Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

3 minutes ago, Tsai said:

 

Sto je zapravo tuzno, da covecanstvo koje je prezivelo kuge svetske ratove atomske bombe i sletelo na mesec na moze mesec dana da se strpi, kolektivno 

 

Imali smo već tu diskusiju, neizvodljivo je. Neko mora da radi i obezbedi struju, vodu, plin, da doveze hranu, naštampa pare, šta god već...

Link to comment
2 minutes ago, Anonymous said:

 

Imali smo već tu diskusiju, neizvodljivo je. Neko mora da radi i obezbedi struju, vodu, plin, da doveze hranu, naštampa pare, šta god već...

Ne mora celo čovečanstvo ali kada bi za početak se strpeli svi koji to mogu, na primer. A mnogi mogu a ne strpevaju se (moja slobodna forma trajnog oblika strpeti se).

Link to comment
16 minutes ago, Anonymous said:

 

Imali smo već tu diskusiju, neizvodljivo je. Neko mora da radi i obezbedi struju, vodu, plin, da doveze hranu, naštampa pare, šta god već...

Upravo to i jeste tragedija ovog trenutka, što smo imali priliku da u praksi vidimo kako zatvaranje izgleda, koje rizike nosi i šta se tu moglo smisliti i poboljšati. Umesto toga, oslonili su se na "biće to u redu, proći će brzo" i sad imamo haos.

 

edit: studenti šetaju ka skupštini. Po buci bih rekao da su kod Opštine NGB.

Edited by ragasto
Link to comment
1 minute ago, ragasto said:

Upravo to i jeste tragedija ovog trenutka, što smo imali priliku da u praksi vidimo kako zatvaranje izgleda, koje rizike nosi i šta se tu moglo smisliti i poboljšati. Umesto toga, oslonili su se na "biće to u redu, proći će brzo" i sad imamo haos.

 

Tacno tako. Kad nesto radis u panici i brzini dopusteno je da ti mere budu ostre po coskovima ali kad se ista situacija desi ponovo posle nekog vremena imas predlozak na osnovu kojeg mozes da analiziras gde su bili ti ostri coskovi i malo izbazdaris citavu stvar. Za to nije cak ni potrebno neko posebno znanje i mudrost, svi to radimo u zivotu svakodnevno, maltene instinktivno. Problem je u tome sto taj relativno novi fenomen odbijanja da se razmislja u kontekstu i povezuju stvari koje nisu u direktnoj vezi ali jesu u posrednoj nije samo odlika naprdnjacke vlasti u Srbiji vec globalni trend. Zahvaljujuci fenomenalnim sposobnostima tehnologije u analitickoj obradi podataka sve manje ljudi oseca potrebu da se bavi povezivanjem fenomena koji nisu u ekskluzivnoj i neposrednoj vezi a to mora vremenom da se odrazi na navike u misljenju i zakljucivanju.

Link to comment
1 minute ago, harper said:

 Zahvaljujuci fenomenalnim sposobnostima tehnologije u analitickoj obradi podataka sve manje ljudi oseca potrebu da se bavi povezivanjem fenomena koji nisu u ekskluzivnoj i neposrednoj vezi a to mora vremenom da se odrazi na navike u misljenju i zakljucivanju.

Ajd sad... Baš ga izanalizira i ispoveziva za sve pare.

Link to comment
14 minutes ago, ragasto said:

studenti šetaju ka skupštini. Po buci bih rekao da su kod Opštine NGB.

 

Edited by dvb-t manijak
Link to comment
23 minutes ago, radisa said:

Jbg, ja se jednom vozio u liftu sa njim... :(

Pa sad si sigurno na nekoj hitlisti. Šolakovoj ili Vučićevoj svejedno.

Link to comment
9 minutes ago, trustno1 said:

Ajd sad... Baš ga izanalizira i ispoveziva za sve pare.

 

Nije to moja teza, godinama se pise o tome u strucnoj literaturi. Mi se stalno cudimo tome sto ljudi ne povezuju, ne znam, sopstveni zivotni status sa politicarem na vlasti ili tako nesto slicno a postoji relativno jednostavno objasnjenje za to. Nemaju kapacitet. Nemogucnost uspostavljanja kompleksnih logickih veza u psihologiji se odavno tretira kao funkcionalni nedostatak kod odredjene kategorije ljudi. Mozak dokazano gubi ili mu se umanjuju sposobnosti koje ne praktikuje, kao sto misici zakrzljaju ako se ne koriste. Kad saberes te dve stvari dobijes ovo kao zakljucak.

 

Naravno, nije to bitno za ovu temu, samo sam se nadovezao na ragastov post. Mozemo o tome na nekoj drugoj temi.

Edited by harper
Link to comment

Može, mene zanima ta tema. Ali, gde su istraživanja koja pokazuju da ljudi danas manje upotrebaljavaju "zdrav razum" nego u nekom ranijem periodu?

Link to comment
Just now, trustno1 said:

Može, mene zanima ta tema. Ali, gde su istraživanja koja pokazuju da ljudi danas manje upotrebaljavaju "zdrav razum" nego u nekom ranijem periodu?

 

Ja to nisam napisao.

Link to comment

povlačim sve što sam rekao o njemu.. tako je, svih 240, zato su druge zemlje uvele digitalno praćenje i drive-tru testing stanice i šta sve još ne

 

 

Edited by Kelt
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...