Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

13 minutes ago, Valkyrie said:

Koliko god da se ima u šteku, sve se pojede. Nije problem u testeninama, pirinču, instant-pireu i sl već svežem mesu i mlečnom. Ne  kaže se za džabe leba i S LEBA. 

 

To svakako. Čevoročlanoj porodici puna ostava šteka daje možda dve nedelje fore, tri ako se dobro razvuku. Ali tu je negde i računica - u tih par nedelja bi stanje trebalo da počne da se normalizuje. Ako baš sve ode u tri lepe onda se beži. Realno to su sve ŠBB KBB scenariji sa izuzetno malom verovatnoćom ostvarenja. Kapiram da je dovoljno nešto malo zaliha da čoveku drži spokoj i da zna da je barem izbegao onaj najcrnji scenario - da prvog dana bude uhvaćen bez ičega ili skoro bez ičega na lageru.

Link to comment
3 minutes ago, Redoran said:

 

To svakako. Čevoročlanoj porodici puna ostava šteka daje možda dve nedelje fore, tri ako se dobro razvuku. Ali tu je negde i računica - u tih par nedelja bi stanje trebalo da počne da se normalizuje. Ako baš sve ode u tri lepe onda se beži. Realno to su sve ŠBB KBB scenariji sa izuzetno malom verovatnoćom ostvarenja. Kapiram da je dovoljno nešto malo zaliha da čoveku drži spokoj i da zna da je barem izbegao onaj najcrnji scenario - da prvog dana bude uhvaćen bez ičega ili skoro bez ičega na lageru.

Rekla bih i da mi živimo drugačije nego naši roditelji, nekad je svaka kuća koja drži do sebe imala zamrzivač sandučar u koji je stajalo komotno celo prase od familije sa sela, bilo smrznutog voća i povrća, pravile se zimnice na kante. Ja prva nemam veliki zamrzivač, ne spremam zimnicu, džemove imam jer nam babe kuvaju, eto. Sve ostalo se oslanjam na radnje i pijac. I posle što Beograđani pustoše prodavnice, em nemaju štek™ em zaista se sa ludakom ne zna na šta je spreman. 

Link to comment
2 minutes ago, gospa buba said:

ovo za frizeraje i kockarnice stvarno???

sent from bubamoto
 

 

Jasta more..pokupite sve makarone, zejtin i suvi kvasac iz kuce..i samo tucite singlove na Bate Borisov. Do juna cete moci da otkupite Aman.

Link to comment
12 minutes ago, Valkyrie said:

Rekla bih i da mi živimo drugačije nego naši roditelji, nekad je svaka kuća koja drži do sebe imala zamrzivač sandučar u koji je stajalo komotno celo prase od familije sa sela, bilo smrznutog voća i povrća, pravile se zimnice na kante. Ja prva nemam veliki zamrzivač, ne spremam zimnicu, džemove imam jer nam babe kuvaju, eto. Sve ostalo se oslanjam na radnje i pijac. I posle što Beograđani pustoše prodavnice, em nemaju štek™ em zaista se sa ludakom ne zna na šta je spreman. 

 

Broj onih koji bi pustosio prodavnice bi bio zanemarljiv da nemamo idiota na vlasti kojeg boli djoka za posledice onoga sto izjavljuje, sve dotle dok mu te izjave daju iluziju da je veliki dasa koji brine i daje sve od sebe ali je narod glup i neposlusan. Ja sam danas prvi put od pocetka krize morao da sacekam ispred prodavnice jer je bilo vise od dvoje ljudi unutra, to je iskljucivo posledica ludakovog prskanja sinoc na Prvoj. Svaki put, od prvog dana krize do danas, kad se budala pojavila na televiziji neku stetu je napravila, pocev od onog cerekanja o najsmesnijem virusu sa Nestorovicem pa sve do sinocnjeg prenemaganja o nedisiplinovanom narodu zbog kojeg on jadnik mora da zaostrava mere. Sve bi ovo islo mnogo jednostavnije i lakse bi se podnosilo kad bi taj nesposobni debil bez dana radnog staza prestao da sprovodi svakodnevnu licnu i politicku kampanju i zatvorio se negde da ga nema dok sve ovo ne prodje.

Link to comment

To se podrazumeva, Harpere, kladim se da se dosta nas ovde manje plaši korone kao takve nego da dođeš u situaciju da ti zdravlje i život zavise od Vučićeve Srbije. Ne prebacujem ništa lekarima iako i među njima ima gamadi, prosto ovo je država u kojoj moraš da se osloniš na sebe i da moliš boga da ne "spadneš s nogu". 

Ja sam nekako propustila histeriju sinoć (tj nisam čitala dajdžest na ppp, ne gledam ga) i danas optimistično zapucala u Lidl. Kod prvog red dva km, na drugom 4, samo sam prošla kolima i otišla u Rodu gde je već bilo podnošljivije ali, čoveče, narod gura BRDA po kolicima, stvarno su ljudi uvereni da je on spreman na svašta. Hoarderi/nehoarderi, da bace neće a bar neće biti nespremni ako ovaj pusti jedan dan sirene kao one za vreme bombardovanja i oglasi totalni lock. 

