Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

samo veterinar i može da pruži dovoljno informacija o bolesti koja je do tada bila prisutna samo u životinjskom svetu (u kojem je on kao veterinar proučava i tretira ceo radni vek), pa je hopovala sa životinjske na ljudsku vrstu.
zoonozama se i bave veterinari.
mogu da ga pljunu samo ako krene da prepisuje terapije lekovima za ljude, ali on se u svakom svom izlaganju - a pogledala sam sve njegove nastupe u poslednjih godinu dana - jasno ograđuje od toga.
poshten istrazivach poznaje svoja ogranichenja i ne stidi ih se. tu ne moze biti greshke!

sent from bubamoto

  • +1 1
Link to comment
samo veterinar i može da pruži dovoljno informacija o bolesti koja je do tada bila prisutna samo u životinjskom svetu (u kojem je on kao veterinar proučava i tretira ceo radni vek), pa je hopovala sa životinjske na ljudsku vrstu.
zoonozama se i bave veterinari.
mogu da ga pljunu samo ako krene da prepisuje terapije lekovima za ljude, ali on se u svakom svom izlaganju - a pogledala sam sve njegove nastupe u poslednjih godinu dana - jasno ograđuje od toga.
Ja tako kad sam video neke skripte i udžbenike sa poljoprivrednog sa tehnologije mesa, koliko se to u detalja ide i koliko oni moraju da "pokriju", prvo što sam pomislio da je onaj vic tačan da nema tačniji:
Kaže veterinar doktoru himane medicine:
Lako je tebi, ti možeš svoje pacijente da pitaš šta im je i gde ih boli...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
Just now, Frank Pembleton said:

Kaže veterinar doktoru himane medicine:
Lako je tebi, ti možeš svoje pacijente da pitaš šta im je i gde ih boli...

skroz tačno i van vica.

meni su veterinari generalno :wub:. to mi je jedan od najplemenitijih poziva, a prolazi tako ispod radara ili sa potcenjivanjem. pritom imamo solidno dobar kadar koji izlazi sa našeg vet fak.

  • +1 4
Link to comment
6 minutes ago, pt 2.0 said:

samo veterinar i može da pruži dovoljno informacija o bolesti koja je do tada bila prisutna samo u životinjskom svetu (u kojem je on kao veterinar proučava i tretira ceo radni vek), pa je hopovala sa životinjske na ljudsku vrstu.

zoonozama se i bave veterinari.

mogu da ga pljunu samo ako krene da prepisuje terapije lekovima za ljude, ali on se u svakom svom izlaganju - a pogledala sam sve njegove nastupe u poslednjih godinu dana - jasno ograđuje od toga.

ali ako do toga dođe to neće biti naučna debata pa da stručna (i nestručna) javnost procene ko se koliko bolje razume u zoonoze, već će neki Vesić ili Bizon da ga napenali da je samo 1 običan veterinar koji treba da se skloni jer nema pojma. I to će da bude u svim tabloidima i većini tv vesti. a onda će Šekler svoju stručnost o zoonozama i ostalom moći da dokazuje samo između svoja 4 zida i nekim underground youtube emisijama.

tako su "nagnali" i onog genetičara iz Leskovca i deportovali ga nazad u Ameriku, a sličan obračun sa nekim ko je nominalno veterinar im dođe kao lakši trening.

Link to comment
Just now, omiljeni said:

već će neki Vesić ili Bizon da ga napenali da je samo 1 običan veterinar koji treba da se skloni jer nema pojma.

onda ću ja da izađem u javnost i da pitam zašto im je vlada dala naredbu na proleće 2020. da rade humano testiranje na korona virus ako su samo veterinari,

pa još u inostranstvo pisala da su designated laboratory i tražila donaciju opreme za njih.

 

ne može baš sve da prođe. iako deluje da može.

Link to comment

Sve to stoji.

Ali stoji i činjenica da smo u kritičnom manjku sa medicinarima, pa se zovu u pomoć veterinari ili zubari da intubiraju pacijente. 

Mogu oni tako da teraju neposlušne, dok im ne ostane niko.

Link to comment

 

11 minutes ago, Frank Pembleton said:

Ja tako kad sam video neke skripte i udžbenike sa poljoprivrednog sa tehnologije mesa, koliko se to u detalja ide i koliko oni moraju da "pokriju", prvo što sam pomislio da je onaj vic tačan da nema tačniji:
Kaže veterinar doktoru himane medicine:
Lako je tebi, ti možeš svoje pacijente da pitaš šta im je i gde ih boli...

.... Shiit has hit the fan!
 

Moja gospoja je veterinar i celog života pokušava da objasni "humanistima" najbitniju razliku između te dve grupe pacijenata...ali slaba vajda :laugh:.

  • Wub 1
  • Haha 1
Link to comment
3 minutes ago, angelada said:

Ako se ne varam, i direktor nemačkog Robert Koch insituta je veterinar? Mrzi me da guglam ali prilično sam sigurna.

 

baš sam to hteo da napišem al nisam znao ni ime ni institut, samo da im je jedan od ključnih ljudi u kriznom štabu veterinar

Link to comment
9 minutes ago, pt 2.0 said:

onda ću ja da izađem u javnost i da pitam zašto im je vlada dala naredbu na proleće 2020. da rade humano testiranje na korona virus ako su samo veterinari,

pa još u inostranstvo pisala da su designated laboratory i tražila donaciju opreme za njih.

 

ne može baš sve da prođe. iako deluje da može.

 

 

ko bi čuo tvoje pitanje? ljudi koje ovo uopšte zanima, oni su već odavno upoznati sa svim činjenicama, ko je Šekler i šta sve on zna.

ali mi sad ne pričamo o tome, već pričamo kako ga ovi sa samo nekoliko nastupa i naslova mogu proterati iz medija u "izolaciju/samoizolaciju"

 

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...