Jump to content
IGNORED

Ekonomija i Corona virus pandemija


Frank Pembleton

Recommended Posts

24 minutes ago, Host said:

Zapravo su neprofitna organizacija koja se bavi humanitarnim aktivnostima i zastitom zivotne sredine. Ne zajebavam se, to tvrde za sebe.

 

Steta sto ne smem da pokazem dokaz zbog poverljivosti privatne prepiske. 

 

 

U srbiji se uspeh ne prašta

Link to comment
21 minutes ago, Luther said:

 

Odlično onda ćeš dobiti i tehnologiju i cene od pre 30 godina pa ćeš sa svojim prihodima moći da vidiš mobilni samo na slici. Ekonomija obima+cena rada na zapadu+ekologija+još mnogo toga.

pa jeste u pravu si, išli smo bosi pre 30 godina kada se nike i adidas nisu pravili u kini, ni tv nismo imali :D

- ređe će se kupovati mobilni, pa greta bi te sad zbog toga poljubila :happy: to je za ekologiju super

Link to comment
3 minutes ago, Caligula said:

Sta je sa kreditima? (ja imam neki intesa kes kredit, 20000 rata)

 

Rate se obustavljaju ili...?

niti jedna banka nije još ništa objavila

imaju rok do sutra

Link to comment
1 hour ago, Luther said:

 

Post je moguće prilično glup ali je tvoj odgovor sigurno gluplji jer:

-sam za Leferovu krivu  napomenuo da ima mane ali dobra je kao opomena da ne možeš poreze beskonačno i proizvoljno da dižeš jer je kontraproduktivno sa stanovišta povećanja fiskalnih prihoda.

-stimulus tražnji nije isto što i: Vlasnik novca je država (i potpisali su se na njemu), oni nama to samo daju na korišćenje. Prema tome, stvaranje triliona nije problem, problem će biti kako to pametno uraditi. Nisam pomnjao stimulanse tražnji, a videćemo kako će ova klasična kejnzijanska mera delovati u globalizovanom svetskom tržištu, inflacija na stranu. Stimulišeš tražnju čega i kako. Podeliš narodu pare i on kupuje šta: televizore iz Kine, tekstil iz Turske, špagete iz Italije? Čiju si proizvodnju podstakao? 

-što nas dovodi do treće tačke: merkatilizma i prekida globalne trgovine i proizvodnje. Pa možemo doći do Kindlebergerove spirale (predstavlja smanjenje obima međunarodne trgovine)

Резултат слика за kindleberger spiral

 

Što bi nas (svet) iz moguće recesije promptno lansiralo u depresiju.

 

Međutim helikopteri su već poleteli i u EU i u USA (čeka se senat) svaki sa po cca 1T nečega pa ćemo videti gde ćemo stići.

 

 

Bijes se sa covekom od slame. Potezati Laferovu krivu kao OPOMENU sbbkbb u ovom trenutku je jednako bezveze kao potezati slobdoarski argument "our right to party" protiv diktatorske drzave koja nas drzi zarobljene u sobi.

 

Traznja nije samo kineski televizor, vec  i rucak sledeceg dana, i racun za vodu i struju i rentu, a za koji se nema jer ti je CarGo poslodavac dao sut kartu (a i da ti nije dao, tesko da bi nesto zaradio). Dakle, traznja za neophodnim dobrima, puko prezivljavanje, a ne trajnim potrosnim dobrima.

Link to comment
1 hour ago, Host said:

Tako je. U medjuvremenu ce unajmiti studente (volontere, naravno) da pomognu najstarijima. Svaka cast Vucicu!

 

Ima oglas na infostudu za volontere-studente

 

 

Link to comment
1 hour ago, Caligula said:

Sta je sa kreditima? (ja imam neki intesa kes kredit, 20000 rata)

 

Rate se obustavljaju ili...?

 

Moratorijum 3 meseca, posle ce ti tu kamatu obracunati kad krene ponovo placanje kredita... recimo 100 evra  kamata, imas jos 100 rata, rata ce ti biti veca za 1 evro kad prodje vanredno stanje... Banke ce morati do sutra da objave na sajtu sta i kako. AKo ne odbijes moratorijum, to znaci da si ga prihvatio.


Isto vazi i za lizinge, trajne naloge i slicna davanja.

Link to comment
1 hour ago, Budja said:

 

 

Bijes se sa covekom od slame. Potezati Laferovu krivu kao OPOMENU sbbkbb u ovom trenutku je jednako bezveze kao potezati slobdoarski argument "our right to party" protiv diktatorske drzave koja nas drzi zarobljene u sobi.

 

Traznja nije samo kineski televizor, vec  i rucak sledeceg dana, i racun za vodu i struju i rentu, a za koji se nema jer ti je CarGo poslodavac dao sut kartu (a i da ti nije dao, tesko da bi nesto zaradio). Dakle, traznja za neophodnim dobrima, puko prezivljavanje, a ne trajnim potrosnim dobrima.

 

Sa ovim se slažem, ali videćemo na šta će to na kraju da izađe. Ideološki i saznajno sam protiv takvih mera ali sa druge strane desperate times call for desperate measures. Ono što  ostaje je da se nadam da će oni koji o ovome odlučuju imati dovoljno pameti (svakako više od nas koji ovde piskaramo) da odmere pravu meru i metode.

Link to comment
3 hours ago, gone fishing said:

pa jeste u pravu si, išli smo bosi pre 30 godina kada se nike i adidas nisu pravili u kini, ni tv nismo imali :D

- ređe će se kupovati mobilni, pa greta bi te sad zbog toga poljubila :happy: to je za ekologiju super

 

Neka fala, ne bi da me proglase za pedofila. Pre 30 godina Kina je pravila te patike a imao si i tv ali ne 4K od 2500 inča nego EI-Niš. Pa ti biraj. 

Link to comment

Imao sam i ja, da se pohvalim, 1 Grunding kupljen na konsignaciji(malo vas zna šta je to bilo) sredinom osamdesetih, ekran 54cm koštao kao recimo 3-4 dobre plate i Philips isto ekran 54cm manje je koštao to je krajem osamdesetih kad je nesretni Raka Marić nagurao zilion televizora u Srbiju. Pa ako vam to sada odgovara recite, meni ne.

Edited by Luther
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...