Jump to content
IGNORED

Zagađenje vazduha


Ravanelli

Recommended Posts

Bili su nedavno protesti u Boru zbog enormne zagađenosti vazduha, niti je ko od medija izveštavao, niti su nadležni odreagovali, jer - Kinezi, spas RTB-a bla bla.

 

 

Link to comment

Inicijativa Ne davimo Beograd 17. jauara organizuje „Protest za čist vazduh“

Inicijativa Ne davimo Beograd organizovaće na platou ispred gradske skupštine u petak, 17. januara od 18 časova „Protest za čist vazduh“, jer je kako se navodi u njivovom saopštenju, jasno da država ne planira da se bavi tim problemom.

 

https://www.danas.rs/drustvo/inicijativa-ne-davimo-beograd-17-jauara-organizuje-protest-za-cist-vazduh/

Link to comment
10 hours ago, JozoMujica said:

Inače, neće niko ništa da uradi, niti bi uvođenje vanrednog stanja imalo smisla, šta, da zabrane saobraćaj, da zabrane rad fabrikama, da ugase toplane i elektrane, da idu od kuće do kuće i gase ljudima kotlove i peći...? Kratkoročno se ništa ne može uraditi, dugoročno... u zemlji lemingsa... 

 

 

 

Kao prvo, mogli bi da smanje saobracaj (par nepar registracije).

 

Ima dosta kratkorocnih mjera koje mogu da se uvedu. To rade Kinezi, Francuzi, Indijci, vjerujem i ostale zemlje.

 

Ali u Srbiji je kao i obicno uvjek neko drugi kriv (NATO naprimjer).

 

 

 

Edited by borris_
Link to comment
1 minute ago, borris_ said:

Ali u Srbiji je NATO kriv za zagadjenja.

samo čekam onu rusku špijunku danicu grujičić da krene da laprda o osiromašenom uranijumu

Link to comment
Bojim se da je ovo već posledica svega što se dešava sa ovim društvom u poslednjih 30 godina...
 
Jebem ga, ja bih očekivao proteste, drkanje vlasti sa ovim, napade na vladu, nekog da povede narod... No nama su i sve vođe bezmude, kao i mi sami...
 
Ja sam se jutros vratio iz Bukurešta, i jebem ga sad razmišljam da li tripujem ili ne... Pre jedno pola sata su počela pluća da me bole i teže mi je da dišem... U Bukureštu je isto ovakva magla, ali je vezduh nekako svež, ne osećm tegobe... Nisma dolazio u BG predhodne nedelje, u NS mi je bilo OK... Sad sedim u kancu u BG i bukvalnno me pluća zabole ako malo jače udahnem...
 
 
to ti je sve psihosomacki, video si merenje na novinama i sad ti nije dobro. da ne znash shta bi ti falilo :s_w:

sent from bubamoto

Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:

to ti je sve psihosomacki, video si merenje na novinama i sad ti nije dobro. da ne znash shta bi ti falilo :s_w:

sent from bubamoto
 

 

Pomislio bi "Mora laksa hrana, vise aktivnosti, manje kompa.." 

 

Sad ce ovo sa vazduhom da bude kao kad su izmislili stres, sve ce sa vazduhom da bude povezano. Bitno da je za vreme Djilasa i Solaka, koji su ukrali 619 miliona, sve bilo super.

Link to comment

Inicijativa Ne davimo Beograd 17. jauara organizuje „Protest za čist vazduh“

Inicijativa Ne davimo Beograd organizovaće na platou ispred gradske skupštine u petak, 17. januara od 18 časova „Protest za čist vazduh“, jer je kako se navodi u njivovom saopštenju, jasno da država ne planira da se bavi tim problemom.
 
https://www.danas.rs/drustvo/inicijativa-ne-davimo-beograd-17-jauara-organizuje-protest-za-cist-vazduh/
idemo. bice nas osam plus radomir ako ga ne corkiraju zbog pisanja grafita!

sent from bubamoto

Link to comment
12 hours ago, keitel said:

Nisam ni sumnjao da će se sistemski problem minimizirati i krivica prebaciti na individualna domaćinstva i vozače automobila. So sns.

