Jump to content
IGNORED

Ekonomija i Corona virus pandemija


Frank Pembleton

Recommended Posts

17 hours ago, Luther said:

 

Lepota liberalnog uređenja je da svako može da odluči u kojem će od tih svetova da živi. Ja doduše ne vidim da mnogo ljudi iz našeg sveta prelazi u njihov mada ima i takvih primera. 

lepotu liberalnog uredjenja upravo gledamo na delu. firme, kolike god da su, tvrde da nemaju kapitala da pola godine placaju radnike dok ne prodje kriza. pre par dana procitah da i barberi pati i ne zna da li ce preziveti jer je drasticno opala prodaja luksuzne robe. za par nedelja. 

 

 

danas telegraf kuka kako evo i uk mora da se okrene socijalizmu jer je ministar finansija obecao 70 plate za stalno zaposlene radnike koji ne budu radili tokom krize. 

 

ja se vec dugo pitam da li je diktatura profita ubitacnija od diktature proletarijata. odgovor jos ne znam ali znam na koju stranu naginjem. 

 

super je liberalizam za mlade i zdrave, samo to ne traje dozivotno. 

Link to comment
14 minutes ago, adam said:

lepotu liberalnog uredjenja upravo gledamo na delu. firme, kolike god da su, tvrde da nemaju kapitala da pola godine placaju radnike dok ne prodje kriza. pre par dana procitah da i barberi pati i ne zna da li ce preziveti jer je drasticno opala prodaja luksuzne robe. za par nedelja. 

 

 

danas telegraf kuka kako evo i uk mora da se okrene socijalizmu jer je ministar finansija obecao 70 plate za stalno zaposlene radnike koji ne budu radili tokom krize. 

 

ja se vec dugo pitam da li je diktatura profita ubitacnija od diktature proletarijata. odgovor jos ne znam ali znam na koju stranu naginjem. 

 

super je liberalizam za mlade i zdrave, samo to ne traje dozivotno. 

 

Mislio sam pre svega na politički sistem i mogućnost da slobodno biraš kako i gde ćeš da živiš. Što se tiče ekonomskog lberalizma zaista ne bi o tome počinjao sada i ovde. Tebi ako se dopada diktatura proletarijata zalaži se i bori za to. Empirijski je dokazano da su te diktature najbolje za stare i bolesne.

Link to comment

Koliko dugo je kompletni lockdown uopšte održiv pre nego države budu primorane da ukinu ili bar ozbiljno olabave restriktivne mere bez obiza na posledice?

Znam da nije svagde isto, ali recimo, pričamo li o nedeljama ili mesecima? :ph34r:

Edited by mraki
Link to comment
1 hour ago, Bogotac said:

Kod nas do kraja maja plafon,posle mora kompletno otvaranje drzave,inace smo gotovi,info je sa izvora.

Izvora cega ? Zbog ekonomije pricas ili... ?

Link to comment
17 hours ago, Bogotac said:

Kod nas do kraja maja plafon,posle mora kompletno otvaranje drzave,inace smo gotovi,info je sa izvora.


Ako sam te dobro razumeo, drzava je likvidna jos dva meseca bez ustaljenih poreskih priliva, nakon toga bankrot?

Link to comment
8 hours ago, pasha said:

Neophodno je da drzava odlozi placanje racuna gradjanima sto se vec desava u Italiji I nekim drugim evropskim zemljama. Onda dolaze drugs mere tipa poreza.

Interesantno, a niko još nije ništa Italijanima javio o tome da se odlaže plaćanje računa.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...