Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

1 hour ago, Gojko & Stojko said:

da im je posao delimično nadoknađen povećanjem povreda kičme od povećanog rada od kuće ...

Pa nije Australija Amerika pa da ima '200 hiljada povreda na/od krevetninu/e godishnje", ne? Ovo je parafrazirano™, Bill Brayson - neka od njegovih knjiga - red velicine je svakako tacan. 

Link to comment

Ne treba ti statistika nista. Zdrav razum kaze da sa lockdownom intezivno spasavamo zivote. Svake godine u ovo doba sve vrvi od kaslja i sickija u mome officu. Sad nista ali apsolutno.

Moja majka u CG prati umrlice da bi mogla izjavit saucesce i ne sjeca se kad je zadnji put ovako rijetko nailazila na poznata imena i prezimena.

Ali zato moja kćer ne ide na skijasku ekskurziju a sljedece godine su trebali ici u US i najvjerovatnije nece.

Kakve ce ovo mentalne posljedice da ima to tek mogu zamislit

Link to comment
7 hours ago, omiljeni said:

27% asimptomatskih? nešto mi to baš malo. verovatno kod dosta njih ne mogu naći antitela, pa je zbog toga i CFR tako visok

+1

Pretpostavljam da je smrtnost bliža 1%.

Link to comment

UK po zvanicnim statsima je u top3 u deaths per capita. Samo San Marino i Belgija su iznad njih. Mozda nisu evidentirali bas svaku smrt od covida, ali razlog nije svesno prikrivanje i narihtavanje.

Link to comment
2 hours ago, Moracikus said:

Ne treba ti statistika nista. Zdrav razum kaze da sa lockdownom intezivno spasavamo zivote. Svake godine u ovo doba sve vrvi od kaslja i sickija u mome officu. Sad nista ali apsolutno.

Moja majka u CG prati umrlice da bi mogla izjavit saucesce i ne sjeca se kad je zadnji put ovako rijetko nailazila na poznata imena i prezimena.

Ali zato moja kćer ne ide na skijasku ekskurziju a sljedece godine su trebali ici u US i najvjerovatnije nece.

Kakve ce ovo mentalne posljedice da ima to tek mogu zamislit

 

Gde je bio lockdown pre 2 i pre 7 godina? 

2013 2699 i

2018 3088

...

2020 3126

Link to comment

U Rumuniji je katastrofa, svaki dan oko 1200 novih slučajeva, a danas čak 48 preminulih :ph34r: 

Poljaci danas ponovo oborili rekord po broju novozaraženih. 

 

Izgleda da je definitivno da zemlje koje su relativno dobro prošle u prvom krugu sad najebale u drugom. Hrvati se tu nekim čudom još drže. 

Edited by Halvard
Link to comment

Lockdown intezivno spasava zivote samo od covida, a ostalo je u okviru redovnih fluktacija. Saobracajke i druge nesrece imaju mali udeo u smrtnosti. Mozda oko 5%, tako da tu ne moze mnogo zivota ni da se spase. Ako bi lockdown spasavao i zivote od srca i kancera onda bi se pravila i znacajna razlika, ali to nije slucaj.

Link to comment

Neverovatan fuckup Norvežana. Došlo je izbijanja zaraze na Hurtigrutenu (liniji kruzera koji plove duž norveške obale, inače jedan od nacionalnih simbola) među filipinskim radnicima u posadi. Oni su stavljeni u karantin tako što im je bilo zabranjeno da silaze na kopno, ali su mogli slobodno da se mešaju sa putnicima, koji naravno ništa nisu znali o tome. :isuse: Informacije o tome su dospele u javnost tek kad su dva kruzera završila plovidbu i nekoliko stotina putnika se razmilelo po čitavoj Norveškoj (i Danskoj). Nekoliko njih je već zaglavilo u bolnici i sad vlasti očajnički pokušavaju da nahvataju i njih i sve kontakte koje su u međuvremenu ostvarili. 

Link to comment
40 minutes ago, Halvard said:

Neverovatan fuckup Norvežana. Došlo je izbijanja zaraze na Hurtigrutenu (liniji kruzera koji plove duž norveške obale, inače jedan od nacionalnih simbola) među filipinskim radnicima u posadi. Oni su stavljeni u karantin tako što im je bilo zabranjeno da silaze na kopno, ali su mogli slobodno da se mešaju sa putnicima, koji naravno ništa nisu znali o tome. :isuse: Informacije o tome su dospele u javnost tek kad su dva kruzera završila plovidbu i nekoliko stotina putnika se razmilelo po čitavoj Norveškoj (i Danskoj). Nekoliko njih je već zaglavilo u bolnici i sad vlasti očajnički pokušavaju da nahvataju i njih i sve kontakte koje su u međuvremenu ostvarili. 

Koja goveda. Slicno je bilo i u Australiji - nisu bili filipinci nego surnjaja od nekog politicara pa su ih - umesto u karantin ili nesto slicno - pustili sa broda a onda ostatak sirotinje i posadu drzali - nit da im ukazu medicinsku pomoc nit' da ih puste da odu... Osnovana 'kraljevska' radna grupa kojom rukovodi advokat koji je izvukao onog (neosudjenog pedofila) popa iz zatvora. Sposoban advokat - pa mu dali da vodi 'radnu grupu'... I odveo je. :)

Link to comment
5 hours ago, Halvard said:

U Rumuniji je katastrofa, svaki dan oko 1200 novih slučajeva, a danas čak 48 preminulih :ph34r: 

Poljaci danas ponovo oborili rekord po broju novozaraženih. 

 

Izgleda da je definitivno da zemlje koje su relativno dobro prošle u prvom krugu sad najebale u drugom. Hrvati se tu nekim čudom još drže. 

I kao takvi su dobrodosli u Hellas,Ellaa...I onda ce sad neko da se javi i da kaze kako je kod nas gore? Hell no..

Link to comment

Poznanik kojeg sam upoznao, Rumun, kaze da se narod tamo buni protiv karantina, nosenja maski i slicnih mera.
Da to krsi njihova ustavna i ljudska prava, slobodu, itd.. te da ne postuju gotovo nista a drzava kao ne moze protiv zakona, jelte..
Tako nesto mi rece.

Link to comment

Stjuardesa Rayanair sa temperaturom radila, gledajući te avione i radne logove da svaki dan idu na po 3-4 leta širom evrope... srećom da nije (toliko) zarazno

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...