Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

59 minutes ago, borris_ said:

Da bi izbjegao okupjanja mladih. 

 

A šta mladi se neće okupljati od npr.16-18h.

Ma, gluposti.

Najbesmislenija mera ikada, služi isključivo za iživljavanje.

 

Link to comment

zar je toliki problem 2-3 nedelje biti kod kuce posle 21h?! 

mladjarija muka drda ceo boziji dan u zatvorenom, blejuci u ekrane, i onda im kurne digac da bi malo da cirkaju napolju.

sedi kuci i istrpi par nedelja ako treba

  • +1 2
Link to comment

Meni su lično glupost i utakmice u večernjem terminu jer kao dozvolili su neki broj publike a upitno je i zašto se fudbalerima dozvoljava neßto što mnogim drugima nije. Tj. zna se zašto jer su to tihi novci koji ne vrište "i ja sam potencijalna opasnost!"

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
2 hours ago, Ros said:

zar je toliki problem 2-3 nedelje biti kod kuce posle 21h?! 

mladjarija muka drda ceo boziji dan u zatvorenom, blejuci u ekrane, i onda im kurne digac da bi malo da cirkaju napolju.

sedi kuci i istrpi par nedelja ako treba

Zato sto bi 21h ubrzo bilo 17h, jer onaj gore voli da nas zakljucava, dok njegovi huligani sa bakljama i ostali povlasteni imaju propusnice.

I zato sto je prolece dokazalo da ta mera ne doprinosi nicemu, jer smo imali sporiji pad od svih drugih drzava koje su tada imale samo uobicajene mere bez policijskog... Sto se dobije smanjenim druzenjem, izgubi se u guzvanju po prodavnicama i sl... (mozda je cak veca negativna komponenta, jer smo ipak imali sporiji pad)...

Ono sto moze pomoci je samo totalni lockdown u kini, bez povlastenih i izuzetaka, al niko sem kineza nije kadar za to...

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, Spooky said:

Zato sto bi 21h ubrzo bilo 17h, jer onaj gore voli da nas zakljucava, dok njegovi huligani sa bakljama i ostali povlasteni imaju propusnice.

I zato sto je prolece dokazalo da ta mera ne doprinosi nicemu, jer smo imali sporiji pad od svih drugih drzava koje su tada imale samo uobicajene mere bez policijskog... Sto se dobije smanjenim druzenjem, izgubi se u guzvanju po prodavnicama i sl... (mozda je cak veca negativna komponenta, jer smo ipak imali sporiji pad)...

Ono sto moze pomoci je samo totalni lockdown u kini, bez povlastenih i izuzetaka, al niko sem kineza nije kadar za to...

 

nije isto 21h i 17h.  neko je u skoli, na predavanjima, na poslu...

plus, onaj gore nije jedini koji zakljucava. i u nekim boljim kucama su shvatili da je to dobro resenje.

Link to comment
13 minutes ago, Ros said:

 

nije isto 21h i 17h.  neko je u skoli, na predavanjima, na poslu...

plus, onaj gore nije jedini koji zakljucava. i u nekim boljim kucama su shvatili da je to dobro resenje.

Opet, nema nijednog dokaza da je nas policijski cas pomogao, imali smo slabiji pad od svih suseda, svajcarske i sl...

Za licne mere se slazem, ja se i dalje poprilično čuvam, ali opet, slobodan sam i da odme do prodavnice kada nije guzva, i da se prosetam gde smatram da je rizik nikakav. I genralno, ne smatram da sam ista znacajno neoprezniji nego u martu i aprilu kada su me zakljucavali u 5.

Juce sam cak dobar dio setnje napolju imao masku... Standardni vikend izlaz u grad je bio poslednji put u martu... I svega nekoliko puta sedio u bastama kafica i restorana...

Edited by Spooky
Link to comment

ja stvarno u poslednje vreme bas retko budem napolju posle 21h pa me licno mera kao mera ne pogadja toliko, ali biti toliko glup da ne vidis da je ovo puko izivljavanje gomile nesposobnih debila je stvarno bolno...

 

zatvori jebene kafane, trzne centre nemoj ceo narod maltetirati!

Link to comment
11 minutes ago, jorma shparga said:

ja stvarno u poslednje vreme bas retko budem napolju posle 21h pa me licno mera kao mera ne pogadja toliko, ali biti toliko glup da ne vidis da je ovo puko izivljavanje gomile nesposobnih debila je stvarno bolno...

 

zatvori jebene kafane, trzne centre nemoj ceo narod maltetirati!

 

pricas o sloveniji ili srbiji? 

Link to comment
6 hours ago, Apollo Creed said:

Ako zatvoriš radnje, kafiće, kafane i sl. u 20,21...čemu policijski sat?

 

Kad je bio onaj julski pik djeca su se okupljala po parkovskim klupama i uredno delila dvolitarku piva, njih 8 recimo na klupi (video rodjenim očima)

 

da se ja pitam ne bi policijski čas nikad uvodio, samo striktno novčano kažnjavanje, i to kumulativno, prvi prekršaj 20E, sledeći 100E, sledeći 500E i tako dok se gnu ne opameti.

 

 

Edited by Caligula
Link to comment

A to je povećalo transmisiju? Čim su ukinuli svadbe, mature i 18. rođendane smirilo se za par nedelja. Druženje mladih ljudi ne utiče na širenje virusa. Ne govorim o masovnim skupovima već uobičajeni izlasci.

Link to comment

 

Quote

 

Policija je restoran u Pragu u kojem se nakon zatvaranja održavala zabava s tridesetak ljudi kaznila s 3 miliona čeških kruna (oko 110.000 evra) zbog nepoštovanja epidemioloških mera.

 

Policija je tokom racije posle 20 sati, kada je kafić trebalo da bude zatvoren, tamo pronašla više desetina ljudi koji su se provodili bez zaštitnih maski, ali su koristili i drogu.

 

"Istražitelji su utvrdili da se u restoranu ne poštuju epidemiološke mere i da je nakon zatvaranja tamo još bilo nekoliko desetina gostiju", rekao je portparol policije Jan Danek.

 

Prema navodima policije, osoblje restorana je u osam sati zaključalo glavni ulaz, a gosti su se preselili u zadnji deo objekta, gde su nastavili da se zabavljaju. Kad je neko od gostiju hteo da napusti restoran, kontaktirao bi osoblje koje bi ga izvelo kroz zadnji izlaz.

 

Tuda je na kraju prošla i policija i uočila 35 ljudi koji se nisu pridržavali epidemioloških mera.

 

 

Link to comment
7 hours ago, Ros said:

zar je toliki problem 2-3 nedelje biti kod kuce posle 21h?! 

mladjarija muka drda ceo boziji dan u zatvorenom, blejuci u ekrane, i onda im kurne digac da bi malo da cirkaju napolju.

sedi kuci i istrpi par nedelja ako treba

Meni isto to nije jasno. Štaviše, proširila bih to da kažem da mi nije jasno kad ljudi kažu: ja ne mogu ovako godinu (dve) dana. Najiskrenije ne razumem dve stvari: što ne možeš, šta ti fali? i: ko te šta pita? = mislim, je l te pita korona da l ti je dosta

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...