Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

2 minutes ago, radisa said:

To je jedna od 3 najbolje srpske karikature ikada...

+1


pa reko da ne širim priču, nego da se ograničim samo na korona opus. ovde je sa pravom očepio kisićku

nekako mi fali više dimenzija, udara na prvu loptu i to je ok, al samo to

 

Link to comment
40 minutes ago, harper said:

 

Glediste Gligorijevicke je apsolutno neosnovano i jedino cega je vredno je podsmeh. Karikatura je sadrzaj + poruka i ako se nesto kritikuje onda se kritikuje taj sadrzaj i ta poruka. Dakle, ono cega u toj karikaturi ima. Ne moze se kritikovati ono cega nema na osnovu sopstvene ideje da ga ima jer... pravo na misljenje. Tako mozes svakog da denunciras na osnovu bilo kojeg sadrzaja ali to vise nije kritika jer izostaje objekt kritike. Malocas sam iz zezanja uzeo prvi sledeci tekst koji se pojavio na ovom topiku i pokazao sta se sve u njemu moze naci ako ti je namera da nadjes.

 

Ne znam, nikad se ja ne bih podsmevao bilo kojoj zeni na temu razumevanja mizoginije. To je onako pretenciozno cak i za uslove tvog bezgranicnog ega. Mozes da se slozis ili ne, mozes da se sprdas sa mnom, Jovanu Gliorijevic makar treba da udostojis pokusaja da razumes njeno stanoviste, osim ako ti je ideja da ga potpuno opravdas.

 

Postoji razlog zasto ce neko sadrzaj pogresno shvatiti ovakav sadrzaj. Ne radi se ovde uopste o solidarnosti Darije Kisic Tepavcevic, vec o ustaljenim repezentacijama zena zbog kojih mnoge od njih ispastaju u zivotu, a koje ce neko moza prepoznati u ovoj karikaturi. Naravno da ce nekima da smeta. Naravno da nekima nece da bude smesno. Petrici mozda nije imao nameru da nekog uvredi, ti mozda nisi prepoznao nista sto bi bilo uvredljivo, ali odbijanje da se cuje ta strana je upravo razlog zasto mora da bude glasna. A to odijanje je jako duboko ukorenjeno. 

  • +1 4
Link to comment
21 minutes ago, Caligula said:

 

Daj bre govorimo o karikaturi aman

pa sta mi kacis taj klip john cleese-a, totalno neprimenljiv u nasim prilikama i u svetlu ove rasprave?

Link to comment
6 hours ago, theanswer said:

Karikatura ismeva izgled. Svaka. Zato i jeste karikatura. 

 

Evo jedne. Menzies Campbell, poznatiji kao Ming, lider Liberal Demokrata pre Nik Klega. Ejdzizam kao takav. Dokrajcilo njegovu karijeru.

 

Prepare for death

 

 

Edited by Budja
Link to comment
5 hours ago, Joe D said:

I kako mislis da se to u praksi odraziti na ljude iz diskriminisanih grupa? ti ce da zanemaris, kao sto zanemarujes inace. sta ce mile ispred televizora da radi?

 

Da cancelujemo Petricica? A?

Link to comment

U ovonedeljnom "Vremenu" intervju sa Dr Predragom Đurićem, epidemiologom. I to je najbolji i najsmisleniji intervju nekog epidemiologa u čitavoj pandemiji koji sam pročitao. Šteta što neko kao Predrag ne predvodi ove krizne štabove. 

Link to comment
2 minutes ago, Joe D said:

Ne znam, nikad se ja ne bih podsmevao bilo kojoj zeni na temu razumevanja mizoginije. To je onako pretenciozno cak i za uslove tvog bezgranicnog ega. Mozes da se slozis ili ne, mozes da se sprdas sa mnom, Jovanu Gliorijevic makar treba da udostojis pokusaja da razumes njeno stanoviste, osim ako ti je ideja da ga potpuno opravdas.

