Jump to content
IGNORED

Witcher


goofs

Recommended Posts

Vičer je nešto kao mag-početnik-ratnik, ima tih nekoliko magija koje može da izbaci rukom, uglavnom su ili shield ili stun fazon.
Kada su mu oci crne znači da vidi perfektno u mraku. Do toga dolazi samopokrenutom adaptacijom.
Takodje videces u toku serije da pije neke ampulice, to je neki shit koji mi uspori percepciju vremena i da mu vlaške snage, otprilike postane super-ratnik na neko vreme.
 
U knjizi ima medaljon koji vibrira pri opasnosti, ali nisam video da se to desava u seriji.
 
Sve ostalo je čovek od krvi i mesa, istreniran i naučen da poznaje kreature, ponašanje i slabosti.
Tnx :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment

Koliko se sećam spomenuli su da (witcheri) imaju dosta manje otkucaja srca u minuti. I da (neke) sposobnosti dobiju mutacijama kada piju te neke napitke kao deca, ali zato većina ne preživi taj trening.

Link to comment

sažvakano o veštcima 

:happy:

Indeed, there is nothing more repulsive than these monsters that defy nature and are known by the name of witcher, as they are the offspring of foul sorcery and witchcraft. They are unscrupulous scoundrels without conscience and virtue, veritable creatures from hell capable only of taking lives...

 

 

Link to comment
15 hours ago, gone fishing said:

winiju će pregoreti osigurači kada bude video da je kraljica izvela vojsku iz utvrđenog grada i napala nilfgard armiju sjurivši se teškom konjicom sa brda :happy: koristeći srbijansku srednjovekovnu taktiku udri protivnika tamo gde je protivnički zapovednik, kada on padne ostatak njegove vojske se razbeži

 

Pa znaš kako, ako je stvarno heavy cavalry u pitanju, oni bi na zidovima bili prilično beskorisni...  tako da ne mora da bude bezveze poterati ih u neki blitzkrieg sortie. To se relativno često radilo u stvarnom svetu kod srednjevekovnih opsada, sa raznolikim uspehom.

 

Meni osigurači pregore samo kod gluposti na četvrti stepen, recimo kad postrojiš pešadiju ispred zidina :isuse: a ispred nje poređaš artiljeriju :isuse: i u frontalni napad jurneš lakom konjicom :isuse:, pa onda kad to ne uspe, očajnički povlačiš pešadiju nazad na zidove sa kojih ni sami ne znaju koji su moj uopšte silazili :isuse: 

 

Link to comment
On 24.12.2019. at 18:56, Miljenko said:

Sylvan u drugoj epizodi, koji lici na standardnu manifestaciju djavolka.


da mi nisi rekao nikad ne bih ukapirala da je ono djavo. Ja sam mislila da je koza na steroidima :laugh: 

kakav je to djavo kad mu pola roga fali i kos pomaze elfovima?

Link to comment

Da, Đavola smo jedva i videli - toliko je tanak budžet, sve otišlo na Aretuzu. 

Inače Geralt povremeno naleće na takva stvorenja, inteligentne stvorove koji nisu krvožedni,nego dosađuju narodu. Ovaj đavo je dosađivao seljacima, pa su mu donosili ponude da ih ostavi na miru, a on je imao dogovor sa vilenjacima da sa njima deli stvari i motri šta ljudi rade.Teško da se to može zaključiti iz serije.

Edited by Zabalujev
Link to comment

Vidi se posle, kada su zarobljeni, a on ocigledno u dobrim odnosima sa zarobljivacima. Stoji da je sturo prikazano.

To je ono, ovde cemo strbnuti i ustedeti hiljadu-dve, ovamo dodati.

Videcemo u drugoj sezoni, da li ce uspesno razvijati pricu dalje. Materijala za 4-5 sezona sigurno ima.

Link to comment

Doterao i ja do poslednje, crni Sodene sta počini ono na kraju :( 

Ić mi se nije svidela ta epizoda, sve je konstantno delovalo nekako pogrešno, no dobro, odrađeno je ono što je moralo biti odrađeno, teramo dalje.

 

Sve ukupno mi je dosta pozitivan utisak, zadovoljan sam odgledanim. Nije idealno, ima puno prostora za napredak i nadam se da će ga iskorititi, a i da će ugurati veću lovu u produkciju jer neke stvari deluju bedno, a meni se činilo da bar Netflix nema problema sa tim stvarima. Neko je pomenuo već gore - klasična adaptacija, malo uz knjigu, malo od knjige, u suštini tako i mora, sve će zavisiti od glavnog baje koji će biti (ili neće) pametan da izvuče najbolje iz knjiga i oko toga uobliči priču.

 

Geralt mi je maestralan, svaka priča sa njim je uglavnom odlična, ponašanje, držanje, dikcija, skinuo ga je Kavil odlično.

Jenefer mi je, mh! Nešto mi tu smeta kod nje, mislim da mora da ima oštrije crte lica i više biči facu, recimo Tisaja mi je više Jenefer od Jenefer glumice (ona Elektra iz DD bi legla odlično). Videćemo dalje, ima tu prostora da se ona uobliči kao lik, a i ovaj njen razvoj lika što smo gledali je bio sasvim ok.

