Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

5 minutes ago, trustno1 said:

To se odnosilo na Anonymusa, izvinjavam se

 

A ja opet nisam pomenuo nikakva istraživanja.

Edited by Anonymous
Link to comment
4 minutes ago, Anonymous said:

 

A ja opet nisam pomenuo nikakva istraživanja.

Baš tako, otkud ti onda podatak da "sve manje ljudi upotrebljava ono što se nekad zvalo 'zdrav razum'"? Lični utisak, u odnosu na kad? :)

Link to comment
1 hour ago, Kelt said:

povlačim sve što sam rekao o njemu.. tako je, svih 240, zato su druge zemlje uvele digitalno praćenje i drive-tru testing stanice i šta sve još ne

 

 

Ne seri, Kone. 

Kakva gomila opstih mesta, upakovanih tako da zvuci "nezavisno".

 

Prvo - ova drzava nema kapaciteta za ono sto gradjani od nje ocekuju. Ok, znaci naznaka kritikovanja sistema. Ali avaj, mozda gradjani samo previse ocekuju??

 

Onda samopohvala - ako neko nece da razume, sta ja tu mogu. Covek hoce da nam saopsti istinu, jedini je koji to cini, avaj, usamnjen je, borac protiv vetrenjaca. 

 

Onda ekvidistanca - stanja nisu svesni kako oni iz vlasti tako oni protiv vlasti. Kao da se jedni i drugi isto pitaju i da su jednako odgovorni za stanje toga sto drzava moze ili ne moze da pruzi gradjanima.

 

Dalje, "Nece niko da razume." Da se vratimo sad na pocetak -  sta to nece niko da razume? Da drzava nema kapaciteta za ono sto gradjani od nje ocekuju? To smo apsolvirali da je tacno, mislim to da postoji neusaglasenost izmedju spremnosti drzave i ocekivanja naroda u vezi sa spremnoscu drzave. Ajmo dalje. 

 

Onda ide prica o spremnosti sistema da pozove sve ljude iz okruzenja pozitivnih, takvi ocekuju da budu testirani. OK, sta si hteo da kazes? Da drzava nije obezbedila dovoljne resurse da sprovede svoje nadleznosti? Da zastiti stanovnistvo? Ok, izgovori tako. Ali nije izgovorio tako. Umesto toga, sledi drama kako voditeljki Radi zeli da objasni ono sto niko ne zeli da cuje. 

 

I ponovo, sta je to tako bitno ovde Kon rekao? Osim sto je izdramio. 

 

Dajte mu kolumnu u Blicu, to je taj rang. 

 

Edited by pacey defender
  • +1 6
Link to comment

meh bitno je izjavio kasnije u priči da će biti dovoljno da se prokuži 50% ljudi da bi korona postala prošlost, opet struka je očekivala da će preko leta korona nestati ili će se broj slučajaeva smanjiti na nekoliko dnevno, tako da me ne bi začudilo da se za par meseci ustanovi da imunitet t traje 2 do 3 meseca...

- interesantno kako nemaju kapacitete da testiraju 1300 kontakata rezervoara virusa u bg a dnevno se uradi po 8-9k testova ili preneto na celu državu treba istestirati manje od 2k takvih ljudi dnevno i na ovaj broj zaraženih još hiljadu onih sa simptomima, neka bude i 2k, gde onda otpada preostalih 6-7k testova da li ih arče na okužene koji čekaju neg test, policiju ili zdr. radnike ili je tra brojka fiktivna zarad štelovanja i držanja broja novookuženih ispod 5%, mada ako je to cilj može se smanjiti broj pozitivnih testova...

Link to comment

192,000 / 2 / 24 / 60 / 60 = 1.11111 maska u sekundi (u 3 smene i bez pauze za pishanje). Nadam se da su uzeli i robote da 'hrane' tu mashinu, ne?

 

 

 

Link to comment
10 minutes ago, iDemo said:

192,000 / 2 / 24 / 60 / 60 = 1.11111 maska u sekundi (u 3 smene i bez pauze za pishanje). Nadam se da su uzeli i robote da 'hrane' tu mashinu, ne?

 

 

 

 

Onda se moraju obezbediti pelene za odrasle, koje su skuplje od maski.

Link to comment
25 minutes ago, Anonymous said:

Lični utisak, naučno nedokazan.

 

profimedia-0535645681-725x483.jpg

Hahaha, pakao! Nema tu šta nego sam hela da cepidlačim da ne vidim što su ljudi sve gori i gori u pogledu zdravog razuma. Ja bih baš rekla da su uvek bili isti. Pučina je stoka jedna grdna, ne?

Link to comment
5 minutes ago, trustno1 said:

Hahaha, pakao! Nema tu šta nego sam hela da cepidlačim da ne vidim što su ljudi sve gori i gori u pogledu zdravog razuma. Ja bih baš rekla da su uvek bili isti. Pučina je stoka jedna grdna, ne?

 

To je već subjektivni osećaj, imam utisak (čega se kroz maglu sećam) da su se ljudi tokom epidemije velikih boginja ovde odgovornije ponašali, a svakako su imali mnogo manje tehnoloških pomagala, što je u stvari bilo super.

Link to comment
Just now, Anonymous said:

 

To je već subjektivni osećaj, imam utisak (čega se kroz maglu sećam) da su se ljudi tokom epidemije velikih boginja ovde odgovornije ponašali, a svakako su imali mnogo manje tehnoloških pomagala, što je u stvari bilo super.

 

Ubedjena sam da je uvek bilo isto što se tiče zdravog razuma. Scena u mojoj zgradi: dve žene se sretnu u ulazu, obe nose maske. Počnu da pričaju i obe skinu maske da bi lakše mogle da pričaju.

Link to comment
24 minutes ago, Anonymous said:

 

To je već subjektivni osećaj, imam utisak (čega se kroz maglu sećam) da su se ljudi tokom epidemije velikih boginja ovde odgovornije ponašali, a svakako su imali mnogo manje tehnoloških pomagala, što je u stvari bilo super.

 

pa kad su velike boginje bile veliko zlo. ovo ovde ubija samo ljude slabijeg zdravlja. 99% tih sa slika koje kacite su osobe koje misle da im nece biti nista. 99% od tih 99% stvarno nece biti nista. sta je nejasno?

Link to comment
8 minutes ago, ravena said:

 

pa kad su velike boginje bile veliko zlo. ovo ovde ubija samo ljude slabijeg zdravlja. 99% tih sa slika koje kacite su osobe koje misle da im nece biti nista. 99% od tih 99% stvarno nece biti nista. sta je nejasno?

 

Nejasno je ovo boldovano, pošto sam poznavao dvoje odličnog zdravlja koji su umrli od korone.

 

U vreme velikih boginja nije bilo nikakvog interneta, niti Nestorovića, a Kisićka ne bi bila u poziciji ni da bude zaposlena u bilo kom lokalnom domu zdravlja.

Link to comment

nebitno je da sto u stvarnosti nije tako. bitno je kakav je utisak u javnosti, a on je da ubija samo ljude slabijeg zdravlja. to je problem sa intuicijom, nekad zna da bude u sukobu sa stanjem na terenu.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...