 

Postoji razlog zasto ce neko sadrzaj pogresno shvatiti ovakav sadrzaj. Ne radi se ovde uopste o solidarnosti Darije Kisic Tepavcevic, vec o ustaljenim repezentacijama zena zbog kojih mnoge od njih ispastaju u zivotu, a koje ce neko moza prepoznati u ovoj karikaturi. Naravno da ce nekima da smeta. Naravno da nekima nece da bude smesno. Petrici mozda nije imao nameru da nekog uvredi, ti mozda nisi prepoznao nista sto bi bilo uvredljivo, ali odbijanje da se cuje ta strana je upravo razlog zasto mora da bude glasna. A to odijanje je jako duboko ukorenjeno. 

 

Stvar je jednostavna, koliko god ti pokusavao da istrolujes ovu raspravu, zena je trazila i nasla ono cega u karikaturi nema. Apsolutno me ne zanima njeno stanoviste ako za to stanoviste nema nikakvog osnova i zloupotrebljava vaznu drustvenu temu za licnu promociju. Ideja da treba da imam nekakvo razumevanje za takvu vrstu zloupotrebe samo zato sto je tema navodna mizoginija a kandiduje je zena je sumanuta. Ono sto je postigla svojim bulaznjenjem je skretanje teme sa objektivne odgovornosti Kisic-Tepavcevic za njeno javno ignorisanje i negiranje katastrofalnog stanja u zdravstvu na neku praznu pricu o mizoginiji koju je 5G ligorijevic izmislila iz svoje privilegovane dosade.

Link to comment
6 minutes ago, Joe D said:

Ne znam, nikad se ja ne bih podsmevao bilo kojoj zeni na temu razumevanja mizoginije. To je onako pretenciozno cak i za uslove tvog bezgranicnog ega. Mozes da se slozis ili ne, mozes da se sprdas sa mnom, Jovanu Gliorijevic makar treba da udostojis pokusaja da razumes njeno stanoviste, osim ako ti je ideja da ga potpuno opravdas.

 

 

 

Njeno stanovište u ovom slučaju staje u dve reči: mak i konac.

 

Ovo što je Petričić nacrtao nije čak ni karikatura. Karikatura podrazumeva neku umetničku slobodu, određenu dozu krivljenja realnosti da bi se postigla neka poenta ili poslala neka poruka. Čovek je bukvalno nacrtao realnost koja se dešava od prvog dana Covid krize u Srbiji - buljuk premorenih i u pojam ubijenih lekara koji rizikuju i gube živote u borbi protiv opake zaraze dok im ona najgora pozerka iskače iz frižidera sa svojom napadnom šminkom, neukusnim outfitom i foto sesijama kojima se bavi umesto da se bori protiv korone. Neka lepo izađe iz tog kriznog štaba i neka pozira za Story narednih 30 godina, nikakav problem. Dok je u tom štabu i dok saučestvuje u nedelima koje taj štab čini nad svojim građanima, sve usput se ponašajući kao da predstavlja zvezde Granda a ne lekare, ova arikatura (koja to nije) je sasvim primerena i šalje sasvim primerenu poruku.

 

U krajnjoj liniji, mogu i forumske koleginice da kažu da li ih ovaj Petričićev uradak vređa na bilo koji način, i da li smatraju da DKT u toj sceni može da predstavlja sve njih na neki način koji je u Srbiji duboko ukorenjen. Pa ako one kažu da je tako, ja ću prvi da se složim da je Petričić nesvesno skrenuo sa puta i zabasao u mračnu šumu.

 

  • +1 4
Link to comment
25 minutes ago, Joe D said:

pa sta mi kacis taj klip john cleese-a, totalno neprimenljiv u nasim prilikama i u svetlu ove rasprave?

 

Primenjiv je i te kako.

 

Btw. najbolja lajna za blokiranje majmuna, dakle ima ih na tone

 

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...