Link to comment

Pazte, par sledećih dana se predvidja ladno vreme i naroda ionako neće biti po ulicama , petak subotu nedelju, da se kladim možda bi stavila koju kintu da će probati da to uradi , čisto da vidi da može. Prosto, on je sad u modu, može mi se. I niko nema nii trunčicu integriteta od tzv struke da mu kaže da umukne . On baš čezne da kaže kako je u nekoj meri bio prvi i da je time spasao milion života.  Dogovaram  za danas ( opla, odavno je danas ) da neka ekipa iz Vojvodine iz Telekoma  dodje u konpaniju da podigne opravljene uredjaje, juče im kažem da se čujemo za slučaj da bude 24 sata zaključavanja i kolega s uverenjem kaže, neće danas ali četvrtak  može biti. Veliki sistemi ko Telekom dobiju najavu za sve da bi organizovali ono što se mora da telefonija funkcioniše. E sad , možda se kriva malo zaravnja pa ispadne da smo bili dobra deca i poslušali ga i nema potrebe da nas kažnjava 

Link to comment

Па успео је и за оне који га воле и за оне који га мрзе да се представи као господар живота и смрти у овој држави. Ил што би рекао Атанасије Јевтић:

"...да је приватизовао и небеску и земаљску Србију, и као сваки неокомунистички мутант прогласио себе за самозваног бога и господара неба и земље, одредитеља и пресудитеља судбине Србије и српског народа у оба света и оба века, у историји и метаисторији”.

Edited by Хетерија
Link to comment
1 minute ago, ljuttko said:

Pazte, par sledećih dana se predvidja ladno vreme i naroda ionako neće biti po ulicama , petak subotu nedelju, da se kladim možda bi stavila koju kintu da će probati da to uradi , čisto da vidi da može. Prosto, on je sad u modu, može mi se. I niko nema nii trunčicu integriteta od tzv struke da mu kaže da umukne . On baš čezne da kaže kako je u nekoj meri bio prvi i da je time spasao milion života.  Dogovaram  za danas ( opla, odavno je danas ) da neka ekipa iz Vojvodine iz Telekoma  dodje u konpaniju da podigne opravljene uredjaje, juče im kažem da se čujemo za slučaj da bude 24 sata zaključavanja i kolega s uverenjem kaže, neće danas ali četvrtak  može biti. Veliki sistemi ko Telekom dobiju najavu za sve da bi organizovali ono što se mora da telefonija funkcioniše. E sad , možda se kriva malo zaravnja pa ispadne da smo bili dobra deca i poslušali ga i nema potrebe da nas kažnjava 

 

Upravo to. Ja se sećam kad je došao na vlast i izjavio 'ranije su mi se smejali, sad mi se niko ne smeje', smrzao sam se bio. I nema ko da ga zaustavi, sve uvlakači oko njega. Mada i dalje sumnjam da će uveti lock.

Link to comment
22 minutes ago, gospa buba said:

ovo za frizeraje i kockarnice stvarno???

tako rekao vesara

 

 

a a propos šteka, pa šta vam je bre ljudi, dal ste ludi, nutela i pekmez. pašteta/mesni narezak dvoje dele jednu, za ručak sardina večeara čaj i tost eventualno supa iz kesice. četrnaestodnevno sledovanje za četvoročlanu porodicu staje u jednu kutiju. mislim, kad već dođe do toga. bitno je da se pretekne

 

i da molim vas, ne nasedajte ludakove gaslight fore. ozbiljan ste svet

 

 

telekom da se pripremi, how yes no. svi gataju i gledaju u čarobnu kuglu, "rekao mi pouzdan izvor iz skupštine grada"

Link to comment
2 minutes ago, Anonymous said:

 

Upravo to. Ja se sećam kad je došao na vlast i izjavio 'ranije su mi se smejali, sad mi se niko ne smeje', smrzao sam se bio. I nema ko da ga zaustavi, sve uvlakači oko njega. Mada i dalje sumnjam da će uveti lock.

 xaxa, ja ponekad mazohistički pogledam u poslednje vreme ta njegova obraćanja i to je to po uzrazu lica vidiš , jaše na vrhu talasa i još je jednorog :D i plus, zamisli , nedelja  i Olja nema više termina u koji može da pomeri emisiju jer svi pod ključem  :D tzv osveta malog japanca

Link to comment
2 hours ago, Ravanelli said:

Treba ovom narodu cvrsta ruka

Sad je najbitnije da se suzdrzi virus

24/7 treba da se uvede zbog kurve, verujte mi, procitao sam par clanaka na internetu oko ovog sranja

 

 

Najefikasniji način da se suzbije zaraza je da se svi zaraženi, kao i oni s kojim su bili u kontaktu, pobiju. Tako se sa stokom radi. Da je kod nas stanje kao u Italiji i ovde bi se pokrenula peticija za takvu akciju. 90% Srbije bi bilo za to. Nismo stigli do broja koji umre od sezonskog gripa, a ljudi su spremni i sebe da zatvore i izgladnjuju, samo da se spasu. Nekad su ljudi ginuli za slobodu. Sad bi se odrekli svega, samo da se spasu od korone. Očigledno mi nismo daleko od stoke.

Link to comment
3 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

 

 

 

telekom da se pripremi, how yes no. svi gataju i gledaju u čarobnu kuglu, "rekao mi pouzdan izvor iz skupštine grada"

 e čuj, ovde se radi o fiksnoj telefoniji na kojoj su svi ztv specijalni brojevi i mnogo im se sedi na ledjima da to radi a onda i nama koji opravljamo, pokazuje se kad je gužva da stara dobra fiksna telefonija mora da postoji i radi , i u normalnim okolnostima ima mnogo frke  a u nenormalnim ko ova mnogo i premnogo. Nema grad veze sa tim ni Bg ni ijedan drugi.  neki telekom majstori imaju propusnice, drugi ne pa se jure ako su popodnevni radovi al mora održavanje da se isplanira dobro , malo ljudi ima , cimaju se svi na sve strane samo da se ne raspadne nešto načisto 

Link to comment
21 minutes ago, ljuttko said:

 E sad , možda se kriva malo zaravnja pa ispadne da smo bili dobra deca i poslušali ga i nema potrebe da nas kažnjava 

Nije njemu problem da podesi krivu onako kako mu odgovara, samo da vidimo šta mu odgovara.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...