 

Subvencije da vas prebacimo na gradsku toplanu, investicija se isplati kroz neko vreme, a onda nema skidanja sa centralnog grejanja, nije moguće, mesečni račun za Infostan bar 10.000 i ne, ne smete propustiti dva računa, izvršitelj će vam naplatiti 10.000 za to. 

Link to comment
53 minutes ago, I*m with the pilots said:

Inicijativa Ne davimo Beograd 17. jauara organizuje „Protest za čist vazduh“

Inicijativa Ne davimo Beograd organizovaće na platou ispred gradske skupštine u petak, 17. januara od 18 časova „Protest za čist vazduh“, jer je kako se navodi u njivovom saopštenju, jasno da država ne planira da se bavi tim problemom.

 

https://www.danas.rs/drustvo/inicijativa-ne-davimo-beograd-17-jauara-organizuje-protest-za-cist-vazduh/

ma divno, pa treba ova stoka da nas jaše još decenijama

 

ovo stalno rade, te protest u četvrtak, te u petak te u subotu

te štrajkuju ovi, te oni, pa kako bre misle da će tako da naprave bilo šta ?

 

zar barem oni nisu mogli da se dogovore sa ovima što protestuju u subotu ? reči nemam, zaslužili smo da pocrkamo :ph34r:

Link to comment
47 minutes ago, Malvo said:

 

Subvencije da vas prebacimo na gradsku toplanu, investicija se isplati kroz neko vreme, a onda nema skidanja sa centralnog grejanja, nije moguće, mesečni račun za Infostan bar 10.000 i ne, ne smete propustiti dva računa, izvršitelj će vam naplatiti 10.000 za to. 

 

Pa da, u BGu je jeftinije da se grejes na jebenu klimu nego na centralno. Kad bi malo spustili cenu centralnog, mozda ne bi smo imali sav ovaj haos oko lozenja svega i svacega i dovijanja. Nego drzava gleda da uzme gde god moze, sto vise, pa se ti sirotinjo snalazi da zeznes drzavu i tako u krug... dok ne izgori i poslednja carapa. 

Link to comment
10 minutes ago, Shan Jan said:

 

Pa da, u BGu je jeftinije da se grejes na jebenu klimu nego na centralno. Kad bi malo spustili cenu centralnog, mozda ne bi smo imali sav ovaj haos oko lozenja svega i svacega i dovijanja. Nego drzava gleda da uzme gde god moze, sto vise, pa se ti sirotinjo snalazi da zeznes drzavu i tako u krug... dok ne izgori i poslednja carapa. 

 

a gas, s meracima potrosnje? ja placam grejanje 2,5k dnara u zimskim mesecima oko 1000 pozna jesen/rano prolece (42kv(, leti nista (oko200 din za grejanje vode). kum ima racunicu 100 evra godisnje za grejanje 48 kv.

 

dosta ljudi je kod nas na gasu, mozda i zato nismo nikad u crvenomo dk ad pratim ( od juce :laugh:)

 

 

Link to comment
9 minutes ago, Shan Jan said:

 I moram da dogrevam zimi kad padne mrak a preko dana da otvaram prozore:angry:

Popravi stolariju i stavi izolaciju ako si u mogucnosti, na taj nacin ce ti se toplota akumulirana preko dana zadrzati preko noci.

Link to comment

presudna je temperaturna inverzija koja vlada iznad panonske nizije već par nedelja usled odsustva košave, kako je to objasnio nedeljko todorović, imamo situaciju da je vazduh topliji u gornjim slojevima atmosfere  a hladniji bliže tlu, otuda pojava magle, koja stvara nešto što liči na poklopac na loncu i onda čestice izduvnih gasova i iz dimnjaka ne mogu da odu u vis već bivaju zarobljene blizu tla, no od sutra bi trebalo da počne da duva košava, tako da će vazduh već od subote biti mnogo bolji, u nedelju pa do narednog četvrtka postojaće uslovi za slab sneg, ako sam dobro zapamtio šta je pričao nedeljko :happy:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...