Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

 
Quote

 

17 hours ago, 10 tweets, 3 min read
 
Slepa Srbija1️⃣:

25. juna preminuo je od Covid-19 Šaban Alijević, slepi telefonista koji je sa još dvoje slepih kolega radio u centrali Kliničkog Centra Srbije.

Na početku pandemije vlast je govorila da osobe sa invaliditetom ne moraju ići na posao, a istina je drugačija.
👇👇👇Image
Slepa Srbija2️⃣:

Juče na Lešću je sahranjen Šaban Alijević, Rom, radnik, čovek.

Bez pompe, izvinjenja ili bar objašnjenja nadležnih zašto su slepi telefonisti u KC Srbije morali raditi od 24h svakih 4 dana, a od zaštite dobili samo 1 bocu alkohola i po masku, pa neka se snađu.
Slepa Srbija3️⃣:

A Šaban Alijević se povinovao i radio u centrali koja je čišćena jednom nedeljno, a kad je pokušao da razgovara o uslovima sa svojim šefom Vidom Jovanovićem, dobio je samo grube odgovore i pretnje.

Tako da su zaštitnu opremu kupovali sami jer živimo zlatno doba.
Slepa Srbija4️⃣:

Pored straha od otkaza, slepi telefonisti su imali i problem dosaska i odlaska sa posla, jer su ih samo jednom odvezli službenim vozilom, a onda im rekli da probaju autobusom.

Jer slepa osoba posle 24h rada najlakše uhvati autobus kad je gradski prevoz ukinut🤬.
Slepa Srbija5️⃣:

Novinarka Nevena Jovanović pokušavala je da se telefonistima ukaže pažnja za požrtvovan rad, ali je direktor KC Srbije, Milika Ašanin, "odbio dati izjavu za nepoznate ljude i kada bi za bilo koga davao izjavu, ne bi ni mogao valjano da obavlja svoju dužnost"🤦🏻‍♂️.
Slepa Srbija6️⃣:

Zahvaljujući novinarci, Šabana je pozvao ministar za vožnju Jorgovanke i rad, Zoran Đorđević, obećavši nagradu slepim telefonistima od koje do danas nije bilo ništa.

Šaban je kao nagradu poželeo stalni posao za slepog kolegu Lazara koji radi po ugovoru o delu.
Slepa Srbija7️⃣:

4 telefoniste KC Srbije, od toga troje slepi (⚰️Šaban, Lazar i Neša) u početku vanrednog stanja su učili o virusu sa Gugla da bi dali informacije narodu, dolazili na posao od 24h kako se snađu, sami kupovali zaštitnu opremu, pretili im otkazom i dobili obećanje.
Slepa Srbija8️⃣:

Šaban je primljen sa upalom pluća na Covid odeljenje bolnice Dragiša Mišović 20. juna, prebačen na KBC Bežanijska kosa 22. juna i umro 3 dana kasnije jer imamo viška opreme, dovoljno testova, respiratore na papiru i živimo doba gde su obećanja jača od činjenica.
Slepa Srbija9️⃣:

Šaban Alijević koji je spasavao narod, sahranjen je na Lešću, a da je olupan narod uveseljavao, dobio bi Aleju zaslužnih građana kao onaj drugi Šaban.

Narod koji većinski voli hleba i igara, ubrzano ostaje bez ličnih dobara.

Izvor:
Slepa Srbija🔟:

Iznad Šabana Alijevića su bili janjičari sa upitnim diplomama i zidnim kalendarom punim svetinja u koje ne veruju, a on je radio samo za narod.

On je slep video mnogo bolje od obnevidelih vajdicom, zadojenih ćarom i dao život za nas.

Večna slava Šabane.

-Kraj-Image

 

Link to comment

2. jun

Belorusija 852

Srbija  24

 

2. jul

Belorusija  274

Srbija 359

 

Bilo je to dinamičnih mesec dana.

Al dobro, bar smo saznali neke značajne stvari. Kao npr da li će Poks i Čedo preći cenzus

 

Link to comment
23 hours ago, gospa buba said:

meni "pametno je zaraziti se" ne zvuchi bash dobro :unsure:

(ne kazem tebi, naravno @mraki)

 

tim pre shto ispada da boleshtina precizno gadja skrivene mane i radi na njima maksimalno, pa ispada i da ko je mislio da je zdrav, bash i nije :dry:

meni je sve u vezi ovog virusa i imunog sistema zbilja nejasno, npr. kovid je prelezala sa srednje jakim simtomima moja prijateljica, zdrava osoba, u formi, koja zivi relativno zdravo. istina, radila je na Sajmu i bila izlozena, ali njen partner, koji ima hepatitis C, koji je mrsav, lose se hrani, radi previse, pije... u svakom smislu zivi nezdravo i za ocekivati je da mu i imuni sistem nije bas neki, proveo je svo to vreme njene bolesti sa njom u stanu i nije se zarazio. opet i moja prijateljica, bolesna isto kao i ja od hronicnog metastatskog kancera je prelezala kovid sa jako blagim simptomima... hocu da kazem, jako su cudni ti putevi imunoloski, viroloski itd... ja licno, zaista bih volela da me sad mimoidje, ako bas mora, onda negde na jesen, kada se dovoljno iskupam/

Link to comment

Cak i kada imas uput od doktora?

 

Kada vidim ove francuze kako se zale na zdravstvo dodje mi da ih sve isamaram (ja danas uradio test, imao uput, besplatno naravno, barem za sada :D ).

Link to comment

Ne, ako "ispunjavaš kriterijume definicije slučaja", što po sadašnjem tumačenju otprilike znači da si u ozbiljnom stanju i za momentalnu hospitalizaciju, besplatno je.

6000 je ako radiš na sopstveni zahtev, a i tad se dešava na testova nema. Osim ako nisi Ceca, Đoković, Biković, random fudbaler CZ/Partizana itd. u kom slučaju testova ima i rezultate dobiješ odmah. 

Link to comment

Da testova nema i nije toliko čudno ako pogledamo današnju vest iz 1 eminentnog fudbalskog kluba: dvojica prvotimaca su pozitivni (osetili simptome) i svima redom je odmah urađen drugi test, čekaju se rezultati.

 

Prvi test su im radili pre par nedelja i busali su se kako su svi negativni.

 

E, sad to pomnožiti sa brojem eminentnih fudbalskih klubova, zašto ne i košarkaških, pa sa čitavom estradnom kamarilom i ostalim VIP kategorijama, pa sa stranim investitorima i svim faktorima koji imaju šemu da završe grupno testiranje u roku od odmah, i na kraju sa nekim logičnim kategorijama tipa vojska, policija i zdravstvo...

 

... i tako dolazimo do onih 9000 testiranih od čega je 350 pozitivno. Bukvalno arče testove na VIP kategorije.

 

Mada su i u toj vartijanti verovatno dodali jednu nulu kako bi došli na 9000.

  • +1 4
Link to comment

@borris_

 

Evo imaš ovde, žena na početku klipa nabraja koliko mečki treba roditi da po kriterijumima kriznog štaba neko uopšte bude kandidat za testiranje o državnom trošku.

 

 

Edited by vememah
Link to comment
1 hour ago, cedo said:

jebace vas vucic gadno veceras ... objavili 359 za danas

Jebe on nas svakodnevno od 2012.g. Samo što se to trenje više ni ne oseća, narod je već anesteziran od svakodnevnog silovanja. 

A i nema policajca na vidiku da uhapsi tog silovatelja.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...