Ciri mi je bila ok, s tim što je njen razvoj apsolutno prazan, ništa tokom cele sezone nije radila, tumara od tačke A do tačke B. Kapiram da je tu da bi je publika upoznala, ali je bilo dosta dosadno, na svu sreću gotovo je s tim.

Jaskir je odličan, ne sviđa mi se previše njegov fizički izgled, ali je glumac odradio jako dobar posao i fenomenalno peva. Kahir solidan, zamišljao sam ga mlađeg, no nebitno.

 

Od ostalih likova, driade su mi bile ok, iako su više žene koje žive u šumi a ne šumske žene. Kalante je odlična, možda mali miskast zbog godina glumice. Čarobnjaci, paaa, Stregobor, onaj crnja i Tisaja su mi za sada jedini pravi mejđevi. U knjigama su svi oni nadobudne drkadžije, manipulatori i likovi koji su uhvatili boga za muda. Ovde, ne baš toliko, ali ima prostora i da se tu napravi iskorak, a i nije isto biti ćarobnjak godina druga i ćarobnjak godina deseta.

Patuljci su ok, mali ljudi, nisu Gimli, ali imaju škotski naglasak. Vilenjaci mi se nisu dojmili previše, klempavi ljudi, ni druidi isto, nisu upečatljivi ni po čemu, ok ne mora da bude baš Asterix druid, ali ne mora ni da bude random čiča.

 

Od kreatura sve su mi bile dosta dobre, osim đavolka koji je delovao previše plastično, i zmaja koji je izgledao dobro ali je cela ta scena vrlo nesrećno urađena. Kao imamo zmaja, moramo da ga prikažemo, ali ne može da bude više od 6 sekundi u kadru jer skupo. Pride još jer je ovo

jedini put da vidimo zmaja u čitavom serijalu

. To nekako mora pametnije i bolje da se odrađuje.

 

Sve u svemu, ko će dočekat sledeću. Ako se ne varam tek 2021, nadam se da neće imati problema sa detetom i pubertetom, a vrlo je verovatno da hoće, valjda su bili pametni i da na to misle.

Za kraj, par slika iz Hexena, poljske produkcije Vičera iz 2001 :D

 



MV5BOWQ3NzY5OTgtYjliMC00MTY4LWI0NzYtYTZh

 

MV5BMjNjOWEzNjItOTBkZS00MDBlLWIwNzgtNTk1

 

MV5BMjQ0OTEzZGItNDg1Mi00MDljLWJjZmMtMTU1

 

MV5BYTdhNmNhMDMtOWVlMi00NzAzLTk5OTQtMzQ1

 

MV5BY2RiOTUwNTItMDI2NC00ODE1LTgwMTEtOTQ0

 

Link to comment

Ciri je jednostavno neko koga vecina pokusava da iskoristi (ili uzme pod svoje), pa je neizbezno da izgleda pogubljeno u svemu tome. Tu su i njene godine. Kasnije pokusava da bude koliko-toliko samostalna, no to tesko ide pored sila koje se bore oko nje.

Videcemo kako ce to glumica u seriji izneti do kraja, jedna od zahtevnijih uloga u serijalu.

Link to comment

Vidim da su ljudi u komentarima na Hexera iznenađeni u stilu: mislio sam da ću da se smejem kao na turskog Betmena, ali ovo je samo niskobudžetno, glumci su dobri a priča se drži knjiga 😁

Ja sam odgledao par epizoda na parče (koje poljski RTS nije stigao da blokira), nemam nekih zamerki, sve uzevši u obzir, a pojavilo se i ovo:

 

Link to comment

"Zbindzovao" sam i ja :)

Ok je i mogao sam da isprati iako nisam citao knjige ni igrao igricu :)
Na kraju su neke stvari objasnili, neke stvari sam pokupio ovde na forumu (hvala :) ), a neke malo googlao.

Sve u svemu, jedno lepo putesestvije tokom hladnog i mokrog vikenda.

 

Negooo.. koliko knjiga ukupno ima? Nisu sve izasle, zar ne (bar kod nas)? Ili sam pogresno skontao? Jesu li sve napisane, samo nisu prevedene, ili ih pise jos?
I koliko serija verno prati knjige?

p.s. Poljaci su se zesce nalozili :D

Kunu se u Sapkovskog
Nisu bas previse zadovoljni bili poljskom verzijom (budzet jbg), pitacu ih sta misle o ovoj Netflixovoj.. nestrpljivo su cekali, samo se o tome pricalo ovih dana

 

Gledajuci ovo, pade mi na pamet da nigde nema (ili ja bar nisam nasao) serije "Hronike Ambera".

Cini mi se da bi i to moglo biti interesantno. Opet je pisac poljskog porekla (otac mu je bio Poljak). Zelazni.

Link to comment

Osam knjiga ima. Dve zbirke prica (iz kojih su uglavnom uklopljene epizode prve sezone) i romani. Poslednja je izdata Sezona oluja, koja opisuje dogadjaje koji prethode onima u romanima (nisu posebno bitni za centralnu pricu).

Igre se nastavljaju na desavanja na kraju knjizevnog serijala i daju neki svoj prikaz sta se dalje desavalo sa svetom i nasim junacima.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...