se od nekih ljudskih prava nikada ne odstupa. Očigledno ti to tvoji drugari, a lažni borci za ljudska prava, to nikada nisu rekli, jer zašto bi kumu Prajda bilo ko čemu poučavao kad su u očima svih vas prava LGBT populacije važnija od prava na život, prava na zabranu mučenja, nečovečnog postupanja i kažnjavanja, prava na zabranu ropstva, položaja sličnog ropskom i prinudnog rada, prava na pravično suđenje, prava da se ne sudi za istu pravnu stvar dva puta (ne bis in idem), prava na dostojanstvo ličnosti, zabrane diskriminacije? Dovoljno si pismena i govoriš i engleski i francuski, pa možeš da vidiš biltene i prikaze sudske prakse na sajtu Evropskog suda za ljudska prava u Strazburu, čije su presude, zajedno sa Evropskom konvencijom za zaštitu ljudskih prava i osnovnih sloboda, i sastavni deo prava Evropske unije po praksi Suda pravde EU i sastavni deo pravnog sistema Srbije, po članu 16 Ustava. Neka ti to protumače tvoji lažni ljudskopravaši, da bude neke koristi od toga faksa koji smo i oni i ja završili. Kao vatrena borkinja za ljudska prava, samo onda kada za to imaš interes, to bi sve trebalo da znaš...Šta da ti kažem, bez falusa se na svadbu ne ide.

Treće, u vezi sa gospođom iz Budimpešte-draga Biljana, svako ima pravo da ode iz svoje zemlje i da se u nju vrati. Inače bi, pogotovo u vezi sa ovim drugim delom, u pitanju bila diskriminacija. Od čije zabrane se nikada ne odstupa.

Četvrto, termin „policijski čas“ u našem ustavnom sistemu ne postoji. Postoji samo u onim državama koje su otvoreno policijske i postoji u anglo-saksonskom pravu kao zaseban institut. Kod nas, kao i u celoj Evropi, postoji „zabrana kretanja“ ili „ograničenje slobode kretanja“. Od koje može da se odstupi za vreme vanrednog ili ratnog stanja, ali ne ako je vezano za zabranu mučenja i/ili zabranu ropstva. Neka ti i to tvoji lažni ljudskopravaši objasne.

Peto, zabrana kretanja nije uvedena ni zbog čijeg zdravlja. Uvedena je zbog propalog zdravstvenog sistema i zbog profita farmaceutskih kompanija i nepostojanja vladavine prava i pravnog sredstva protiv kršenja ljudskih prava od strane korporacija.

Pogrešno si informisana, Biljana. Niko od nas, koji se bunimo protiv državnog udara koji je uveden zloupotrebom Ustava i njegovog člana 200 koji uređuje vanredno stanje, nije bio protivnik ni Zorana Đinđića ni njegove politike ni uvođenja Posebnog odeljenja tada Okružnog, a sada Višeg suda, za borbu protiv organizovanog kriminala. Naprotiv, većina nas je vatreno podržavala Đinđića i njegovu politiku, podržavala uvođenje Posebnog odeljenja i njegov rad, podržavala saradnju sa MKSJ i osudila i osuđuje srebrenički genocid. A ovo ti govorim i kao advokat i kao doktorand iz oblasti Ustavnog prava, koje tako omalovažavaš i kao neko ko je 11.jula 2019.godine na Kolarcu javno ustao protiv desničara i njihovog negiranja srebreničkog genocida, i kao neko ko je podržavao Zorana Đinđića, i kao neko ko je podržavao saradnju sa MKSJ.

Postoji vladavina prava, a postoji vladavina pomoću prava. U ovom državnom udaru i ovoj našoj opsadi Sarajeva (mada se sećam Peščanika iz 2007.u kom si jasno i glasno rekla da je vlast Vojislava Koštunice naša opsada Sarajeva-nije bila, ovo sada je naša opsada Sarajeva) postoji samo i isključivo vladavina pomoću prava.

Vladavina prava je tumačenje Ustava i Konvencije i primena prakse ESLJP od strane Ustavnog suda i od strane redovnih sudova. Potčinjavanje politike pravosuđu, kako se, a to sigurno znaš, jer si u Francuskoj živela, u Francuskoj kaže „la juridification“, na srpskom „judicijalizacija“. To je jedini način da država koja nema 60 godina neprekidne demokratije i nalazi se u stadijumu pretpolitičkog društva, iz tog stadijuma pređe u demokratiju. Vladavina prava je donošenje pravno obavezujućih akata od strane za to nadležnog organa, kao predstavnika zakonodavne vlasti. Vladavina prava nije vladanje apelima predsednika, niti zaključcima Vlade, a poslednji čak nisu ni podzakonski akti, a samim tim ni pravno obavezujući.

Postoji razlika između pro-zapadne orijentacije i botovanja za Zapad. Da bi botovala za Zapad, treba da imaš predznanje, koje nipošto nemaš. I zato, prestani da se blamiraš i vređaš obespravljene građanke i građane Srbije i pravničke profesije u neutaživoj želji da se dodvoriš režimu ratnog huškača, ratnog zločinca i fašističkog ološa koji svakodnevno svojim nastupom i učešćem u njemu braniš i afirmišeš.

 

S poštovanjem,

 

uross78,

Advokat i doktorand na Pravnom fakultetu Univerziteta Union u Beogradu

 

 

 

Link to comment

@gospa buba

Luda kuća je, bre, dobar je narod kako je prepušten sam sebi.

Moj otac je trebalo u sredu u KBC da radi kontrolnu scintigrafiju. Pošto je 65+, on danas pozove da pita je li važi termin za njega i da potvrdi, kažu mu da može da dođe samo ako donese potvrdu da je negativan na Korona virus!

