Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

4 hours ago, steins said:

 

Nemoj bre i ti da me tripuješ, dovoljan mi je antivakserski lobi koji mi je ceo dan mesio panajiu, uz ono ogavno zlurado, "ti si moj drug i voleo/la bih da ti ne bude ništa, ali ćeš najverovatnije umreti u strašnim mukama i otpašće ti testiti i porašće ti rogovi i kontrolisaće ti um". 

Ubacili su čak i moju hanumu u takvu paranoju da me je celu noć zvala na 2 sata da vidi dal sam živ. 

Neverovatni moroni!

Nemoj bre, da me pokolebavaš. Malopre mi javio jedan od rukovodećih kod mene, da dolaze kod nas u utorak  da nas pelcuju Fajzerovom. Sad su me svi redom  pitali da li sam sigurna u svoju odluku. :ph34r:

 

Link to comment
11 minutes ago, Frank Pembleton said:

Ma lupetanje, ta PR vakcinisanja se rade u isto doba dana, ljudi su debili!

.... Shiit has hit the fan!
 

 

Pa da i čovek je zaposlen tamo i svaki dan dolazi na posao i radi što nije baš najčudnija pojava u kosmosu. :happy:

  • +1 5
Link to comment

U BIH broj zaraženih pada. Recimo novembar je bio 50 odsto zaraženih od broja testiranih , sad je to ispod 20odsto, a generalno manje su gužve u covid ambulantama. Broj ljudi koji je preležao sa simptomima , a da ih poznajem, je prilično velik .

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока

Link to comment
34 minutes ago, Taihoskopija said:

 

Pa da i čovek je zaposlen tamo i svaki dan dolazi na posao i radi što nije baš najčudnija pojava u kosmosu. :happy:

ugasi televizor i ukljuci mozak! ako je bilo na internetu, onda je vazno!

 

u drugim vestima, ove nedelje se svakodnevno salje broj zarazenih ucenika ministarstvu, svakako prikupljaju podatke radi odluke o pocetku drugog polugodista.

 

moja drugarica koja radi u drzavnoj apoteci se do sada pokazala kao vrlo solidan procenitelj relnog stanja - cim pocne ucestalo uzimanje uobicajene terapije za kovid, pocnu da rastu i brojevi. izgleda je opet od juce krenulo... mada ipak mora da se saceka vise dana da bi se ispratio trend.

 

 

  • +1 1
Link to comment

Da, što se tiče Užica, kovid laborant kaže da mu se ne sviđa ništa trend ovih dana i da se vidi da će biti zabavno u narednim danima. :/

 

A decu ne testiraju i dalje? Kako prate broj zaraženih uopšte? 

  • +1 1
Link to comment
Da, što se tiče Užica, kovid laborant kaže da mu se ne sviđa ništa trend ovih dana i da se vidi da će biti zabavno u narednim danima. :/
 
A decu ne testiraju i dalje? Kako prate broj zaraženih uopšte? 
sa decom koja se ne kontrolishu ce nam promaci i tzv novi sojevi, a onda ce opet biti iju shta bi odjednom.

interesantno je da sve vreme bez greshke stoji vrlo praktichna istrazivachko -eksperimentatorska dogma. ako ne istrazujesh - ne znash. odgovarajuca rech za ovu situaciju je testirash. da se nagadjalo i fristajlovalo kroz vekove, leba ne bi jeli, a ne caskali na internetima :dry:

sent from bubamoto

Link to comment

Da ostane zabeleženo:

 

Quote

Premijerka je prenela da Srbija sutra dobija 18.525 dodatnih doza vakcine Fajzer-Biontek, istakavši da su relevantne institucije Kine odobrile izvoznu dozvolu za Sinofarmove vakcine, kao i da se očekuje dodatnih pola miliona doza vakcine Sputnjik V.

Imamo sve preduslove da počnemo sa masovnom vakcinacijom, poručila je predsednica Vlade i dodala da će Srbija do kraja januara imati dva miliona doza vakcina različitih proizvođača, uključujući i količine koje su stigle krajem decembra, pri čemu se u februaru očekuje još dodatnih 1,3 do 1,5 miliona doza vakcina.

I sve tako do maja, juna, i nadam se da ćemo moći da završimo vakcinaciju. Ako to uspemo, bićemo jedna od prvih zemalja u Evropi koja će to završtiti, istakla je Brnabić.

https://www.srbija.gov.rs/vest/511155/obezbedjeni-preduslovi-za-pocetak-masovne-vakcinacije.php

Edited by vememah
Link to comment

I ovo:

Quote

Upitan za raspored vakcinacije, Đerlek je rekao da se ništa ne krije, da je taj plan uradila najkvalitetnija grupa ljudi, stručni komitet za imunizaciju zajedno sa jedinicom za imunizaciju Instituta “Batut”.

Tamo su, podseća, taksativno navedene tri faze, a posle prve, koja je u toku, sledi druga - policija, vojska, državna uprava, lokalna samouprava, prosveta - fakulteti i srednje škole...

- Cela imunizacija će zavisiti od trenutne epidemiološkr situacije i od količine vakcine, ali niko ko je zainteresovan za vakcinu, neće ostati bez nje, samo se moraju postaviti prioriteti - rekao je Đerlek.

On je istakao da će građani na nedeljnom ili 15-dnevnom nivou biti informisani kada će ko doći na red.

U trećoj fazi, vakcinu će primiti osobe mlađe od 50 godina sa faktorom rizika, a posle njih oni od 50 do 64 godine bez obzira na faktore rizika.

- Treća faza obuhvatiće veliku grupu od 1,7 miliona sugrađana - rekao je Đerlek.

novosti.rs/vesti/drustvo/953247/veliko-interesovanje-medicinara-vakcinu-doktor-djerlek-objavio-koliko-zdravstvenih-radnika-prijavilo-imunizaciju

Edited by vememah
Link to comment
51 minutes ago, Taihoskopija said:

Da, što se tiče Užica, kovid laborant kaže da mu se ne sviđa ništa trend ovih dana i da se vidi da će biti zabavno u narednim danima. :/

 

A decu ne testiraju i dalje? Kako prate broj zaraženih uopšte? 

mislim da sad malo vise testiraju.

do kraja novembra u onim tabelama koje su se slale iz skola ministarstvu, postojala je i kolona "odustan/na sa nastave zbog simptoma povezanih sa kovid-19", rekla bih da im je to bio jedan od glavnih nacina pracenja.

  • +1 1
Link to comment

Plus smo dobili dopis da u narednoj nedelji svakog dana budemo u kontaktu sa roditeljima i pratimo stanje. Razredni i ucitelji jednom dnevno salju izvestaje o broju djaka sa simptomima ili u izolaciji.

Link to comment
42 minutes ago, gospa buba said:

 shta bi odjednom.

 

 

A mnogo je to rigidno i nekreativno, evo npr.  može da se negira stvarnost i da se reši problem, a i crva uopšte nije ni bilo. <3

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...