Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

5 minutes ago, gospa buba said:

borim umerenu do znatnu borbu kako bi npr tako odluchan slobodar odradilo nemachku okupaciju ili najezdu vanzemaljaca, naravno, nakon shto su elite npr vec odradile ekonomsku i drugu kolaboraciju? moze i ceo paket, ne da nemac da se ide u partizane, ne da partizan da se ide ucrkvu, po izboru. verovatno bi poslao babu i u partizane i u crkvu hihi.gif

a ne mora ni tako daleko da se ide sa slobodama, ima mnogo blize, a da nije po kafanama :sad:

sent from bubamoto

 

slobodar bi retvitovao poziv za ustanak, a crkvi stavio lajk.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
8 minutes ago, gospa buba said:

borim umerenu do znatnu borbu kako bi npr tako odluchan slobodar odradilo nemachku okupaciju ili najezdu vanzemaljaca, naravno, nakon shto su elite npr vec odradile ekonomsku i drugu kolaboraciju? moze i ceo paket, ne da nemac da se ide u partizane, ne da partizan da se ide ucrkvu, po izboru. verovatno bi poslao babu i u partizane i u crkvu hihi.gif

a ne mora ni tako daleko da se ide sa slobodama, ima mnogo blize, a da nije po kafanama :sad:

sent from bubamoto

 

Slobodar bi na sve pristao samo da zadrži ustavom zagarantovano pravo da uživa u kafici u omiljenom kafiću.

  • +1 1
Link to comment
21 minutes ago, Ros said:

 

moci nije isto sto i morati. moranje se vrlo cesto kosi sa osnovnim ljudskim pravima. sto idioti itekako koriste da mogu da idiotisu bez ikakvih problema.

budala se nikad nece obrazovati da bi prestao biti budala jer inace ne bi bio budala :D

 

 

Uz konstantnu devalvaciju znanja, insistira se na tome da ne moraš biti obazovan više od konkretne branše u kojoj si. Neznanje se proparigira i dolazi odozgo, budale se enable-uju. Što više radiš i što manje znaš, to manje misliš. Samo onda naidje pandemija u krivini, pa bude upsić. Mislim za nas bude upsić, budalama do jaja u Areni, propagatorima do jaja na jahti.

 

  • +1 2
Link to comment
31 minutes ago, Mos said:

 

Civilizacijska tekovina je stvoriti društvo gde će sve budale moći da se obrazuju i tako prestanu biti budale. Ovo društvo gde budale imaju pravo biti budale je tekovina turbo kapitalizma, u kome je najbitnije da masovna potrošnja ne bude ugrožena. 

 

Pa ne bi se baš složio 100%. Slažem se delom da je ovo delimično i rezultat turbo kapitalizma, ali mogućnosti za obrazovanjem ne manjka. Da bi se razumela ova situacija je dovoljan najosnovniji nivo obrazovanja.

 

Budale imaju mogućnost da se obrazuju, ali ne i htenje. Onda dolazimo do dileme - da li društvo ima pravo da prisili budale na obrazovanje :laugh:

 

A turbokapitalizam u vidu Facebooka, Twittera i ostalih takozvanih socijalnih mreža samo pojačavaju eho komore gde se određene interesne grupe mogu osećati sigurno i "moćno".

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Boycie said:

 

Pa ne bi se baš složio 100%. Slažem se delom da je ovo delimično i rezultat turbo kapitalizma, ali mogućnosti za obrazovanjem ne manjka. Da bi se razumela ova situacija je dovoljan najosnovniji nivo obrazovanja.

 

Budale imaju mogućnost da se obrazuju, ali ne i htenje. Onda dolazimo do dileme - da li društvo ima pravo da prisili budale na obrazovanje :laugh:

 

A turbokapitalizam u vidu Facebooka, Twittera i ostalih takozvanih socijalnih mreža samo pojačavaju eho komore gde se određene interesne grupe mogu osećati sigurno i "moćno".

 

Nije. Mozda je nekad bilo dovoljno ali vise nije. Sistem obrazovanja regresira kao i sve drugo, nije to neka vanjska nepromenjiva kategorija koju ne doticu promene u drustvu.

Link to comment
 
Uz konstantnu devalvaciju znanja, insistira se na tome da ne moraš biti obazovan više od konkretne branše u kojoj si. Neznanje se proparigira i dolazi odozgo, budale se enable-uju. Što više radiš i što manje znaš, to manje misliš. Samo onda naidje pandemija u krivini, pa bude upsić. Mislim za nas bude upsić, budalama do jaja u Areni, propagatorima do jaja na jahti.
 
Mislim da ima i toga, ali da ima i "pada ugleda" kod ljudi koji su stručni iz pojedinih oblasti.

Mislim ako meni mašinski inžinjer ( [emoji2398]by gospa buba) kaže nešto iz svoje struke, informaciju koja nije samo to, nego nešto iza čega treba imati znanje, i ono da se "drala guzica" od učenja , ja zaista neću ulaziti na gugl da proverim to.
E ne bi li rekao : Inženjeru, nisi u pravu video sam na netu...
E pa ja ne mogu tako

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
3 hours ago, Boycie said:

Budale imaju mogućnost da se obrazuju, ali ne i htenje. Onda dolazimo do dileme - da li društvo ima pravo da prisili budale na obrazovanje :laugh:

 

Bitno je i koje vrednosti se potenciraju u drustvu, u srecnija vremena budale su bivale marginalizovane a sada su ti oni "elita". 

Naravno da i danas ima pametnog i obrazovanog sveta ali neko drugi se pita kada se donose odluke, pa onda imas BW, spomenik Ziru, i slicne projekte od opsteg znacaja.

 

Link to comment
4 hours ago, Arkadija said:

Slobodar bi na sve pristao samo da zadrži ustavom zagarantovano pravo da uživa u kafici u omiljenom kafiću.

Ćuti, može i gore™ 

 

Da su apsolutne slobode slobodaraca precenjene, trebalo je odavno da vidimo na primeru progresivne Amerike. Koliko malo fali da sve to ode u pm. 

  • +1 2
Link to comment

Danas pre podne razmišljam gde ću na kafu, setim se da Voulez-Vous ima natkrivenu terasu. Stižem kolima (eksperimentalno uzeo da vozim da vidim dal mogu) kad ono OBA njihova parkinga prepuna a u bašti sedi troje ljudi. Parkiram... negde, dolazim, sedam u baštu podalje od svih i onda skontam da je unutra krcato. Mere... mačku o rep.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...