"od danas ne primamo nikog bez potvrde"

"pa ja nisam testiran, šta bi bilo da nisam pozvao?!" 

"pa eto, ajte se Vi testirajte pa kad dobijete rez pozovite da Vam zakažemo nov termin" 

Nota bene - scintigrafija se čeka mesecima na termin, al eto on kao ima obećanje da će ga uglaviti čim prije. 

 

I tako, ide on sutra da proba da da bris i da se nada da neće da ga startuje murija usput ili neki "duhoviti" snimatelji mobilnim sa "deda, de si krenuo, znaš da ne smeš napolje hnjo hnjo hnjo" 

Edited by Valkyrie
Link to comment



a to da ne znamo kad shta, to je posebna pricha. poslednji rezim od vikenda je beshe uveden zato shto je on rekao. pseca shetnja u ponoc isto zato shto se njemu diglo da bude u ponoc (valjda da ne bude kad je reko slinac, ne vidim drugi razlog, nije mi vishe ni bitno, kuche vec pisha gde hoce kad hoce, ono npr uopshte ne zna nishta o hatisherifima aleksandra vuchica, samo si je krivo). pa shta on kaze, to napishu na novine. pa ti gataj koje je :dry:


Kerovi u ponoc da bi se demotivisali
Struka tako rekla
Link to comment
5 minutes ago, Tsai said:

:ziga:

 

Krivo mi je sto naravno nista smisleno nece odgovoriti vec ce krenuti sa vredjanjem i rasplinuti se u etar

Nema kako...Smiriće je njeni drugari, lažni ljudskopravaši, a moje kolege. Jer su se prepoznali, a ne bi da im se ugrožava pozicija.

Edited by uros_s78
Link to comment
5 minutes ago, omiljeni said:


Kerovi u ponoc da bi se demotivisali
Struka tako rekla

 

 

penzioneri isto, secam se, pa sam pomislio da nisam dobro cuo, imaju opasnog psihologa u timu

Link to comment
44 minutes ago, gospa buba said:

a to da ne znamo kad shta, to je posebna pricha. poslednji rezim od vikenda je beshe uveden zato shto je on rekao. pseca shetnja u ponoc isto zato shto se njemu diglo da bude u ponoc (valjda da ne bude kad je reko slinac, ne vidim drugi razlog, nije mi vishe ni bitno, kuche vec pisha gde hoce kad hoce, ono npr uopshte ne zna nishta o hatisherifima aleksandra vuchica, samo si je krivo). pa shta on kaze, to napishu na novine. pa ti gataj koje je :dry:

Inače, komunikacija Nebojše iz Beograda za vreme korone je upadljivo odmerena i normalna, onakva kakva bi i inače trebala biti.

Link to comment
11 minutes ago, mraki said:

Inače, komunikacija Nebojše iz Beograda za vreme korone je upadljivo odmerena i normalna, onakva kakva bi i inače trebala biti.

komunikacija nebojshe iz beograda je fantastichna, poshto je policijski chas, kako mu ime kaze, prvi policajac ne izlazi ni u jedno vreme. ali to mi nije tema.

 

tema mi je da je, samo zato shto je on, nebojsha iz beograda, nichim neizazvan iznenada uzeo da (opravdano, shto  se mene tiche) smatra kereci termin od 20-21, onda je ovaj morao da mu to smakne i premesti na ponoc, jer shef.

 

i dok se oni tako igraju, mi cemo da skupljamo koronu :hihi:

 

 

Link to comment
35 minutes ago, gospa buba said:

komunikacija nebojshe iz beograda je fantastichna, poshto je policijski chas, kako mu ime kaze, prvi policajac ne izlazi ni u jedno vreme. ali to mi nije tema.

 

tema mi je da je, samo zato shto je on, nebojsha iz beograda, nichim neizazvan iznenada uzeo da (opravdano, shto  se mene tiche) smatra kereci termin od 20-21, onda je ovaj morao da mu to smakne i premesti na ponoc, jer shef.

 

i dok se oni tako igraju, mi cemo da skupljamo koronu :hihi:

 

Ma jasno sve, samo sam primetio kako je u retkim obraćanjima spustio loptu.

A za mere, šteta što on ili opozicija nisu prvi predložili policijski čas. :dry:

Link to comment
10 hours ago, Ravanelli said:

daj ne zezaj

apsolitno ne postoji smer kretanja, na sirnom delu se roba testira prstima...

koja veća kultura? ove sirovine što valjaju krompir i luk namerno nisu hteli da stavljaju maske, rukavice...

 

bilo je negde dopola organizovano na futoskoj pijaci, nije bilo lose. ulaz na jednoj strani izlaz na drugoj. 

Link to comment
1 hour ago, mraki said:

Ma jasno sve, samo sam primetio kako je u retkim obraćanjima spustio loptu.

A za mere, šteta što on ili opozicija nisu prvi predložili policijski čas. :dry:

 

Manijak ce sad da razmatra da malo pusti penzionere napolje u vreme policijskog casa. Ili racuna da je vec zaboravljeno da je to Djilas predlozio a on zakukao kano soko sivi da ce svi da poumiru ako ga poslusaju ili su mu smislili neki mutljag da sad kao moze a onomad kad je Djilas predlozio nije moglo jer... nesto ce da smisle o tome koliko je zanemocao virus u poslednjih desetak dana.

 

Izjebes i izmaltretiras milion ljudi samo da bi spustio kitu politickom protivniku, to moze da uradi samo psihopata. Mada, kad vidim ovu babu pitam se koliko ce njih uopste da shvati da samo njegovoj patologiji mogu da zahvale sto ih ni taj jedan sat dnevno nije pustao iz kuce.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...