Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Zapravo korone u Srbiji više ni nema, ovo je neki drugi podmetnuti virus kojim pokušavaju da pomute našu veličanstvenu pobedu.

 

EcMCPexXgAAkc02?format=jpg&name=large

(sa naslovnice Srpskog telegrafa od ponedeljka)

Edited by vememah
Link to comment

sve go ludak. plus pun brod pomocnika.

 

ako je ideja da se narod sad bash zastrashi, ne razumem zashto se ne zastrashuje :unsure:

 

 

Edited by gospa buba
Link to comment
59 minutes ago, vememah said:

Pa imaš serološku studiju koja tvrdi da antitela ima 6,4% stanovništva, tj. oko 450.000 ljudi.

 

https://www.danas.rs/drustvo/u-srbiji-64-odsto-gradjana-steklo-imunitet-na-korona-virus/

Iako je tesko bilo koju cifru uzeti za pouzdanu, vise studija i analiza koje mi deluju smisleno kao neku procenu smrtnosti navode procenat od  oko 0.25-0.3% zarazenih. Uz veliku ogradu, posebno znajuci sa kakvim mozgovima imamo posla - interesantno je da tih 450k ljudi i ~1000 mrtvih u prvoj fazi epidemije u Srbiji daju upravo takvu stopu smrtnosti. Sto bi dalje znacilo da se u Srbiji ovo nece smiriti bez vakcine ili bez 10 hiljada mrtvih, i to u scenariju da zdravstveni sistem ne kolabrira.

Link to comment
25 minutes ago, gospa buba said:

sve go ludak. plus pun brod pomocnika.

 

Ja ne znam šta da kažem osim da Ockhama treba uvoditi deci od prvog razreda škole i objašnjavati zašto je to najbolji princip u nauci ikad smišljen...

 

Jebo te, ako se gega kao patka, kvače kao patka, leti kao patka, pliva kao patka, onde je jebena ptaka, nije galeb, nije vrabac, nije orao...

 

Ako se širi respiratorno, većina stanovnika koji su se zarazili imaju iste simptome, saglasne sa teorijskim siptomima COVID-a, ako se svi leče kao da je COVID, onda je jebeni COVID, nije grip, nije ebola...

 

Mož' misliti, ima negativnih testova, a ljudi imaju siptome... Pa ima, kad su kupili testove sa Ali expresa, upola cene, pred istek roka trajanja, otprilike... Noskichovali™ ispred kontejnera i čekali da kinez baci, pa da se pretvaramo da nije rok trajanja utisnut, nego kad prevedemo "best by", da to znači da je nejbolje do tad, a da se i posle toga može koristiti...

 

Ja sad u svojim srednjim 40im konačno shvatam zašto ovoj državi već 40 godina sve ide kako ne treba... Nije problem ni lopovi na vlasti, ni nesposobni na vlasti... Problem je što ovde l(j)udi na vlasti viole da izmisle alternativnu stvarnost, i onda svaku činjenuicu guraju u tu zamišljenu realnost, a narod u to veuuje omađijan onom kutijom sa slikama i miljeom preko ekrana i ovim toaletenim smećem što se prodaje na trafici... Onda kad realnost neumitno pobedi tu fikciju, vlast biva iznenađena...

 

Idioti...

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Plajvi said:

Mene i dalje svi gledaju kao imbecila jer jedino bakute i ja nosimo maske u prodavnici. Cak i radnice proizvoljno, nekad da, nekad ne.

Nosio sam i krajem maja/pocetkom juna kad se proglasavala pobeda i kraj narodnooslobodilacke borbe, u mnogim pogledima sam procitao tipa 'izvini devojcice, sta radis ti?'

:rolleyes: :isuse:

A evo, vratilo se i u Ki ponovo, kurcili su se po novinama da smo cisti mi, Loznica i mislim Bajina Basta u celoj Srbiji, i to u trenutku kada sam igrom slucaja znao da ima zarazenih koji leze kod nas u bolnici. 

Je l imaš info koliko je zaraženo u Ki?
A pa ne nose samo bakute maske, i mi mladi :dry: poneko, retko. I ima nas nekolicina i sa vizirom, stvarno nas posmatraju kao imbecile, no š'a me briga.

Link to comment

Bilo bi dobro da konačno počnu da se svađaju... Možda neko skloni Nestora pa konačno budalu sklone sa TV-a... Ili sklone Kona, pa da znamo na čemu smo, da je (iznenađenja li) brod ludaka izbrao najluđeg za kapetana...

Link to comment
Just now, Tsai said:

Ovaj tvoj post za Okama, vlast itd

Pa može, ali ovo za Ali expres je ono jedno opšte mesto... mneki pouzdan info, nego se sećam da smo većinu testova kupili kad i Španija i Italija, koje su vraćale Kienzima natrag jer je bilo pouzdano™... Ostalo je moje mišljenje, slobodno ga deli...

Link to comment

U Požegi proglašena vanredna situacija, to je 12. grad/opština (ranije: Novi Pazar, Sjenica, Tutin, Kragujevac, Kraljevo, Čačak, Vranje, Ivanjica, Šabac, Arilje, Beograd).

 

Quote

Predsednik opštine Požega Đorđe Nikitović je, na osnovu predloga Opštinskog štaba za vanredne situacije, doneo Odluku o proglašenju vanredne situacije na teritoriji te opštine, navodi se u saopštenju objavljenom na veb-sajtu te lokalne samouprave.

http://rs.n1info.com/Vesti/a616764/Vanredna-situacija-proglasena-u-Pozegi.html

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...